Klasy I-III

Czytamy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i nie tylko
W naszej szkole kolejny raz gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47. Nasi goście razem z uczniami klasy drugiej b słuchali wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Z zainteresowaniem wysłuchały również przygód misiów – bohaterów książek „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Miś Paddington”. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci pokolorowały pięknie kontur misia.
Zapraszamy przedszkolaki na zajęcia czytelnicze w przyszłym roku. przygotowała Katarzyna Jankowska


Wizyta w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1
Dnia 26 listopada uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. W ten sposób rozpoczęliśmy przygotowania do najpiękniejszych świąt roku, czyli Bożego Narodzenia, uczniowie wykonywali piękny rysunek zimowo – świąteczny.
Powstały piękne, plastyczne prace.


Uczniowie klasy drugiej b w Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Uczniowie klasy drugiej B wzięli udział w warsztatach historycznych w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Poznali fakty z życia Józefa Piłsudskiego oraz w jaki sposób Polska Odzyskała niepodległość.
przygotowała Katarzyna Jankowska


W dniu 15 października 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole obchodzony był XVIII Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było: „Promieniowanie Ojcostwa”. Tego dnia na sali gimnastycznej odbył się uroczysty Apel, poświęcony życiu i pontyfikatowi Ojca Świętego – Jana Pawła II. Uczniowie klasy VB przedstawili w formie wspomnień wydarzenia związane z życiem Karola Wojtyły, od jego dzieciństwa spędzonego w Wadowicach, poprzez lata wojenne i ciężką pracę w kamieniołomach, studia na tajnych kompletach, przyjęcie kapłaństwa, wybór na biskupa krakowskiego, wyjazd do Watykanu i wybór na Następcę Chrystusa oraz czas pielgrzymek. W tym roku przypada bowiem 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Całość przeplatana była pieśniami związanymi z osobą Jana Pawła II, w tym ulubioną pieśnią Papieża, jaką była „Barka”.


Wykonujemy zabawki ekologiczne

W środę uczniowie klasy drugiej B wybrali się do Castoramy. Uczestniczyli tam w warsztatach plastyczno-technicznych. Z gotowych elementów drewnianych wykonali samochody a następnie je ozdobili kolorowymi naklejkami. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy pracowali z zaangażowaniem, tworząc piękne prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Kinematografii w ramach projektu „Bajkowa Łódź Filmowa”. Odwiedziliśmy naszych ulubionych bohaterów filmów animowanych. To była wspaniała zabawa.


Warsztaty przyrodnicze w Lesie Łagiewnickim

Uczniowie klasy drugiej b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Lesie Łagiewnickim. Podczas spaceru po lesie rozpoznawały niektóre gatunki drzew, oglądały, jak wyglądają ich nasiona. Na kartach pracy zaznaczały, jak są rozsiewane.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Zajęcia plastyczne dla uczniów klasy drugiej b

Uczniowie klasy drugiej b uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych w ramach innowacji programowej „Edukacja plastyczna z elementami terapii pedagogicznej”. Na ostatnich zajęciach do układania kompozycji plastycznych dzieci wykorzystywały kasztany.
Podczas następnych zajęć uczniowie będą używać stempli z ziemniaków. Powstaną zapewne bardzo ciekawe prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska