Klasy I-III

Zabawa karnawałowa
W ostatnim dniu przed feriami uczniowie klasy drugiej B uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Wszyscy tańczyli i uczestniczyli w konkursach. Nikt się nie nudził.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Świadomi i odpowiedzialni w sieci
Dzisiaj (5.02.2019 roku) uczniowie klasy drugiej B rozmawiali na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Ustalili i zapisali zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

przygotowała Katarzyna Jankowska


Dzień Babci i Dziadka w klasie drugiej B
W tym tygodniu uczniowie klasy drugiej B zaprosili Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie były recytacje wierszy oraz śpiewanie piosenek. Na zakończenie zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy piątej C.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Dnia 25 stycznia uczniowie klasy IIa gościli w klasie swoje kochane babcie i dziadków. Najpierw uczniowie zaprezentowali piosenki i wierszyki, a następnie grupa kabaretowa z klasy Vc przedstawiła scenkę „Ranking Miołajów”. Na zakończenie rozdaliśmy swoje drobne upominki i zaprosiliśmy na skromny poczęstunek. To był bardzo miły dzień.


Apel podsumowujący pierwsze półrocze w klasach młodszych
W czwartek, 24 stycznia odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze w klasach młodszych. Pani dyrektor podsumowała wyniki w nauce oraz zachowaniu uczniów klas I – III. Uczniowie ze 100% frekwencją odebrali drobne upominki. Wyróżniono laureatów konkursu „Piękna jest nasza ojczyzna”, „Pięknie czytam”. Nagrodzono uczniów, którzy najpiękniej zaśpiewali kolędę lub pastorałkę. Odbyło się także losowanie nagród wśród członków Szkolnej Kasy Oszczędności. przygotowała Katarzyna Jankowska


Zajęcia plastyczne
Uczniowie klasy drugiej B uczestniczyli w zajęciach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych. Rysowali budynki charakterystyczne dla Łodzi. Następnie wykonywali odbitki metodą kalkografii i kolorowali je.
przygotowała Katarzyna Jankowska


W naszej szkole zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki w Starym Roku wystawiamy przedstawienie jasełkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Jak każdego roku mamy piękną dekorację przygotowaną przez nauczycieli, a dzięki wsparciu i pomocy rodziców wspaniałe stroje dla aktorów.
Przedstawienie wystawiali uczniowie klasy IIa z pomocą naszego szkolnego chóru oraz wsparciem pracujących z uczniami nauczycieli.
Cieszymy się, że mogliśmy przenieść się w te odległe, niewiarygodne czasy i przybliżyć historię narodzin Jezusa.


Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili mieszańców Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”. Wystawiliśmy nasze przedstawienie jasełkowe, złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz przekazaliśmy drobne upominki wykonane przez dzieci przebywające w świetlicy szkolnej.
To było bardzo wzruszające i miłe spotkanie.


Dnia 18 grudnia uczniowie klas drugich odwiedzili Ośrodek Rękodzieła Ludowego w Nieborowie. Najpierw poznaliśmy znane tradycje bożonarodzeniowe, a następnie wykonywaliśmy bombki choinowe oraz stroiki. Na zakończenie degustowaliśmy wspaniałe pierogi z kapustą i grzybami oraz z serem.
To była bardzo pracowita, ale i „smaczna” wycieczka.


Ptasie spotkanie w ZOO
15 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce organizowanej przez Klub Miłośników Ptaków działający Przy SP nr 7 w Łodzi. Podczas zajęć prowadzonych przez profesora Tomasza Janiszewskiego z UŁ, dzieci zapoznały się z techniką łapania i obrączkowania ptaków. Do łownej sieci wpadały kowaliki, sikory modraszki i sikory ubogie. Wpadła nawet sroka. Wszystkie gatunki były ważone, określono ich płeć, wiek i po założeniu obrączki wypuszczano na wolność. Uczniowie zapoznali się również z zasadami dokarmiania ptaków. Gdzie należy rozwieszać karmiki i jaki rodzaj pokarmu podawać. Informacje okazały się dla nas bardzo cenne gdyż niebawem wokół szkoły zawisną karmniki, które udało się pozyskać w ramach realizacji projektu „Ekopracownia pod chmurką” WFOŚiGW w Łodzi.


Czytamy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i nie tylko
W naszej szkole kolejny raz gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47. Nasi goście razem z uczniami klasy drugiej b słuchali wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Z zainteresowaniem wysłuchały również przygód misiów – bohaterów książek „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Miś Paddington”. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci pokolorowały pięknie kontur misia.
Zapraszamy przedszkolaki na zajęcia czytelnicze w przyszłym roku. przygotowała Katarzyna Jankowska


Wizyta w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1
Dnia 26 listopada uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. W ten sposób rozpoczęliśmy przygotowania do najpiękniejszych świąt roku, czyli Bożego Narodzenia, uczniowie wykonywali piękny rysunek zimowo – świąteczny.
Powstały piękne, plastyczne prace.


Uczniowie klasy drugiej b w Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Uczniowie klasy drugiej B wzięli udział w warsztatach historycznych w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Poznali fakty z życia Józefa Piłsudskiego oraz w jaki sposób Polska Odzyskała niepodległość.
przygotowała Katarzyna Jankowska


W dniu 15 października 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole obchodzony był XVIII Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było: „Promieniowanie Ojcostwa”. Tego dnia na sali gimnastycznej odbył się uroczysty Apel, poświęcony życiu i pontyfikatowi Ojca Świętego – Jana Pawła II. Uczniowie klasy VB przedstawili w formie wspomnień wydarzenia związane z życiem Karola Wojtyły, od jego dzieciństwa spędzonego w Wadowicach, poprzez lata wojenne i ciężką pracę w kamieniołomach, studia na tajnych kompletach, przyjęcie kapłaństwa, wybór na biskupa krakowskiego, wyjazd do Watykanu i wybór na Następcę Chrystusa oraz czas pielgrzymek. W tym roku przypada bowiem 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Całość przeplatana była pieśniami związanymi z osobą Jana Pawła II, w tym ulubioną pieśnią Papieża, jaką była „Barka”.


Wykonujemy zabawki ekologiczne

W środę uczniowie klasy drugiej B wybrali się do Castoramy. Uczestniczyli tam w warsztatach plastyczno-technicznych. Z gotowych elementów drewnianych wykonali samochody a następnie je ozdobili kolorowymi naklejkami. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy pracowali z zaangażowaniem, tworząc piękne prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Kinematografii w ramach projektu „Bajkowa Łódź Filmowa”. Odwiedziliśmy naszych ulubionych bohaterów filmów animowanych. To była wspaniała zabawa.


Warsztaty przyrodnicze w Lesie Łagiewnickim

Uczniowie klasy drugiej b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Lesie Łagiewnickim. Podczas spaceru po lesie rozpoznawały niektóre gatunki drzew, oglądały, jak wyglądają ich nasiona. Na kartach pracy zaznaczały, jak są rozsiewane.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Zajęcia plastyczne dla uczniów klasy drugiej b

Uczniowie klasy drugiej b uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych w ramach innowacji programowej „Edukacja plastyczna z elementami terapii pedagogicznej”. Na ostatnich zajęciach do układania kompozycji plastycznych dzieci wykorzystywały kasztany.
Podczas następnych zajęć uczniowie będą używać stempli z ziemniaków. Powstaną zapewne bardzo ciekawe prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska