Dziecięca Łódź Filmowa

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej z realizacji projektu Dziecięca Łódź Filmowa przez uczniów klasy Ia. Prezentacja dostępna jest tutaj.

Klasa Ia w siedzibie telewizji TOYA

30 października odbyła się już trzecia nasza wycieczka w ramach projektu edukacyjnego „Dziecięca Łódź Filmowa”. Uczniowie klasy Ia odwiedzili siedzibę telewizji TOYA. Zobaczyli, w jaki sposób powstają programy informacyjne, oglądali specjalne pomieszczenia telewizyjne, takie jak: green-room, reżyserkę i charakteryzatornię. Mogli obserwować, w jaki sposób zostają zmieniane tła do programów telewizyjnych.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były zbiory Filmoteki Narodowej. Zobaczyliśmy pomieszczenia z olbrzymią ilością starych taśm filmowych. Poznaliśmy metody czyszczenia i naprawiania tych taśm. To była bardzo ciekawa wycieczka, która na długo zostanie w naszej pamięci.


Projektu edukacyjnego „Dziecięca Łódź Filmowa” c.d.

24 października uczniowie klasy Ia odbyli kolejną wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego „Dziecięca Łódź Filmowa”. Odwiedziliśmy kota Filemona i Bonifacego w ich rezydencji w Muzeum Kinematografii. Najpierw poznaliśmy sposoby tworzenia filmu animowanego, oglądaliśmy stare kamery i inne urządzenia służące do produkcji filmu, a następnie odwiedziliśmy Pałac Bajek i to była wspaniała przygoda. Zawitaliśmy do pokoju Misia Uszatka, podróżowaliśmy z Baltazarem Gąbką w Krainie Deszczowców, spotkaliśmy Muminki i innych bohaterów znanych nam bajek.
To był prawdziwie bajkowo – filmowy dzień.


Klasa Ia i projekt „Dziecięca Łódź Filmowa”

Klasa Ia zaczęła realizację projektu edukacyjnego „Dziecięca Łódź Filmowa” we współpracy z Fundacją 2035. 17 października uczestniczyliśmy w spacerku po Łodzi, odwiedzając ciekawe miejsca związane z filmem. Zobaczyliśmy pomniki bohaterów filmów dla dzieci: Kubusia Puchatka, Plastusia i bohatera „Zaczarowanego ołówka”, zatrzymaliśmy się przy Ławeczce Tuwima oraz próbowaliśmy komponować z Arturem Rubinsteinem. Przy pięknym słońcu nasza Łódź mieniła się jesiennymi kolorami i zachęcała do spaceru. To była ciekawa przygoda.