Klasy IV-VIII

W dniu 10 czerwca 2019 dwie klasy 4a i 7a wzięły udział w wycieczce do Rogowa. Uczniowie zobaczyli różne gatunki drzew i krzewów w tamtejszym Arboretum. Zapoznali się z dobroczynnym działaniem roślin na powietrze.
Pogoda dopisała i w radosnych nastrojach wrócili do szkoły.


Uroczyste zakończenie przyrodniczego projektu UŁ.
7 czerwca na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji projektu pod nazwą Instytut Kreatywnej Biologii. Począwszy od października raz w miesiącu zainteresowani uczniowie brali udział w wykładach i warsztatach eksperymentalnych. Najaktywniejsi otrzymali certyfikaty oraz nagrody. Wyróżnieni zostali Aleksandra Baran, Klaudia Szymkowska, Aleksandra Nowak, Laura Spławska.
Prowadzący zapowiedzieli kontynuację projektu w przyszłym roku szkolnym, na który zapraszamy wszystkich pasjonatów przyrody.


Pielęgnujemy nasz ogródek
Ogródek został otoczony drewnianym płotkiem. Przy ogrodzeniu stanęła tablica informacyjna o znaczeniu pszczół w uprawach roślin. Posialiśmy rośliny miododajne.
Wykiełkowały wszystkie posiane warzywa. Przerzedziliśmy rzodkiewkę. Świeże listki po umyciu trafiły na kanapki.


Wizyta w Sądzie
W dniu 4 czerwca 2019r. uczniowie klasy IVb gościli w Sądzie Rejonowym dla Łodzi –Śródmieścia. Uczestniczyliśmy w symulowanej rozprawie sądowej. Rozprawa odbywała się w największej sali sądu. Mogliśmy przyjrzeć się pracy sędziego, obrońcy, prokuratora. Uczestniczyliśmy w ustalaniu wyroku dla oskarżonego, w sprawie o znęcanie się nad psem. Po zakończonym procesie obejrzeliśmy areszt, salę z pancerną szybą, gdzie przebywają oskarżeni, ubrać się w togi i zasiąść za sędziowskim stołem.


Lekcje informatyki w ostatnich dwóch tygodniach maja uczniowie klas szóstych spędzili nieco inaczej niż dotychczas. Mogli wykazać się samodzielnością i znajomością programów komputerowych, w których pracowali przez kilka ostatnich lat.
Przedstawiali wyniki swoich prac projektowych. Ich tematy wybierali samodzielnie, a warunkiem było użycie do ich realizacji minimum trzech programów. Dzięki temu połączyli pracę w zespole i naukę odpowiedzialności z utrwaleniem umiejętności pracy przy komputerze. Efekty ich pracy były rewelacyjne. Tematy poruszały zagadnienia malarstwa, zdrowego żywienia, kuchni, mitologii nordyckiej, filmu, sportu i wielu innych. Głównymi programami, w których wykonywali prace, były: PowerPoint, Scratch, Excel i Word. Uczniowie pokazali, że stać ich naprawdę na wiele. Oprócz pracy metodą projektu opanowali też trudną sztukę prezentowania wyników swojej pracy.


W dniach 22-24 maja 2019 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. W trakcie wyjazdu zwiedzali ruiny zamku w Olsztynie i zamek w Ogrodzieńcu, podziwiali Dolinę Prądnika, Jaskinię Nietoperzową, ekspozycje w Muzeum Przyrodniczym Ojcowskiego Parku Narodowego. Poznali historię utworzenia Parku, jego strukturę geologiczną, klimat i sposoby rozpoznawania stopnia zanieczyszczenia powietrza , świat roślin i zwierząt.
Wycieczka została dofinansowana z WFOŚiGW w Łodzi w ramach realizacji projektu „Powietrze jako niewidzialny skarb” w roku szkolnym 2018/2019.


Szkolny Ogródek Marwit
Dzięki akcji Fundacji Marwit Smak Zdrowia uczniowie klasy IVb i Ib założyli ogródek warzywno-ziołowy. Dzięki hodowli uczniowie szkoły będą mieli możliwość dokonywania obserwacji wzrostu roślin, nauczą się jak dbać o warzywa i zioła, będą mogli obserwacji fazy wzrostu roślin, zdobędą wiedzę pozwalającą na użycie uzyskanych płodów rolnych
w tworzeniu zdrowych posiłków i przekąsek. Posieliśmy rzodkiewkę, marchew, pietruszkę, buraki, szpinak, dynię, sałatę. Posadziliśmy cebule i zioła: tymianek, szałwię, estragon, miętę.
Przygotowanie poletka pod uprawę wymagało ciężkiej pracy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu szkolnego ogródka warzywno-ziołowego.


Konkurs Matematyczno-przyrodnicze wędrówki.
W środę 3 kwietnia, troje uczniów z klas piątych:
Jagoda Strzebiecka-5b, Marek Kalsztein-5c oraz Wojciech Murowaniecki-5c, reprezentowali naszą szkołę w X Konkursie Matematyczno-Przytodnicze Wędrówki 2019 organizowanym pod honorowym patronatem Politechniki Łódzkiej.
Międzyszkolny etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu i zadań otwartych z zakresu matematyki oraz przyrody.
Po konkursie uczniowie mogli poczuć się jak studenci. Uczestniczyli w wykładzie pani Dziekan dr inż. Barbary Niekraszewicz „Skąd się biorą włókna?”
Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pracowników Politechniki Łódzkiej.
Wśród laureatów, wyróżnionych uczniów znalazł się uczeń naszej szkoły – Wojciech Murowaniecki.
Gratulujemy sukcesów!


Konkurs InfoM@t
W środę 3 kwietnia, uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InfoM@t 2019 organizowanym pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty – dr. Grzegorza Wierzchowskiego oraz Burmistrza Koluszek – Waldemara Chałata.
Szkolny etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu online złożonego z 20 zadań, umieszczonego na specjalnej platformie. Z zadaniami konkursowymi zmierzyło się 48 osób.
Trzymamy kciuki za wyniki naszych uczniów!
Nauczycielki matematyki i informatyki.


Udział uczniów w targach edukacyjnych w SP 81
We wtorek 26 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w targach edukacyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi. Uczniowie kolejny raz mieli okazję zastanowić się nad wyborem dalszej ścieżki nauki, poznając ofertę szkół ponadpodstawowych mających swoje siedziby na Bałutach i w najbliższej okolicy. Mieli również szansę porozmawiać z uczniami, którzy do tych szkół uczęszczają. Największym powodzeniem cieszyło się stoisko Liceum Ogólnokształcącego nr 4, Liceum Ogólnokształcącego nr 8, Liceum Ogólnokształcącego nr 13 oraz Technikum TEB.
Wychowawcy klas ósmych


Dzień Nowych Technologii w Edukacji z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, czyli witamy wiosnę z nowymi technologiami.
Uczniowie klasy 4b powitali wiosnę uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod nazwą „Dzień nowych technologii w edukacji”.
Wzięli udział w warsztatach pt. Magia tworzyw sztucznych, czyli… co można wyczarować z wtryskarki. Poznali obsługę wtryskarki, modelowanie przedmiotów z tworzywa sztucznego, wyrabiali plastikowe przedmioty. Poznawali również techniki robotyki programując i konstruując roboty według własnego pomysłu.
Zajęcia były interesujące, dzieci mogły wykazać się kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole.


Kangur Matematyczny
Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły powitali matematycznie, biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Z konkursowymi zadaniami zmagało się w tym roku 67 uczniów z klas I-VIII. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.
Trzymamy kciuki za wyniki naszych dzielnych matematyków!

Nauczycielki matematyki
Marika Stępniak
Katarzyna Wróbel
Emilia Niedziałek


Dzień Św. Patryka- St. Patrick’s Day

18 marca 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr120 w Łodzi Dzień Św. Patryka- St. Patrick’s Day.
Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w różnych konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat tego irlandzkiego święta.
Klasy I-III przygotowywały laurki z irlandzkimi symbolami. Klasy IV-VIII rozwiązywały testy na temat Św. Patryka i Irlandii, sprawdzając przy tym swoje umiejętności językowe.
W tym dniu odbył się także konkurs kulinarny. Uczniowie przygotowali wypieki nawiązujące tematycznie do Dnia Św. Patryka.
W szkole zrobiło się zielono- zielone ubrania uczniów i nauczycieli, zielone słodkości … .

Dziękujemy za udział w obchodach Dnia Św. Patryka.

Happy St. Patrick’s Day!

Nauczyciele języka angielskiego


Dzień Liczby Pi
W czwartek 14 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Dzięki licznym plakatom rozwieszonym na szkolnych korytarzach, uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tej niezwykłej liczby oraz poznać wiele ciekawostek na jej temat. W kilku klasach odbyły się lekcje poświęcone liczbie Pi. W salach lekcyjnych natomiast, dzieci miały okazję skorzystać z niespodzianek ukrytych pod kodami QR, m.in. rebusów, filmów, prezentacji oraz gry, której tematyka również dotyczyła liczby Pi.
Nauczycielki matematyki
Katarzyna Wróbel
Marika Stępniak
Emilia Niedziałek


Warsztaty udzielania pierwszej pomocy
Dnia 7 marca klasa 5c gościła studentów ze Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof im. A. Rasmusa w Łodzi. Warsztaty składały się z dwóch części, w pierwszej uczniowie oglądali prezentację dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy, w drugiej w praktyce wykorzystywali zdobytą wiedzę. Z wielkim zaangażowaniem, pod bacznym okiem ratowników ćwiczyli udzielanie pomocy w różnych sytuacjach m.in. wykonywali resuscytację, układali poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrywali rany i zabezpieczali złamania, a także uczyli się udzielania pomocy w przypadku zakrztuszenia.
Bardzo dziękujemy ratownikom za poświęcony czas, przeprowadzenie profesjonalnych warsztatów, cenne wskazówki i wiedzę ratującą życie.
Klasa 5c z wychowawcą.


W dniu 23 stycznia odbyło się w naszej szkole podsumowanie wyników w nauce w I półroczu. Klasy które osiągnęły najwyższe średnie ocen to :
klasa Vb – 4.64
klasa VIb – 4,62
klasa IVc – 4,61

Gratulujemy!
Niezwyciężona klasa VIIIa. W konkursie Samorządu Szkolnego na NAJLEPSZĄ KLASĘ i po raz kolejny otrzymała puchar przechodni za najlepsze wyniki.
Głównym kryterium w przyznaniu tego tytułu jest liczba uczniów, którzy uzyskują średnią ocen powyżej 4,75. W zespole tej klasy było ich 15.

Rozdano również nagrody w konkursach:
Ciasto z okazji Święta Niepodległości, Szkolny przegląd utworów patriotycznych, Archidiecezjalny Konkurs Biblijny, Konkurs kolęd i pastorałek.


W I półroczu roku szkolnego 2018/2019 klasy piąte przygotowały projekt pt. „My calendar- Kalendarz na 2019 rok” pod kierunkiem Pani Anny Gębarowskiej oraz Anetty Trzmielak. Każda klasa podzielona została na grupy 5-6 osobowe. Ich zadaniem było przygotowanie kalendarza o dowolnej tematyce. Na każdej jego stronie należało wypisać dni oraz zaznaczyć najważniejsze święta polskie przetłumaczone na język angielski. U góry każdej strony znajdował się obrazek oraz kilka zdań w języku angielskim na wybrany przez siebie temat. Uczniowie przygotowali m. in. kalendarz o sportach, zwierzętach, zawodnikach piłkarskich, krajach na świecie czy też o zabytkach w Wielkiej Brytanii.
Projekt ten łączył ze sobą integrację zespołu klasowego, umiejętność współpracy w grupie oraz rozwijanie znajomości słownictwa i budowania zdań w języku angielskim.
Uczniom bardzo podobał się pomysł przygotowania kalendarza oraz spotykania się w grupach po szkole.

Nauczyciele języka angielskiego
Anna Gębarowska
Anetta Trzmielak


Noc Biologów na Uniwersytecie Łódzkim.
W tym roku Nocy Biologów przyświecało hasło „Biologia dla zdrowia”, stąd na większości zajęć pojawiły się aspekty pro-zdrowotne i medyczne. Wieczór wypełniony został pokazami, warsztatami eksperymentalnymi oraz wykładami popularno-naukowymi. Nie zabrakło quizów, zagadek i gier.
Uczestniczyliśmy w spektaklu teatralno-muzycznym. „Dlaczego smog jest groźny jak smok?”. Dowiedzieliśmy się jak otrzymujemy olejki eteryczne. Badaliśmy zmiany barwy roztworów w zależności od pH. Dowiedzieliśmy się, jakie związki chemiczne stosuje się w celu zabarwienia ciętych kwiatów, jakie barwniki są powszechnie stosowane w przemyśle spożywczym i czy wpływają na zdrowie człowieka.
Poznaliśmy świat pszczół, smakowaliśmy różne miody, wykonywaliśmy woskowe świece. Wzięliśmy udział w warsztatach pt. Wykorzystanie technik molekularnych do badania polimorfizmów i mutacji DNA. Wieczór zakończył się prelekcją na temat wykorzystania grzybów nadrzewnych (hub) w kuchni i medycynie. Ósmą edycję Nocy Biologów uznajemy za bardzo udaną.


W naszej szkole zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki w Starym Roku wystawiamy przedstawienie jasełkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Jak każdego roku mamy piękną dekorację przygotowaną przez nauczycieli, a dzięki wsparciu i pomocy rodziców wspaniałe stroje dla aktorów.
Przedstawienie wystawiali uczniowie klasy IIa z pomocą naszego szkolnego chóru oraz wsparciem pracujących z uczniami nauczycieli.
Cieszymy się, że mogliśmy przenieść się w te odległe, niewiarygodne czasy i przybliżyć historię narodzin Jezusa.


Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili mieszańców Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”. Wystawiliśmy nasze przedstawienie jasełkowe, złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz przekazaliśmy drobne upominki wykonane przez dzieci przebywające w świetlicy szkolnej.
To było bardzo wzruszające i miłe spotkanie.


Ptasie spotkanie w ZOO
15 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce organizowanej przez Klub Miłośników Ptaków działający Przy SP nr 7 w Łodzi. Podczas zajęć prowadzonych przez profesora Tomasza Janiszewskiego z UŁ, dzieci zapoznały się z techniką łapania i obrączkowania ptaków. Do łownej sieci wpadały kowaliki, sikory modraszki i sikory ubogie. Wpadła nawet sroka. Wszystkie gatunki były ważone, określono ich płeć, wiek i po założeniu obrączki wypuszczano na wolność. Uczniowie zapoznali się również z zasadami dokarmiania ptaków. Gdzie należy rozwieszać karmiki i jaki rodzaj pokarmu podawać. Informacje okazały się dla nas bardzo cenne gdyż niebawem wokół szkoły zawisną karmniki, które udało się pozyskać w ramach realizacji projektu „Ekopracownia pod chmurką” WFOŚiGW w Łodzi.


7 grudnia 2018r. uczniowie klas: 6a i 7a udali się do Tomaszowa Mazowieckiego na wycieczkę. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od kibicowania grupie B podczas Pucharu Świata w Łyżwiarstwie szybkim. Mogliśmy kibicować najlepszym z najlepszych. Wśród zawodników polskich startowali: Zbigniew Bródka – Mistrz Olimpijski, Natalia Czerwonka, zdobywczyni medali olimpijskich w biegach drużynowych kobiet. Ponadto występowali: Artur Nogal, Artur Waś, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Damian Żurek, Karolina Bosiek.

Następnie udaliśmy się do Skansenu rzeki Pilicy, gdzie zwiedzaliśmy pod kierunkiem przewodników eksponaty oraz muzea. Po zwiedzaniu skansenu wróciliśmy na zawody Pucharu Świata, gdzie mogliśmy kontynuować kibicowanie zawodnikom światowym występującym w grupie A. W czasie występów zawodników grupy A, odwiedził nas Mistrz Olimpijski – Zbigniew Bródka. Mogliśmy chwilę z Nim porozmawiać, otrzymać autograf czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.


PODSUMOWANIE XVI KONKURSU MATEMATYCZNEGO
„Z PITAGORASEM NA TY” – eliminacje szkolne

  

6 grudnia 2018 roku odbył się „XVI Konkurs Matematyczny – Z PITAGORASEM NA TY”. Wzięło w nim udział 15 uczniów klas szóstych naszej szkoły.

 

W tegorocznej edycji szkolnej konkursu uczniowie uzyskali następujące wyniki:

 

L.p.

Nazwisko i imię

Punkty (max. 20) Klasa

1

Baranowski Jan

15 6a

2

Andrzejak Joanna

14 6b

3

Pierlejewski Jan

14 6b

4

Forysiak Andrzej

13 6a

5

Wiatr Alicja

13 6a

6

Jakubowska Olga

12 6a

7

Kurasińska Maria

10 6b

8

Rodak Maciej

10 6c

9

Lamorska Aleksandra

9 6a

10

Sęczkowska Michalina

9 6a

11

Deląg Błażej

8 6c

12

Kacprzak Julia

8 6b

13

Staniszewska Nikola

7 6b

14

Pyrzanowska Zuzanna

6 6a

15

Borowiecka Katarzyna

2 6b

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

Nauczyciele matematyki:

p. Emilia Niedziałek

p. Marika Stępniak

p. Katarzyna Wróbel


W roku setnej rocznicy bohaterskiego zrywu Orląt Lwowskich uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie „Pamięci Orląt Lwowskich”. Miło nam poinformować, że Wojciech Murowaniecki kl. Vc zajął II miejsce w tym konkursie, zaś Laura Spławska kl. VIIIc otrzymała wyróżnienie.


Miło nam poinformować, że w konkursie pt. „Takich pieniędzy świat nie widział” prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 120 zostały docenione, a uczniowie nagrodzeni.
Nagrody otrzymali:
Julia Budzisz kl. VIIIa
Kamil Woźniak kl.Va
Jowita Głosek kl. VIIIb
Aleksandra Lamorska kl. VIa
Wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Hayek kl. Va
Jakub Nowak kl.VIa
Oliwia Troszczyńska kl. VI c
Laura Spławska kl. VIII c


W 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole gościliśmy Bractwo Rycerskie Kerin. Uczniowie klas IV i V mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii poświęconej walce naszych przodków o wolność. Poznawali losy naszej ojczyzny od początku jej powstania do czasów kiedy po 123 latach niewoli powstawała na nowo.


7 grudnia 2018r. uczniowie klas ósmych udali się do Warszawy na wycieczkę „Śladami Marszałka, czyli sprawy ważne z Józefem Piłsudskim związane”, a także do Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od placu Piłsudskiego, gdzie poznaliśmy historię tego miejsca, a także zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedzaliśmy Zamek Królewski, katedrę św. Jana Chrzciciela oraz Stare Miasto. Na koniec naszego pobytu w stolicy udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego.


Uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w dniu 22 listopada 2018r. w zorganizowanej w Centrum promocji Mody debacie „Dekalog Polski – 10 ważnych słów” z udziałem Olgierda Łukaszewicza, red. Dominiki Wielowieyskiej, prof. Mariusza Grzegorzka, Piotra Kłysa.
Celem było wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „Kim jestem? Polakiem, czyli co jest dla mnie ważne…”.
Warsztaty obejmowały zagadnienia:
„Ojczyzna – mit czy rzeczywistość?”
„Wolność – prawo czy obowiązek?”
„Władza – rządzić czy panować?”
Uczniowie aktywnie włączali się do dyskusji. W szczególności podczas debaty głównej pt.”Polskość czy/czyli Europejskość”.


W dniu 15 listopada uczniowie klasy VI a Olga Jakubowska, Sara Gajek, Helena Suchacka, Aleksandra Lamorska, Michalina Sęczkowska, Alicja Wiatr, Julian Kwaśny i Franciszek Rykała uczestniczyli w zajęciach integracyjnych „Na jesieni świat się mieni”, które po raz kolejny odbyły się w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 168 przy ul. Plantowej 7.
Wśród zaproszonych gości, oprócz uczniów z naszej szkoły w zajęciach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 182 oraz dzieci z Centrum Terapii i Autyzmu Navicula.
Uczniowie wykonywali prace plastyczne o tematyce jesiennej z użyciem ciekawych technik, a między kolejnymi zadaniami plastycznymi brali udział w zabawach rytmiczno- muzycznych. Na koniec tradycyjnie wszyscy zasiedli do stołu, aby delektować się wypiekami gospodarzy.
Warsztaty to kolejna miła, wspólna impreza z kolegami z SP 168. Najważniejszym celem wspólnych spotkań zawsze była idea integracji oparta na wzajemnym szacunku, ukazywaniu swoich talentów i nie mniej ważna zabawa.
W drugim półroczu z całą pewnością spotkamy się na zajęciach w naszej szkole.


Udział w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Caratheodory’ego – greckiego matematyka”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Caratheodory’ego – greckiego matematyka”.
Motto konkursu wiedzy o jednym z najwybitniejszych matematyków ubiegłego stulecia brzmi: „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia”.
Uczennica klasy 5c, Łucja Ślazyk przygotowała prezentację multimedialną na temat życia i dokonań Constantina Caratheodory’ego (prezentację można obejrzeć tutaj).
Uczeń klasy 6a, Jakub Nowak przygotował grę edukacyjną Constantin Caratheodory – ZGADUJ.
Obie prace wymagały ogromnego wkładu, czasu i wysiłku. Gratulujemy pomysłu i wykonania.
Nauczyciele matematyki SP120


30.10.2018r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w organizowanej w SP 172 imprezie pod hasłem „Na skrzydłach wolności”. Zawody obejmowały:
część sprawdzającą wiedzę w zakresie odzyskania przez Polskę niepodległości ćwiczenia sprawnościowe, gry sportowe.
Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs na wykonanie latawca dowolną techniką plastyczną w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Osiedla Julianów – Marysin – Rogi.


Kwesta na Starym Cmentarzu

27 października 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kweście na rzecz ratowania starych zabytków na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej. Oprócz zbierania pieniędzy na renowację zabytków, sprzątaliśmy mogiły oraz alejki cmentarne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na grób Józefa Bortnowskiego byłego prezydenta Zgierza, ponieważ nasza szkoła sprawuje patronat honorowy nad tym nagrobnym pomnikiem.


Klasy ósme na wycieczce „Zamki blisko Łodzi”

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce „Zamki blisko Łodzi”. Zwiedzali zamki w Oporowie, Łęczycy, Besiekierach i Uniejowie. W czasie tego wyjazdu mogli poznać dorobek kulturalny oraz piękno naszego regionu.


W dniu 15 października 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole obchodzony był XVIII Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było: „Promieniowanie Ojcostwa”. Tego dnia na sali gimnastycznej odbył się uroczysty Apel, poświęcony życiu i pontyfikatowi Ojca Świętego – Jana Pawła II. Uczniowie klasy VB przedstawili w formie wspomnień wydarzenia związane z życiem Karola Wojtyły, od jego dzieciństwa spędzonego w Wadowicach, poprzez lata wojenne i ciężką pracę w kamieniołomach, studia na tajnych kompletach, przyjęcie kapłaństwa, wybór na biskupa krakowskiego, wyjazd do Watykanu i wybór na Następcę Chrystusa oraz czas pielgrzymek. W tym roku przypada bowiem 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Całość przeplatana była pieśniami związanymi z osobą Jana Pawła II, w tym ulubioną pieśnią Papieża, jaką była „Barka”.


Tydzień Kodowania

Wzorem lat ubiegłych obchodziliśmy Tydzień Kodowania. Tradycyjnie już uczniowie klas IV – VI kodowali w dniach 8 – 14 X 2018 ze stroną code.org, którą wszyscy dosłownie uwielbiają. W tym roku nie zabrakło też pracy ze scratchem i akcentów niepodległościowych.