Nowa uzupełnianka ortograficzna

Posted in: Aktualności

Dzisiaj, w samym środku zimy, proponujemy Wam, drodzy Uczniowie, wycieczkę na ….Saharę. Tak, to nie żart. Wystarczy kliknąć zakładkę: Klub Ortograficznego Fitnessu na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tam najnowszy wiersz pani Marty Bącały-Ślęzak, nauczycielki języka polskiego, który nosi tajemniczy tytuł: „Skarby Sahary, czyli niemożliwa rzeczywistość”. Po prostu wydrukujcie jego wersję w formie uzupełnianki. Wypełnijcie luki w wyrazach z trudnością ortograficzną, a następnie sprawdźcie sami, porównując właściwą pisownię z tekstem oryginalnym. Prosta sprawa! Dzięki utworowi przeniesiecie się do krainy zamieszkiwanej przez zabawne lisy fenki, miniaturowe podskoczki egipskie, które mają trójpalczaste nóżki jak zapałki i potrafią skakać nawet na kilka metrów. Zachęcamy, byście sprawdzili swoje umiejętności dotyczące właściwej pisowni wyrazów i życzymy Wam przy tym dobrej zabawy!