Uroczyste podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Dziś uczeń – jutro programista”

Posted in: Aktualności

W środę 9 maja gościliśmy w naszej szkole laureatów drugiej edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Dziś uczeń – jutro programista” objętego honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W konkursie wzięło udział w kategorii klas czwartych i piątych 37 szkół województwa łódzkiego, a w kategorii klas pierwszych i drugich 6 szkół podstawowych naszego województwa. Osobami odpowiedzialnymi za jego organizację były: Wanda Fibakiewicz oraz Katarzyna Buchman. Uczniowie klas pierwszych i drugich wykonywali projekt gry planszowej z  Robocikiem wykonującym różnorodne zadania. W kategorii uczniów klas czwartych i piątych przedmiotem konkursu było interaktywne zobrazowanie w programie Scratch zasad bezpiecznego korzystania z sieci i mediów społecznościowych.

Laureatami zostali:

W pierwszej kategorii (klas pierwszych):

I miejsce
Wiktoria Płachta – Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Świętochowskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie

II miejsce
Stanisław Borys – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi

III miejsce
Jakub Dobrzyński – Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Świętochowskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie
Natalia Felczyńska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach

Wyróżnienia
Julian Szałapski – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi
Adam Bilicki – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi
Julia Meckier – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi

 

W pierwszej kategorii (klas drugich):

I miejsce
Julia Barzenc – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach

II miejsce
Lidia Murowaniecka – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi

III miejsce
Oliwia Sowa – Szkoła Podstawowa w Pieczyskach
Oliwia Dudziak – Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Konopnickiej w Sieradzu

Wyróżnienia
Bartosz Idczak – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi
Julia Michalak – Szkoła Podstawowa nr 120 im Konstytucji 3 Maja w Łodzi

 

W drugiej kategorii (klas czwartych):

I miejsce
Sara Aziz – Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa w Łodzi

II miejsce
Aleksandra Marciniak – Szkoła Podstawowa nr 120 im. Konstytucji 3 Maja w Łodzi

III miejsce
Piotr Badełek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubochni

Wyróżnienie
Mateusz Olbrzymek – Szkoła Podstawowa nr 44 w Łodzi

 

W drugiej kategorii (klas piątych):

I miejsce
Liwia Obała – Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Świętochowskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie

II miejsce
Jakub Ropęga – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Łodzi

III miejsce
Hanna Bugała – Szkoła Podstawowa nr 71 w Łodzi

Wyróżnienie
Karolina Walczak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim

 

W trakcie uroczystego podsumowania konkursu zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć nagrodzone pierwszym miejscem prezentacje wykonane w programie Scratch oraz galerię gier.
Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.