Klasy I-III

Rodzice czytają​
We wtorek uczniów klasy drugiej b odwiedził tata Antka. Przeczytał dzieciom baśń pt „Dzielny krawczyk”. Uczniowie z uwagą wysłuchali przygód ekscytujących, a czasem niebezpiecznych przygód bohatera.
Zaprosiliśmy tatę Antka na zajęcia czytelnicze w przyszłym roku szkolnym. Antek postanowił pomóc tacie w wyborze następnej lektury do czytania. przygotowała Katarzyna Jankowska


Rodzice czytają​
Dnia 4 czerwca uczniów klasy drugiej b odwiedziła mama Marysi, która przyniosła ze sobą książkę Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton…”. Uczniowie wysłuchali kilku pouczających a jednocześnie śmiesznych historii. Odpowiadali na pytania zawarte w kartach pracy. Nauczyli się, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach.
​ przygotowała Katarzyna Jankowska


Rodzice czytają
​W zeszłym tygodniu uczniów klasy drugiej b odwiedził tatuś Eli, który przyniósł ze sobą ciekawe książki. Były to utwory dla dzieci Marii Konopnickiej oraz bajki Jean de La Fountain.
Dzieci wysłuchały utworów : „Zosia i jej mopsy”, „Co dzieci widziały w drodze”, „Żółw i zając”, „Konik polny i mrówka”. Utwory te zawierały wiele pouczających treści.​​
przygotowała Katarzyna Jankowska


Projekt „Ziuk. Opowieści o Józefie Piłsudskim”
Uczniowie klasy drugiej B uczestniczyli w zajęciach W Muzeum Tradycji Niepodległościowej w ramach projektu „Ziuk. Opowieści o Józefie Piłsudskim”.
Najpierw słuchali fragmentów książki a następnie odpowiadali na pytania na temat wysłuchanego tekstu. Na zakończenie w grupach wykonano plakaty. przygotowała Katarzyna Jankowska


Szkolny Ogródek Marwit
Dzięki akcji Fundacji Marwit Smak Zdrowia uczniowie klasy IVb i Ib założyli ogródek warzywno-ziołowy. Dzięki hodowli uczniowie szkoły będą mieli możliwość dokonywania obserwacji wzrostu roślin, nauczą się jak dbać o warzywa i zioła, będą mogli obserwacji fazy wzrostu roślin, zdobędą wiedzę pozwalającą na użycie uzyskanych płodów rolnych
w tworzeniu zdrowych posiłków i przekąsek. Posieliśmy rzodkiewkę, marchew, pietruszkę, buraki, szpinak, dynię, sałatę. Posadziliśmy cebule i zioła: tymianek, szałwię, estragon, miętę.
Przygotowanie poletka pod uprawę wymagało ciężkiej pracy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu szkolnego ogródka warzywno-ziołowego.


Uczniowie klasy IIa w bieżącym roku szkolnym realizowali projekt edukacyjny „Dziecięca Łódź Bajkowa” we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Na zakończenie projektu wybraliśmy się na wycieczkę po Łodzi. Podziwialiśmy piękny park Źródliska II. Następnie przeszliśmy na Księży Młyn, gdzie podziwialiśmy zabudowę tej okolicy: szkołę, jednostkę straży pożarnej, stację kolei oraz oglądaliśmy domy pracowników fabryk. W Białej Fabryce uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Od włókna do tkaniny”. Aby nasz projekt dobrze zakończyć, zrobiliśmy sobie śmieszne zdjęcie przy kolejnym łódzkim bajkowym pomniku „Trzy misie „.
To był ciekawy dzień.


Rodzice czytają
We wtorek, drugiego kwietnia uczniów klasy drugiej B odwiedziła mama Oli. Przeczytała dzieciom fragment książki Agnieszki Zimnowodzkiej pt. „Historie zamiecione pod dywan”. W czytaniu pomagała też Ola. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem jednej z przygód pewnej dziewczynki.
Dziękujemy za bardzo interesującą lekturę.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Warsztaty w Castoramie
W środę uczniowie klasy drugiej B uczestniczyli w warsztatach w Castoramie. Samodzielnie składali, potem kleili drewnianą pociąg. Następnie ozdabiali go kolorowymi naklejkami. Powstały bardzo ciekawe prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Reprezentacja klas IIa i IIb uczestniczyła w konkursie międzyszkolnym „Zwierzęta naszych lasów” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 173 w Łodzi. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, układali puzzle, rozpoznawali głosy ptaków.
Gratulujemy.


Dnia 25 marca uczniowie klasy IIa kontynuowali zajęcia na temat zdrowego odżywiania w ramach projektu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Rozmawialiśmy na temat odpowiedniej diety ucznia klasy drugiej, poznawaliśmy wartości odżywcze niektórych produktów żywnościowych. Na zakończenie samodzielnie przygotowaliśmy kanapki na drugie śniadanie. To było bardzo dobre, smaczne drugie śniadanie.


Dnia 22 marca uczniowie klasy IIa poszukiwali oznak wiosny podczas warsztatów ekologicznych w Lesie Łagiewnickim. Podczas spaceru po lesie mogliśmy podziwiać przylaszczkę, stokrotkę, szafrany oraz inne gatunki kwitnących już roślin. Słuchaliśmy wspaniałych śpiewów ptaków: kowalika, zięby czy dzięcioła. Na zakończenie jak zwykle gorąca herbatka i wspaniała zabawa na placu zabaw.


Lubię czytać
Uczniowie klas młodszych systematycznie uczestniczą w zajęciach czytelniczych w ramach projektu „Lubię czytać”. Słuchali między innymi fragmentów książki „Chatka Puchatka”. Opowiadali o przygodach Euzebiusza po wysłuchaniu fragmentów książki Beaty Krupskiej „Przygody Euzebiusza”. Poznali również książkę „Sceny z życia smoków”. Uczyli się, jak sobie radzić ze strachem na podstawie opowiadania „Strach ma wielkie oczy i są to oczy kocie”.
Ostatnie zajęcia przebiegały pod hasłem „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Dzieci wysłuchały opowiadania Małgorzaty Musierowicz „Co mam”, a następnie określały cechy prawdziwego przyjaciela. Na koniec wykonały portret przyjaciela.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Szukamy wiosny w Lesie Łagiewnickim
W piątek uczniowie klasy drugiej B wybrali się do Lasu Łagiewnickiego. Szukali wiosny. Słuchali śpiewu ptaków, widzieli pierwsze kwitnące rośliny, jak na przykład wawrzynka wilcze łyko, no i oczywiście krokusy, przylaszczki i stokrotki.
Wycieczka do lasu była bardzo pouczająca.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Pierwszy dzień wiosny
Uczniowie klasy drugiej B przywitali pierwszy dzień wiosny, rysując kwiaty – zwiastuny wiosny. Następnie wycięli je i „zasadzili” na macie edukacyjnej. Zabierając kwiaty, układali działania na mnożenie, a następnie działania odwrotne na dzielenie. Były również piosenki o wiośnie, wiersz i uzupełnianie zdań.
Tak więc pierwszy dzień wiosny uczniowie spędzili przyjemnie i pożytecznie.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Kodowanie binarne” organizowanych w ramach Dnia Nowoczesnych Technik w Edukacji. Zajęcia prowadzone były przez edukatorów Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Uczniowie w sposób zabawowy poznali sposób zapisu liczb za pomocą sytemu dwójkowego, czyli dowiedzieli się, że 10 to w zapisie binarnym 1010.
Było dużo liczenia, nauki i zabawy. Dziękujemy za ciekawe doświadczenia naukowe.


Dnia 20 marca uczniowie klasy IIa rozpoczęli realizację projektu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Dzisiaj uczniowie prezentowali informacje na temat ziół spotykanych w naszym codziennym jadłospisie. Wszyscy bardzo starannie wykonali swoje zadania.


Dzień Św. Patryka- St. Patrick’s Day

18 marca 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr120 w Łodzi Dzień Św. Patryka- St. Patrick’s Day.
Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w różnych konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat tego irlandzkiego święta.
Klasy I-III przygotowywały laurki z irlandzkimi symbolami. Klasy IV-VIII rozwiązywały testy na temat Św. Patryka i Irlandii, sprawdzając przy tym swoje umiejętności językowe.
W tym dniu odbył się także konkurs kulinarny. Uczniowie przygotowali wypieki nawiązujące tematycznie do Dnia Św. Patryka.
W szkole zrobiło się zielono- zielone ubrania uczniów i nauczycieli, zielone słodkości … .

Dziękujemy za udział w obchodach Dnia Św. Patryka.

Happy St. Patrick’s Day!

Nauczyciele języka angielskiego


Matematyczne rozgrywki w klasie drugiej b
Wczoraj w klasie drugiej b odbyły się matematyczne zmagania. Uczniowie ćwiczyli umiejętności w zakresie tabliczki mnożenia. Grali w kilku grupach rywalizując, kto poda poprawnie jak najwięcej iloczynów. Zabawa była wyśmienita. przygotowała Katarzyna Jankowska


Dnia 11 marca uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zatytułowanych „Fruwające stwory – poznajemy naszych skrzydlatych przyjaciół”, prowadzonych przez animatora Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali różne gatunki ptaków, ich środowisko naturalne, warunki życia, sposoby porozumiewania się, rozpoznawali odgłosy ptaków, a na zakończenie układali puzzle, których bohaterami były właśnie ptaki.
To były bardzo ciekawe i interesujące zajęcia.


Dnia 6 marca w klasach drugich odbyły się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym pod hasłem „Bezpieczeństwa uczę się z olejowym ABC”. Zajęcia przybliżyły uczniom zagadnienia związane z pracą na stacjach kolejowych, dowiedziały się one na czym polega praca maszynisty, konduktora, czy pracownika ochrony kolei. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.


Ludzki język łódzki
We wtorek 26 lutego uczniowie z klasy drugiej b uczestniczyli w warsztatach w Pałacu Poznańskiego „Ludzki język łódzki”. Poznali typowo łódzkie słowa: krańcówka, migawka, czarne… Dowiedzieli się, co to jest dziad.
Warsztaty były bardzo udane i pouczające. Pozwoliły na poznanie dziedzictwa kulturowego naszego miasta. przygotowała Katarzyna Jankowska


Zabawa karnawałowa
Dnia 8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. W sali gimnastycznej pojawiły się królewny, rycerze, cyganki, policjanci i wielu innych gości. W balu uczestniczyły również dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 47.
To była fascynująca zabawa karnawałowa.


Świadomi i odpowiedzialni w sieci
Dzisiaj (5.02.2019 roku) uczniowie klasy drugiej B rozmawiali na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Ustalili i zapisali zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

przygotowała Katarzyna Jankowska


Dzień Babci i Dziadka w klasie drugiej B
W tym tygodniu uczniowie klasy drugiej B zaprosili Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie były recytacje wierszy oraz śpiewanie piosenek. Na zakończenie zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy piątej C.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Dnia 25 stycznia uczniowie klasy IIa gościli w klasie swoje kochane babcie i dziadków. Najpierw uczniowie zaprezentowali piosenki i wierszyki, a następnie grupa kabaretowa z klasy Vc przedstawiła scenkę „Ranking Miołajów”. Na zakończenie rozdaliśmy swoje drobne upominki i zaprosiliśmy na skromny poczęstunek. To był bardzo miły dzień.


Apel podsumowujący pierwsze półrocze w klasach młodszych
W czwartek, 24 stycznia odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze w klasach młodszych. Pani dyrektor podsumowała wyniki w nauce oraz zachowaniu uczniów klas I – III. Uczniowie ze 100% frekwencją odebrali drobne upominki. Wyróżniono laureatów konkursu „Piękna jest nasza ojczyzna”, „Pięknie czytam”. Nagrodzono uczniów, którzy najpiękniej zaśpiewali kolędę lub pastorałkę. Odbyło się także losowanie nagród wśród członków Szkolnej Kasy Oszczędności. przygotowała Katarzyna Jankowska


Zajęcia plastyczne
Uczniowie klasy drugiej B uczestniczyli w zajęciach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych. Rysowali budynki charakterystyczne dla Łodzi. Następnie wykonywali odbitki metodą kalkografii i kolorowali je.
przygotowała Katarzyna Jankowska


W naszej szkole zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki w Starym Roku wystawiamy przedstawienie jasełkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Jak każdego roku mamy piękną dekorację przygotowaną przez nauczycieli, a dzięki wsparciu i pomocy rodziców wspaniałe stroje dla aktorów.
Przedstawienie wystawiali uczniowie klasy IIa z pomocą naszego szkolnego chóru oraz wsparciem pracujących z uczniami nauczycieli.
Cieszymy się, że mogliśmy przenieść się w te odległe, niewiarygodne czasy i przybliżyć historię narodzin Jezusa.


Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili mieszańców Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”. Wystawiliśmy nasze przedstawienie jasełkowe, złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz przekazaliśmy drobne upominki wykonane przez dzieci przebywające w świetlicy szkolnej.
To było bardzo wzruszające i miłe spotkanie.


Dnia 18 grudnia uczniowie klas drugich odwiedzili Ośrodek Rękodzieła Ludowego w Nieborowie. Najpierw poznaliśmy znane tradycje bożonarodzeniowe, a następnie wykonywaliśmy bombki choinowe oraz stroiki. Na zakończenie degustowaliśmy wspaniałe pierogi z kapustą i grzybami oraz z serem.
To była bardzo pracowita, ale i „smaczna” wycieczka.


Ptasie spotkanie w ZOO
15 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce organizowanej przez Klub Miłośników Ptaków działający Przy SP nr 7 w Łodzi. Podczas zajęć prowadzonych przez profesora Tomasza Janiszewskiego z UŁ, dzieci zapoznały się z techniką łapania i obrączkowania ptaków. Do łownej sieci wpadały kowaliki, sikory modraszki i sikory ubogie. Wpadła nawet sroka. Wszystkie gatunki były ważone, określono ich płeć, wiek i po założeniu obrączki wypuszczano na wolność. Uczniowie zapoznali się również z zasadami dokarmiania ptaków. Gdzie należy rozwieszać karmiki i jaki rodzaj pokarmu podawać. Informacje okazały się dla nas bardzo cenne gdyż niebawem wokół szkoły zawisną karmniki, które udało się pozyskać w ramach realizacji projektu „Ekopracownia pod chmurką” WFOŚiGW w Łodzi.


Czytamy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i nie tylko
W naszej szkole kolejny raz gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47. Nasi goście razem z uczniami klasy drugiej b słuchali wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Z zainteresowaniem wysłuchały również przygód misiów – bohaterów książek „Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Miś Paddington”. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci pokolorowały pięknie kontur misia.
Zapraszamy przedszkolaki na zajęcia czytelnicze w przyszłym roku. przygotowała Katarzyna Jankowska


Wizyta w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1
Dnia 26 listopada uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. W ten sposób rozpoczęliśmy przygotowania do najpiękniejszych świąt roku, czyli Bożego Narodzenia, uczniowie wykonywali piękny rysunek zimowo – świąteczny.
Powstały piękne, plastyczne prace.


Uczniowie klasy drugiej b w Muzeum Tradycji Niepodległościowych
Uczniowie klasy drugiej B wzięli udział w warsztatach historycznych w Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Poznali fakty z życia Józefa Piłsudskiego oraz w jaki sposób Polska Odzyskała niepodległość.
przygotowała Katarzyna Jankowska


W dniu 15 października 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole obchodzony był XVIII Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było: „Promieniowanie Ojcostwa”. Tego dnia na sali gimnastycznej odbył się uroczysty Apel, poświęcony życiu i pontyfikatowi Ojca Świętego – Jana Pawła II. Uczniowie klasy VB przedstawili w formie wspomnień wydarzenia związane z życiem Karola Wojtyły, od jego dzieciństwa spędzonego w Wadowicach, poprzez lata wojenne i ciężką pracę w kamieniołomach, studia na tajnych kompletach, przyjęcie kapłaństwa, wybór na biskupa krakowskiego, wyjazd do Watykanu i wybór na Następcę Chrystusa oraz czas pielgrzymek. W tym roku przypada bowiem 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Całość przeplatana była pieśniami związanymi z osobą Jana Pawła II, w tym ulubioną pieśnią Papieża, jaką była „Barka”.


Wykonujemy zabawki ekologiczne

W środę uczniowie klasy drugiej B wybrali się do Castoramy. Uczestniczyli tam w warsztatach plastyczno-technicznych. Z gotowych elementów drewnianych wykonali samochody a następnie je ozdobili kolorowymi naklejkami. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy pracowali z zaangażowaniem, tworząc piękne prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Uczniowie klasy IIa uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Kinematografii w ramach projektu „Bajkowa Łódź Filmowa”. Odwiedziliśmy naszych ulubionych bohaterów filmów animowanych. To była wspaniała zabawa.


Warsztaty przyrodnicze w Lesie Łagiewnickim

Uczniowie klasy drugiej b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Lesie Łagiewnickim. Podczas spaceru po lesie rozpoznawały niektóre gatunki drzew, oglądały, jak wyglądają ich nasiona. Na kartach pracy zaznaczały, jak są rozsiewane.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Zajęcia plastyczne dla uczniów klasy drugiej b

Uczniowie klasy drugiej b uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych w ramach innowacji programowej „Edukacja plastyczna z elementami terapii pedagogicznej”. Na ostatnich zajęciach do układania kompozycji plastycznych dzieci wykorzystywały kasztany.
Podczas następnych zajęć uczniowie będą używać stempli z ziemniaków. Powstaną zapewne bardzo ciekawe prace.
przygotowała Katarzyna Jankowska