Klasy I-III

Zajęcia w Muzeum Tradycji Niepodległościowej

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy pierwszej b uczestniczyli w zajęciach pt. „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz II Korpusu Polskiego” w Muzeum Tradycji Niepodległościowej. Poznali losy niedźwiedzia Wojtka podczas II wojny światowej. Następnie narysowali komiks o jego przygodach.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Warsztaty plastyczne klasy Ia

Uczniowie klasy Ia dnia 8 maja uczestniczyli kolejny raz w warsztatach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi. Tym razem tematem naszych prac była wiosenna łąka. Jak zwykle efekt pracy był zaskakujący.


Wyprawa uczniów klasy IIIb do Ameryki Południowej

Dnia 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IIIb wybrali się z Obieżyświatem do Ameryki Południowej. Podczas lekcji przygotowali plakaty prezentujące krajobrazy, zwierzęta
i ciekawostki o Ameryce Południowej. Następnie zaprezentowali swoją wiedzę przed swoimi kolegami i obejrzeli przedmioty przyniesione przez jednego z kolegów, wykonane z wełny lamy czyli zwierzęcia, które żyje na terenie tego kontynentu.


Spotkanie uczniów klasy IIIb z lekarzem

Dnia 19 kwietnia 2018 roku odwiedziła nas mama Franciszka Szymańskiego, która jest lekarzem kardiologiem. Opowiedziała nam o pracy lekarza, pokazała jak wykonuje się masaż serca, jak sprawnie wezwać pogotowie ratunkowe oraz nauczyła nas jak my możemy ratować ludzkie życie udzielając pierwszej pomocy. Pani doktor powiedziała, że ratowanie życia
to obowiązek każdego człowieka bez względu na wiek. To była bardzo ważna i pouczająca lekcja.


Rodzice czytają

We wtorek tata Eli przeczytał uczniom klasy pierwszej b wiersze Adama Mickiewicza : „Powrót taty” i „Przyjaciele”. Dzieci z zainteresowaniem ich wysłuchały, choć czasami trzeba było wyjaśniać trudne słowa.
Umówiliśmy się na czytanie w przyszłym roku szkolnym.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Wizyta w Centrum Zajęć Pozaszkolnych

W piątek uczniowie klasy pierwszej b uczestniczyli w zajęciach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych. Różnymi technikami wykonali prace plastyczne o przyjaźni. Powstały bardzo interesujące prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Zajęcia techniczne w Castoramie

Uczniowie klasy II b uczestniczyli w warsztatach majsterkowania w Castoramie. Były to zajęcia techniczne, w czasie których uczniowie wykonywali drewnianą skrzynkę. Sprawnie posługiwali się młotkiem, wbijając gwoździe. Następnie ozdabiali je według własnego pomysłu. Była to bardzo fajna, a przede wszystkim praktyczna praca, która rozbudziła pasję uczniów do majsterkowania.


Przedszkolaki na start

W dniu 19 kwietnia 2018 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja zawodów sportowych „Przedszkolaki na start”.
W grach i zabawach sportowych brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47 i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9. Udział w rywalizacji wzięli również uczniowie klasy pierwszej B naszej szkoły. Zabawa była świetna, rywalizacja zacięta. Uczestniczące drużyny otrzymały puchary i dyplomy.


Uczniowie klasy Ia wykonywali samodzielnie różnorodne gry planszowe, a następnie sprawdzali ich funkcjonalność wspólnie grając. To było ciekawe doświadczenie.


Warsztaty w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim

Uczniowie klas Ia i Ib wybrali się na warsztaty do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim. Tematem zajęć było poszukiwanie wiosennych kwiatów. określanie ich cech i właściwości. Po leśnej wędrówce nadszedł czas na zabawę.


Jaka jest woda?

Uczniowie klas drugich wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez pracownika Ośrodka Działań Ekologicznych ŹRÓDŁA. Celem zajęć było uświadomienie uczniom problemu niedostatku wody pitnej oraz konieczności oszczędzania wody. Dowiedzieli się dlaczego Ziemia nazywana jest niebieską planetą, dlaczego niewiele mamy wody słodkiej, ile wody zużywamy na co dzień do poszczególnych czynności oraz skąd się bierze woda słona.
Warsztaty te były bardzo interesujące.


Uczniowie klas Ia i Ib w projekcie pt. „Happy Easter”

Uczniowie klas Ia i Ib pod kierunkiem Pani Anny Gębarowskiej i Pani Anety Trzmielak oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47 pod opieką Pani Eweliny Ptaszek wzięły udział w projekcie pt. „Happy Easter”.
Zadaniem naszych uczniów było narysowanie rzeczy związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz podpisanie ich w języku angielskim.Następnie wszystkie prace zostały oprawione w dwie książki osobno od uczniów klasy Ia i Ib i dostarczone do Przedszkola Miejskiego nr 47.
Natomiast dzieci z przedszkola miały za zadanie pokolorować obrazki związane z Świętami Wielkanocnymi. Książeczka z ich pracami została dostarczona do naszej szkoły.
Projekt sprawił ogromną radość zarówno dzieciom jak i naszym uczniom. Dzieci z przedszkola mogły podziwiać pracę naszych uczniów, a nasi uczniowie obejrzeli prace swoich młodszych o rok kolegów i koleżanek.


Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne odbyły się w dn. 7-9.03.2018r i w tym roku pierwszy raz w historii SP 120 dla klas młodszych miały miejsce w szkole. Poprowadziła je super zgrana ekipa w składzie: ks. Andrzej Wroński – wikariusz parafii Opatrzności Bożej, S. Marianna Mościcka – katechetka SP 120, odpowiedzialna za śpiew i całokształt rekolekcji, Katarzyna Kartasińska i Andżelika Bednarczyk – oprawa muzyczna.
<>< Pierwszy dzień rekolekcji<><
Temat: MODLITWA
<>< Drugi dzień rekolekcji <><
Temat: GRZECH
<>< Trzeci dzień rekolekcji <><
Temat: EUCHARYSTIA – POKARM
Opowieści ks. Andrzeja przeplatane prezentacjami multimedialnymi oraz piosenkami m.in.: „Jezus daje nam zbawienie”, „Schowaj mnie pod skrzydła Twe”, „Jesteś Królem”, „Ty tylko mnie poprowadź”. Bardzo pobudziły dzieci do radosnego słuchania. Atmosfera była naprawdę wspaniała, a dzieci w pełni zaangażowane.


Rodzice czytają

W piątek odwiedziła nas mama Antka. Przeczytała dzieciom ciekawe opowiadanie. Uczniowie klasy pierwszej b z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania „Co w rurach piszczy” ze zbioru opowiadań „Poczytaj m mamo”. To były bardzo ciekawe zajęcia.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Rajd Powitania Wiosny

17 marca 2018 r. wyruszyliśmy na Rajd Powitania Wiosny. Co prawda aura nie przypominała tego, że za kilka dni powitamy kalendarzową wiosnę, jednak niosąc nasze Marzanny chcieliśmy powiedzieć zimie żegnaj! Mamy nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu powitamy nową porę roku nie tylko w kalendarzu, ale także w przyrodzie.


Warsztaty w Castoramie

Uczniowie klasy pierwszej b uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych w Castoramie. Wykonali drewnianą skrzyneczkę na narzędzia a następnie ozdobili ją różnokolorowymi naklejkami.

przygotowała Katarzyna Jankowska


Rodzice czytają

We wtorek uczniowie klasy pierwszej b wysłuchali fragmentów książki Martyny Wojciechowskiej „Zwierzaki świata”.
Książkę czytała mama Marysi. Uczniowie dowiedzieli się nowych, ciekawych rzeczy o „misiach koala” oraz o kangurach. Na zakończenie powstały portrety bohaterów książki.
przygotowała Katarzyna Jankowska


IIIb i spotkanie z Afryką

Dnia 16 lutego 2018 roku uczniowie klasy trzeciej b wraz z Obieżyświatem wybrali się z wizytą na kontynent afrykański. Przygotowali wiadomości na temat tradycji, zwyczajów, krajobrazów i ciekawostek związanych z Afryką. Wykonali kolorowe plakaty, a następnie prezentowali swoją wiedzę przed kolegami z klasy. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem przy gorących, afrykańskich rytmach.


Bal karnawałowy kl. Ib

We wtorek 13 lutego uczniowie klasy pierwszej b uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim nr 47. Razem z przedszkolakami tańczyli i brali udział w różnych konkursach. Zabawa była wspaniała! Dziękujemy za zaproszenie.
przygotowała Katarzyna Jankowska


IIIc i podróż do Afryki

Podróż na południe w środku zimy? Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Klasa III c „wyruszyła w podróż” do gorącej Afryki. Uczniowie prezentowali 13 lutego niezwykłe i bardzo kolorowe stroje inspirowane afrykańską kulturą. Opowiadaliśmy sobie o zwyczajach i klimacie panującym na tym kontynencie. Oglądaliśmy bardzo pouczający film edukacyjny o życiu mieszkańców ciepłych krajów. Prawdziwe emocje wyzwoliła jednak muzyka afrykańska. Wszyscy radośnie tańczyli.
Uczniowie wymieniali się ciekawymi informacjami na temat życia zwierząt afrykańskich. To był bardzo kolorowy i emocjonujący dzień.


Bal karnawałowy

Dnia 26 stycznia zgodnie z tradycją naszej szkoły, tuż przed rozpoczęciem upragnionych ferii zimowych odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. W tym roku bawiliśmy się w rytm proponowanych zabaw i układów Uli Pakuły. Wszystkie dzieci zaskoczyły nas swoimi baśniowymi strojami z różnych stron świata.
To była wspaniała zabawa, czekamy na następną.


Lekcja programowania dla pierwszaków

Dnia 25 stycznia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w „Lekcji programowania”. Zajęcia mogły odbyć się dzięki przedstawicielom Accenture Services Sp. z o.o. Łódź Delivery Center, którzy przybliżyli dzieciom zawód programisty oraz zaprezentowali dostępną platformę edukacyjną. Uczniowie z dużym przejęciem wykonywali wszystkie zadania za co zostali uhonorowani certyfikatami i drobnymi upominkami. Dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy ponownie.


Dzień Babci i Dziadka w kl. Ib

W piątek 19 stycznia w klasie pierwszej b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli zaproszeni goście wysłuchali pięknych wierszy i piosenek przygotowanych przez dzieci. Były też życzenia i upominki samodzielnie przygotowane przez wnuki.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Dzień Babci i Dziadka w kl. Ia

Dnia 19 stycznia w naszej klasie pojawili się niesamowici goście – to byli nasi kochani Dziadkowie i Babcie, których zaprosiliśmy z okazji zbliżającego się ich święta. Były wierszyki, piosenki, przygotowane przez dzieci prezenty, uśmiechy i mnóstwo miłości. Jeszcze raz z całego serca życzymy naszym Dziadkom i Babciom samych szczęśliwych dni w ich codziennym życiu i już zapraszamy za rok.


Przygotowania do święta naszych dziadków i babć

Uczniowie klas młodszych z ogromnym entuzjazmem przygotowują się do nadchodzącego święta swoich dziadków i babć . Uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez animatorów ośrodka działań twórczych INSPIRO i przygotowują wspaniałe prezenty. Już nie możemy się doczekać spotkania z naszymi najbliższymi.


iTeatr w naszej szkole

Dzisiaj uczniowie klas młodszych mogli uczestniczyć w przedstawieniu internetowym w ramach projektu edukacyjnego iTeatr dla szkół realizowanego przez TVP. Obejrzeliśmy spektakl „Królewna z drewna” z Teatru Arlekin w Łodzi. Dzięki nowoczesnym środkom przekazu nie wychodząc ze szkoły przenieśliśmy się na widownię łódzkiego teatru. To było ciekawe przeżycie.


Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

W środę w klasie pierwszej b odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonywali przedmioty, które następnie ofiarują w prezencie Babciom i Dziadkom. Są to piękne kompozycje z różnorodnych materiałów.


Uczniowie klas Ia i Ib w projekcie pt. „Our Christmas presents”

Uczniowie klas Ia i Ib pod kierunkiem Pani Anny Gębarowskiej oraz Pani Anety Trzmielak oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47 pod opieką Pani Eweliny Ptaszek wzięły udział w projekcie pt. „Our Christmas presents”.
Zadaniem uczniów było narysowanie swojego wymarzonego prezentu od Świętego Mikołaja i podpisanie go w języku angielskim.Następnie wszystkie prace zostały oprawione w dwie książki osobno od uczniów klasy Ia i Ib i dostarczone do Przedszkola Miejskiego nr 47.
Natomiast dzieci z przedszkola miały za zadanie narysować jakie prezenty otrzymały od Świętego Mikołaja. Książeczka z ich pracami została z kolei dostarczona do naszej szkoły.
Projekt sprawił ogromną radość zarówno dzieciom jak i naszym uczniom. Dzieci z przedszkola mogły podziwiać pracę naszych uczniów, a nasi uczniowie obejrzeli prace swoich młodszych o rok kolegów i koleżanek.


Uczniowie klas Ia i Ib z wizytą u Mikołaja

Dnia 15 grudnia uczniowie klas Ia i Ib wybrali się z wizytą do Krainy św. Mikołaja w Kołacinku. Rozpoczęli swoją przygodę od wędrówki po bajkowym świecie, którą zakończyli w domku Dziadka Mroza i św. Mikołaja. Widzieli przepiękna szopkę. Po spacerku przygotowali malutką bombkę ozdobioną cekinami i obejrzeli film o pracowni zabawek. Nadszedł wreszcie czas na spotkanie w sali tronowej ze św. Mikołajem, gdzie po sprawdzeniu, czy wszystkie dzieci były grzeczne w bieżącym roku i odśpiewaniu kolędy, każde dziecko otrzymało prezent. Po tej uroczystej chwili dzieci udały się na wspólną zabawę w sali zabaw.
To był bardzo ekscytujący i wesoły dzień.


Rodzice czytają

W piątek 8.12.2017 uczniowie z klasy I b gościli mamę Judytki, która czytała głośno fragmenty książki „Trolle” oraz ciekawą baśń ze zbioru baśni polskich.
Jest to już drugie spotkanie pierwszoklasistów, podczas którego rodzice czytali dzieciom. W listopadzie gościem uczniów była mama Victorii, która czytała wiersze Jana Brzechwy. przygotowała Katarzyna Jankowska


Mikołajki w klasie Ib

Dzisiaj uczniowie klasy Ib rozmawiali o Mikołaju Najpierw nauczyli się i pięknie recytowali wiersz „Mikołaj”, następnie zaśpiewali piosenkę „Przyjedź do nas Mikołaju”. Mikołaj zachęcony występami dzieci nareszcie je odwiedził. Wysłuchał wiersza i rozdał uczniom drobne podarunki.
Na zajęciach z plastyki powstały piękne portrety Mikołaja. przygotowała Katarzyna Jankowska


Mikołajki w naszej szkole

W swoje święto św. Mikołaj odwiedził nasze dzieci, przynosząc im słodkości. Pomagała mu niezastąpiona Śnieżynka. Na buziach dzieci zagościły uśmiechy. Miło jest mieć takie niespodzianki.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie świątecznych gości.


Warsztaty świąteczne w Nieborowie

5 grudnia 2017 r. uczniowie klas drugich i III c wzięli udział w warsztatach przedświątecznych u Łowiczanki w Nieborowie.
Własnoręcznie wykonywaliśmy ozdoby. Ozdabialiśmy bombki cekinami, wstążeczkami, wykonywaliśmy aniołki i robiliśmy stroiki świąteczne. Po wytężonej pracy zostaliśmy poczęstowani pysznymi pierogami. Najedzeni wyruszyliśmy dalej, czyli na spacer do ogrodu przy Pałacu Radziwiłłów. Następnie pojechaliśmy do Łowicza. Na Starym Rynku idąc Aleją Gwiozd Łowickich doszliśmy do Nowego Rynku o kształcie trójkątnym – jedynym takim w Polsce i jednym z trzech w Europie.
Do Łodzi wróciliśmy z własnymi ozdobami i dobrymi humorami.


Rajd Mikołajkowy

Każdego roku w o tej porze udajemy się na rajd mikołajkowy. 2 grudnia 2017r. wyruszyliśmy na wędrówkę przez Las Łagiewnicki. Pogoda tego dnia nam dopisała – nawet leśne szlaki były lekko oprószone śniegiem. Na mecie czekał na nas święty Mikołaj z podarunkami.


Andrzejki w klasie 3c

Andrzejki to tradycja, która jest kultywowana od wielu, wielu lat. Z tej okazji uczniowie klasy III c przygotowali wspaniałe wróżby, np. przekładanie butów, lanie wosku. Największą jednak atrakcją okazał się kociołek BABY JAGI. Wszyscy chętnie pili tajemniczy i dymiący eliksir. To był magiczny dzień.


Kuchcikowo – tortilla

Jak smacznie i zdrowo przygotować przekąskę? My już wiemy i zdradzamy. Potrzebne były placki pełnoziarnistej tortilli, duuuużo warzyw, odpowiednio przyprawione mięso z kurczaka i ulubione sosy. Całość rolujemy i siup do opiekacza.
Przygotowanie posiłku okazało się świetną zabawą. Wszyscy zajadaliśmy tak, że aż nam się uszy trzęsły.
Nie możemy doczekać się następnej przygody kulinarnej.


Warsztaty z rękodzieła

Dnia 29 listopada odbyły się w klasach edukacji wczesnoszkolnej warsztaty z rękodzieła. Uczniowie wykonywali Mikołaje ze sznurka. Prace były bardzo ciekawe i kolorowe. Czekamy z niecierpliwością na mikołajki i prezenty od św. Mikołaja.


Ia w warsztatach plastycznych w Centrum zajęć Pozaszkolnych nr 1

Dnia 23 listopada uczniowie klasy Ia uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Centrum zajęć Pozaszkolnych nr 1. Dzieci już poczuły nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, gdyż wykonywaliśmy Mikołaja z masy solnej. Efekty naszej pracy jak zwykle były fascynujące.


Kuchcikowo – gofry

Gotowanie to zabawa – tak mawiają sławni kucharze. Zastosowaliśmy się do tej rady i… wreszcie nadszedł czas na długo wyczekiwane gofry… Z zaangażowaniem przygotowaliśmy ciasto. Największą atrakcją okazało się ubijanie białek na sztywną pianę. Nasze gofry wyszły doskonałe, puszyste i chrupiące. Każdy zajadał przysmak z ulubionymi dodatkami. Łącznie upiekliśmy 57 gofrów.


Podróż po Europie – Włochy

O tym, że podróże kształcą wszyscy wiemy doskonale i dlatego od kraju do kraju „wędrujemy” stale. Tą zabawną rymowanką informujemy, że dotarliśmy do Włoch. Do kraju, który wszystkim kojarzy się z pysznym spagetti i pizzą. Ale to nie wszystko co jest doskonałego we Włoszech, przekonaliśmy się o tym ostatnio na lekcji. To kraj o bardzo bogatej kulturze i architekturze.Dziewczynki „przeniosły nas na arenę” gdzie mogliśmy obserwowaliśmy pokaz mody starożytnego Rzymu. Chłopcy zaś opowiadali o atrakcjach turystycznych w tym państwie. Jak zwykle na zakończenie czekała na nas niespodzianka – pyszne włoskie ciasteczka.


Kulinarne – kanapeczki

Kto powiedział, że kanapka musi być zwyczajna… W naszym wykonaniu zdecydowanie kanapki były nadzwyczajne. Miks warzyw, serów, wędlin, sosów i kolorów okazał się prawdziwą eksplozją smaków. Wszyscy zajadaliśmy kanapeczki z ogromnym apetytem. Już wiemy jak przygotować pyszne śniadanie dla najbliższych.


Podróż po Europie – Niemcy

Kolejny punkt naszej ”podróży” to Niemcy. Wszyscy z zainteresowaniem poznawaliśmy sąsiedni kraj. Dzieci przygotowały wiele ciekawostek na temat państwa. Szczególnym uznaniem cieszył się przysmak niemiecki – wurst. Z radością tańczyliśmy przy dźwiękach muzyki bawarskiej. Na koniec dnia pożegnaliśmy się w języku niemieckim.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną „wyprawę”.


Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada uczniowie klas III – VII uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zgodnie z kilkuletnią tradycją naszej szkoły odbył się także koncert legionowych pieśni patriotycznych. Piękny dodatek do odświętnych strojów stanowiły tego dnia biało – czerwone kotyliony.


Projekt „W krainie teatru”

Uczniowie klas pierwszych i drugich przystąpili w tym roku szkolnym do realizacji projektu edukacyjnego „W krainie teatru” przy współudziale Fundacji FROM.ART. Główną ideą projektu jest wprowadzenie najmłodszych do świata sztuki poprzez uczestnictwo w interdyscyplinarnych warsztatach z zakresu muzyki, plastyki i teatru. Poprzez łączenie różnych dziedzin sztuki uczniowie będą mieli okazje spróbować swoich sił w roli aktorów, widzów oraz artystów. Łączenie twórczej zabawy z ekspresją to nie tylko kształcenie kompetencji kluczowych, ale jednocześnie przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Dzisiaj pierwsze warsztaty odbyły się w klasie Ia. Uczniowie poznawali tajniki teatru poprzez ekspresje ruchową, poznawali sposoby animacji lalki teatralnej. To było 90 minut intensywnej pracy i zabawy.


Czytamy wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy

W środę naszą szkołę odwiedziły dzieci z Państwowego Przedszkola nr 9 oraz z Państwowego Przedszkola nr 47. Podczas spotkania w szkolnej świetlicy przedszkolaki wysłuchały wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz wykonały prace plastyczne inspirowane piosenkami do wierszy Jana Brzechwy.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Dzień Papieski w naszej szkole

„Dzień dobry Państwu! Witam wszystkich zgromadzonych w studio w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi. Będziemy dziś świadkami niezwykłego wydarzenia, to jest XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Stoję obok przepięknej figury Pani Fatimskiej, której św. Jan Paweł II tak wiele zawdzięczał, przed którą trwał na modlitwie z różańcem w ręku, której przypisuje uratowanie życia 13 maja 1981roku. Przywieźli ją do nas Bracia Franciszkanie z łódzkich Łagiewnik, którym w tym miejscu pragnę podziękować w imieniu organizatorów. Gościem szczególnym, zaproszonym na dzisiejszą Uroczystość w sposób duchowy jest oczywiście sam Jan Paweł II, który podzieli się z państwem doświadczeniem spotkań z Maryją. Swojego głosu Ojcu świętemu użyczy Michał z kl. VII a”. Takimi słowami uczennica -dziennikarka z kl. VII a rozpoczęła montaż słowno – muzyczny poświęcony naszemu wielkiemu Rodakowi papieżowi Janowi Pawłowi II. 16 października w sam dzień wyboru na papieża dzieci z SP120 pod opieką nauczycieli i wychowawców zebrały się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w tym niezwykłym Misterium, przygotowanym przez s. Mariannę Mościcką katechetkę .Za stronę muzyczną, akustyczną i piękną dekorację były odpowiedzialne p. Angelika Bednarczyk, Katarzyna Kartasińska, Liliana Basińska i s. Marianna Mościcka. Gośćmi honorowymi byli dwaj Bracia zakonni Franciszkanie: br. Paweł Paszkowski i br. Paweł Lemanik . Dyrekcja szkoły, wyrażając wdzięczność uczniom z kl. VA, VB i VII A oraz osobom odpowiedzialnym za przygotowanie apelu w trakcie obydwu przedstawień podkreśliła wyjątkowość Osoby św. Jana Pawła II oraz Jego nauczania w powiązaniu z Orędziem Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia dzieci miały jeszcze jedną niespodziankę „KAROLKOWE KREMÓWKI”, które cieszyły się wielkim powodzeniem, a które rozprowadzali wolontariusze ze SKC.


Ogólnopolski Tydzień Kariery w SP nr 120

W dniach 17 – 20 października 2017 r. trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery, w którym nasza szkoła brała czynny udział. Podczas tego tygodnia uczniowie klas II i III uczestniczyli w zajęciach w kinie Silver Screen, gdzie poznali pracę reżysera dźwięku i proces powstawania dubbingu. Uczniowie klasy Ia wędrowali Bajkowym Szlakiem, a prowadzący zajęcia opowiadał im o tajnikach tworzenia filmów animowanych. Poznali specyfikę pracy aktora i oglądali Aleję Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej. Uczniowie klasy VIIa byli z wizytą w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Franciszkańskiej 137 w Łodzi. Poznali ofertę edukacyjną tej szkoły, robili warkocze z ciasta drożdżowego, dekorowali ciastka, tworzyli różne formy przestrzenne z lukru – czyli wykonywali prace typowe dla zawodu cukiernika i piekarza. Zwiedzili wystawę elementów dekoracyjnych i ciast dekorowanych masą lukrową. Brali również udział w zajęciach z doradcą zawodowym, podczas których dowiedzieli się, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zawodu. We wszystkich klasach IV – VI podczas zajęć z wychowawcą były realizowane tematy związane z orientacją zawodową, a w klasach VII z doradztwem zawodowym. Wychowawcy przeprowadzili badanie ankietowe nt. „Kim chciałbym zostać w przyszłości?”. Wyniki badania pomogą wesprzeć uczniów na drodze do uzyskania wymarzonego zawodu. Szkolny Ośrodek Kariery zaprezentował plakaty z informacjami o wybranych zawodach, które można podziwiać w Szkolnej Galerii. Uczniowie mogą dowiedzieć się z nich o wadach i zaletach danego zawodu, ścieżce kształcenia oraz możliwościach zatrudnienia. W szkolnej bibliotece utworzony został kącik orientacji i doradztwa zawodowego, w którym będą prezentowane oferty szkół ponadpodstawowych i najnowsze informacje dotyczące orientacji i doradztwa zawodowego.


Tydzień Kodowania

Znów obchodziliśmy Codee Week. To już piąte urodziny tego wydarzenia. Od 7 do 20 października 2017 kodowaliśmy na różne sposoby. Pracowaliśmy ze stroną code.org. Przeżywaliśmy kodowane przygody z Elsą, w świecie Minecraft i Kodable. Układaliśmy kubeczki, tworzyliśmy własne rysunki na przygotowanych planszach, wszystko to kodowaliśmy, a nasi koledzy odkodowywali. Nie brakowało nawet samodzielnie wykonanych plakatów propagujących Code Week. Zabawa była przednia, a wiedza sama niepostrzeżenie wchodziła do głów.


Kuchcikowo w IIIc: koktajl owocowo – warzywny

Zdrowe odżywianie to podstawa dobrego samopoczucia. Nasi mali kucharze wiedzą o tym doskonale… Dlatego postanowiliśmy 31 października przygotować zdrowe koktajle owocowo – warzywne.
Dzieci stwierdziły, że chętniej będą spożywać owoce i warzywa dzięki atrakcyjnej i smacznej formie koktajlu.


Hej, przygodo! – podróż po Europie; część IV

31 października „wybraliśmy się” do gorącej starożytnej Grecji zamieszkanej przez bogów, herosów, nimfy i centaury. Zachwyciły nas piękne stroje i bogata architektura. Poznaliśmy mitologię grecką, zwyczaje i kulturę. Mieliśmy możliwość wysłuchania audiobooka z opowiadaniami Grzegorza Kasdepke pt. „Mity greckie dla dzieci”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z Olimpiadą sportową. Następnie przenieśliśmy się do współczesnej Grecji. Kosztowaliśmy tradycyjnej przystawki – sałatki greckiej. Wszystkim bardzo smakowała. Dzieci podsumowały zajęcia „To była niezwykła podróż w czasie i przestrzeni”.


Hej, przygodo! – podróż po Europie; część III

30 października uczniowie klasy 3c wybrali się w „podróż” do Francji. Poznaliśmy zwyczaje, kulturę, kolory flagi, a poprzez gry i zabawy zwroty grzecznościowe w języku francuskim.
Wiemy, że symbolem Francji jest wieża Eiffla. Powiedzenie „Francja – elegancja” nie jest już nam obce. Dziewczynki były zachwycone stolicą mody. Ponadto mieliśmy możliwość posmakowania francuskich przysmaków: bagietki, pleśniowego sera, kremu z kasztanów i rogalików. Na zakończenie słuchaliśmy piosenki pt: „Alouette” .
To była wesoła „wyprawa”.


Uczniowie klasy Ia poznają symbole narodowe

Dnia 27 października uczniowie klasy Ia uczestniczyli w warsztatach na temat symboli narodowych w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Uczniowie obejrzeli krótki film animowany na podany temat, wykonywali przestrzennego orła i układali puzzle, których rozwiązaniem była nasza flaga państwowa. Na podsumowanie wiedzy zagrali w Narodowe Memory. To była bardzo pouczająca wizyta.


Hej, przygodo! – podróż po Europie; część II

27 października dotarliśmy do Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy specyfikę państwa, jego kulturę i ciekawe zwyczaje np. obchody z okazji Dnia Świętego Patryka. Opowiadaliśmy sobie o uroczystościach związanych z urodzinami Królowej Elżbiety II oraz o zwyczaju angielskiego picia herbaty. Sami również mieliśmy możliwość jej posmakować i spróbować maślanych ciasteczek. Ogromne zainteresowanie wzbudziły stroje szkockie.
To był bardzo ciekawy dzień.


Hej, przygodo! – podróż po Europie

26 października  klasa III c wyruszyła w  ”podróż po Europie” – pierwszy przystanek – Polska. Dzieci przygotowały informacje na temat kraju, zagadki i ciekawostki oraz słodki polski przysmak – jabłecznik . Zgłębiliśmy wiedzę na temat zwyczajów, kultury, zabytków i strojów regionalnych. Po dzisiejszej lekcji wszyscy stwierdziliśmy, że Polska to bardzo ciekawy i wspaniały kraj.
Jutro ”ruszamy” do Wielkiej Brytanii.


Spacerkiem po Łodzi

We wtorek 24 października uczniowie klasy pierwszej B poznawali swoje miasto. Byli na rynku Starego Miasta. w parku Staromiejskim, obejrzeli pomnik Tadeusz Kościuszki oraz pasażu Róży.
Mimo niezbyt dobrej pogody humory dopisywały.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Kulinarne przysmaki domowe w kl.IIIc

Pierwsze zajęcia kulinarne 24 października to „podróż” do naszych domów i przysmaków przygotowywanych przez nasze mamy. Każdy z uczestników zajęć przyniósł ulubioną domową przekąskę. Na stole pojawiły się: rogale, ciasta, ciasteczka, ogórki kiszone, domowa kiełbaska i wiele innych pyszności…
Wszyscy chętnie częstowali pozostałych swoimi smakołykami.


Warsztaty plastyczne uczniów klasy Ia

Dnia 19 października 2017 roku uczniowie klasy Ia rozpoczęli swoją przygodę z plastyką, uczestnicząc w warsztatach w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. Dzisiaj dzieci przygotowywały jesienne portrety, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Efekty ich pracy były zaskakujące.


Wizyta w Muzeum Tradycji Niepodległościowej

W czwartek 19 października uczniowie klasy pierwszej B brali udział w warsztatach w Muzeum Tradycji Niepodległościowej. Tematyka zajęć to „Symbole narodowe”. Uczniowie pracowali w grupach. Układali flagę polską, przygotowywali figury do teatrzyku , grali w historyczne memo oraz przygotowywali patriotycznego orła.
przygotował Katarzyna Jankowska


Kasztanowy dzień w klasie I b

Kasztany to dary jesieni. Uczniowie uczyli się i bawili wykorzystując zgromadzone wcześniej kasztany. Były zajęcia z liczenia, układanie obrazków i wykonywanie plastelinowo – kasztanowych ludzików.

przygotowała Katarzyna Jankowska


III c w parku trampolin SALTOS

W Naszej Szkole piątki trzynastego są bardzo wesołe. Całą klasą udaliśmy się 13 października do parku trampolin SALTOS. Wszyscy świetnie się bawili. Trenerzy pokazywali różne triki jakie można wykonać na trampolinach. Nie możemy się doczekać następnej wizyty na lekcji w-fu w SALTOSIE.


Ślubowanie Uczniów Klas I

Dnia 13 października 2017 roku na terenie naszej szkoły odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów klas I. Uroczystość rozpoczęła się wejściem Pierwszoklasistów przy melodii poloneza, następnie pani dyrektor Dorota Pocheć powitała wszystkich zgromadzonych na sali. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez Pierwszoklasistów na sztandar Szkoły Podstawowej nr 120 w Łodzi oraz dokonanie pasowania na ucznia naszej szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie klas I przedstawili krótki montaż słowno – muzyczny. Dzień zakończył się w klasach, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i słowniki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców. To był wspaniały i niezapomniany dzień.


Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego

Uczniowie klasy pierwszej B razem z uczniami z klasy pierwszej A wybrali się 30 września na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego.
Spotkanie z przyrodą było bardzo interesujące.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Wycieczka do Wrocławia

W dniu 29 września 2017 r. uczniowie klasy II B i II C wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.
Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie Starego Miasta i poszukiwanie krasnali. Następnie zwiedziliśmy wrocławskie ZOO i Afrykarium.
Wszyscy byliśmy zadowoleni i pod ogromnym wrażeniem.