Koło teatralne w języku polskim i angielskim

Posted in: Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów kl. IV-VII do uczestniczenia w zajęciach Koła teatralnego w języku polskim i angielskim, które odbywają się w każdą środę na ósmej godzinie lekcyjnej, tj. w godz. 14.50-15.35, w sali nr 36.

W ramach podsumowania pracy w I półroczu dzieci przygotowały spektakl lalkowy pt. „Smok Wawelski” (Wawel Dragon), w oparciu o legendę o szewczyku Dratewce. Po obejrzeniu bajki w języku angielskim, samodzielnie wykonały kukiełki, stworzyły scenariusz i wystąpiły w przedstawieniu.

Nauczycielki prowadzące zajęcia: p. Ewa Trepka-Domańska (nauczyciel języka angielskiego) oraz p. Marta Bącała-Ślęzak (nauczyciel języka polskiego) planują w II półroczu wystawienie dwujęzycznej inscenizacji związanej tematycznie z literaturą science-fiction. Zachęcamy więc do udziału w zajęciach miłośników Gwiezdnych Wojen, Star Treka, ale przede wszystkim tych, którzy lubią uczyć się języka obcego oraz poznawać tajniki teatru poprzez zabawę.