Obchody Święta Niepodległości

Do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole przegotowywaliśmy się od dawna. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach o tematyce niepodległościowej, brali udział w lekcjach muzealnych, a także wycieczkach po Łodzi i Polsce poznając piękno naszej ojczyzny. W minionym roku organizowane były biegi, podchody, zawody oraz gra miejska o tematyce niepodległościowej. W piątek 9 listopada 2018r. szczególnie uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej akademii oraz koncercie pieśni patriotycznych. Tego dnia zostały podsumowane i wręczone nagrody w konkursach literackich i plastycznych. O godzinie 11.11 włączyliśmy się we wspólne śpiewanie hymnu państwowego, biorąc udział w biciu „rekordu dla Niepodległej”. W naszym szkolnym świętowaniu nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Uczniowie wykonali wspaniałe torty, ciasta i ciasteczka w kolorach biało – czerwonych, uczestnicząc w konkursie na najpiękniejsze ciasto niepodległościowe. Ogłoszenie wyników w tym „słodkim konkursie” nastąpi w późniejszym terminie.

W sobotę 10 listopada 2018r. odbył się bieg „100 na 100”, czyli 100 m na stulecie niepodległości oraz gra miejska. Uczniowie podzieleni na dwie grupy rozwiązywali zadania dotyczące symboli narodowych, rozpoznawali miejsca związane z walką o niepodległość w naszym mieście, a także odpowiadali na pytania dotyczące historii szkoły i jej okolic. Piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera spowodowały, że wszyscy uczestnicy tych zawodów byli bardzo zadowoleni.
Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć z tych wydarzeń oraz film, będący zapisem odśpiewania przez nas hymnu państwowego.