klasy IV-VII

Badacz wody

Badacz Wody to projekt, który zachęca uczniów w wieku 8-14 lat w 11 krajach do podejmowania odważnych i zdecydowanych działań na rzecz poszanowania naszej cennej wody poprzez zabawne i interaktywne Misje oszczędzania wody.
Dzięki ponad 2600 zespołom w 11 krajach Badacz Wody stwarza uczniom możliwości współpracy z rówieśnikami ponad granicami na skalę międzynarodową. Innowacyjny sposób, aby zarażać entuzjazmem przyszłe pokolenia do stawania się obywatelami świata, działającymi lokalnie i myślącymi globalnie.
W naszej szkole działania projektowe realizują klasy siódme.

„Mistrzowie Kodowania”

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wezmą udział w ogólnopolskim programie Mistrzowie Kodowania. Będzie to już V edycja. Tym razem będą programować w Scratchu pod okiem mgr Katarzyny Buchman i mgr Wandy Fibakiewicz (kl. I, II, IV i V podczas zajęć komputerowych). Języki programistyczne bowiem nie są już domeną tylko informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać.