Klasy IV-VII

Kwesta na Starym Cmentarzu

27 października 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kweście na rzecz ratowania starych zabytków na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej. Oprócz zbierania pieniędzy na renowację zabytków, sprzątaliśmy mogiły oraz alejki cmentarne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na grób Józefa Bortnowskiego byłego prezydenta Zgierza, ponieważ nasza szkoła sprawuje patronat honorowy nad tym nagrobnym pomnikiem.

Klasy ósme na wycieczce „Zamki blisko Łodzi”

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce „Zamki blisko Łodzi”. Zwiedzali zamki w Oporowie, Łęczycy, Besiekierach i Uniejowie. W czasie tego wyjazdu mogli poznać dorobek kulturalny oraz piękno naszego regionu.

W dniu 15 października 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole obchodzony był XVIII Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim było: „Promieniowanie Ojcostwa”. Tego dnia na sali gimnastycznej odbył się uroczysty Apel, poświęcony życiu i pontyfikatowi Ojca Świętego – Jana Pawła II. Uczniowie klasy VB przedstawili w formie wspomnień wydarzenia związane z życiem Karola Wojtyły, od jego dzieciństwa spędzonego w Wadowicach, poprzez lata wojenne i ciężką pracę w kamieniołomach, studia na tajnych kompletach, przyjęcie kapłaństwa, wybór na biskupa krakowskiego, wyjazd do Watykanu i wybór na Następcę Chrystusa oraz czas pielgrzymek. W tym roku przypada bowiem 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Całość przeplatana była pieśniami związanymi z osobą Jana Pawła II, w tym ulubioną pieśnią Papieża, jaką była „Barka”.


Tydzień Kodowania

Wzorem lat ubiegłych obchodziliśmy Tydzień Kodowania. Tradycyjnie już uczniowie klas IV – VI kodowali w dniach 8 – 14 X 2018 ze stroną code.org, którą wszyscy dosłownie uwielbiają. W tym roku nie zabrakło też pracy ze scratchem i akcentów niepodległościowych.