Relacja z zimowisk 2018

9 lutego
W ostatni dzień naszych półkolonii wybraliśmy się do kina IMAX na film pt. „Gnomy rozrabiają”. Film bardzo nam się spodobał. Oprócz odkrywania zagadek i rozwiązywania problemów niósł jeszcze ze sobą przekaz dotyczący przyjaźni, której często szukamy daleko, a mamy ją na wyciągnięcie ręki.
Po powrocie do szkoły lepiliśmy wesołe zwierzaki z plasteliny i spędzaliśmy czas na aktywności fizycznej w sali gimnastycznej.
Ten tydzień minął nam bardzo szybko i zakończył okres feryjnego wypoczynku. Dziękujemy wszystkim za wspólną, bezpieczną zabawę, aktywność i dużo uśmiechu.

8 lutego
Dzisiejszy dzień rozpoczął się u nas od przypomnienia zasad obowiązujących podczas wyjść i wycieczek. Jest to szczególnie istotne, gdy podczas nich korzysta się ze środków komunikacji miejskiej.
Po tym krótkim przypomnieniu udaliśmy się do Planatarium EC1, gdzie obejrzeliśmy pokaz pt. „Dobór naturalny”. Głuptaki niebieskonogie, kormorany nieloty, legwany morskie i latimerie to jedne z tych zwierząt o jakich dowiedzieliśmy się uczestnicząc w pokazie. Efekty wizualne były niesamowite i na wielu z nas wywarły ogromne wrażenie. Oczywiście i tym razem „wynieśliśmy” z pokazu pewną lekcję. Mianowicie, iż planeta Ziemia nie jest stworzona dla nas, tylko my dla niej. Dlatego po raz kolejny uświadamiamy sobie, że trzeba dbać o to, co nas otacza.
Pełni energii wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Tym razem przygotowane przez panią pielęgniarkę. Opracowała ona dla naszej grupy trasę edukacyjną pt. „Owsik”. W niezwykle zabawny sposób przekazała nam wiedzę na temat owego pasożyta, podkreślając przy tym rolę higieny. Po tej zabawie uśmiechy nie znikały z naszych twarzy.
Dzień zakończyliśmy działalnością twórczą. W nawiązaniu do pokazu na temat teorii ewolucji wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną pt. „Dinozaur” przy użyciu różnych technik. Efekty pracy były zaskakujące.

7 lutego
Zima w przyrodzie była tematem, który towarzyszył nam przez cały dzisiejszy dzień. Choć za oknem nie ujrzymy białego puchu, to temperatura nie daje zapomnieć, z jaką porą roku mamy do czynienia. Ale… my się zimy nie boimy, dlatego wyruszyliśmy dziś na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, gdzie dzięki pani przewodnik zdobyliśmy mnóstwo nowych informacji o świecie roślin i zwierząt. Wawrzynek wilczełyko i barwinek to jedne z tych rośli, które udało nam się zaobserwować. Spotkaliśmy również „gadającą” ławkę. Musieliśmy się jednak napracować, aby ta chciała nam coś opowiedzieć. Na szczęście nasza grupa uwielbia aktywność fizyczną i szybko „rozbujała” ławeczkę, a ta od razu zaczęła snuć opowieść o roślinach, jakie możemy spotkać w ogrodzie.
Nie zapomnieliśmy również o zwierzętach. To na nie należy zwrócić szczególną uwagę podczas zimowej aury. Wykonaliśmy dziś zatem również prace plastyczne przedstawiające ptaki, sarny, lisy i wilki w zimowej scenerii, wykorzystując do tego technikę malowania na folii. Z dzisiejszego dnia płynie dla nas lekcja, że jesteśmy częścią zbioru o nazwie przyroda, gdzie wszystkie elementy oddziałują na siebie wzajemnie. Dlatego szanujmy przyrodę i cieszmy się, że możemy korzystać z jej dobrodziejstw.

6 lutego
Kolejny dzień wrażeń za nami. Rozpoczął się on od wizyty w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1, gdzie przygotowaliśmy upominki walentynkowe. Te prawdziwe dzieła powstały z materiału, jakim była masa solna.
Po powrocie do szkoły czekali już na nas kolejni goście – funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Łodzi, którzy przybliżyli grupie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, a także przypomnieli, jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi.
Dzień zakończyliśmy wizytą pana Piotra Rębowskiego w duecie z czworonożnym przyjacielem Lucynką. Dowiedzieliśmy się między innymi, w jaki sposób psy komunikują się z nami, czego nie lubią, jak ochronić się przed atakiem psa, a także udzielono odpowiedzi na liczne pytania z naszej strony. Również Lucynka dała pokaz tego co potrafi, wykonując komendy pana Piotra. To był bardzo ciekawie spędzony dzień, z którego każdy z nas wyniósł jakąś lekcję dla siebie.

5 lutego
Zabawy ruchowe to to, czego potrzebowaliśmy by aktywnie i z uśmiechem na twarzy rozpocząć nowy tydzień naszych półkolonii. Właśnie dlatego w ten piękny poniedziałkowy dzień wybraliśmy się do sali zabaw Twister, gdzie szaleństw było co nie miara. Resztę dnia również spędziliśmy bardzo aktywnie. Zabawy z chustą animacyjną, tory przeszkód i rozgrywki piłkarskie towarzyszyły nam już do końca dnia. Endorfiny po prostu eksplodowały.

2 lutego
Ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii. Dzisiaj wybraliśmy się do kina IMAX na nowe przygody sympatycznego misia „Paddington 2″. Film spełnił nasze oczekiwania i dostarczył wielu wzruszeń i przeżyć. Po powrocie do szkoły był czas na ostatnie zabawy z kolegami. Pograliśmy w piłkę nożną, wykonaliśmy pracę plastyczną.
Ten tydzień minął bardzo szybko, a za nami już połowa ferii.

1 lutego
Czwarty dzień ferii. Dzisiaj mieliśmy dzień bezpieczeństwa i profilaktyki. Rozpoczęliśmy od rozgrywek w dwa ognie w sali gimnastycznej. Następnie mieliśmy spotkanie z panem policjantem – funkcjonariuszem V Komisariatu Policji w Łodzi, który przypomniał nam zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Kolejnym gościem była pani pielęgniarka – przypomniała nam zasady higienicznego życia.
Przyszedł czas na odpoczynek – obejrzeliśmy kolejną część filmu „Uwolnić orkę”, który przypomniał nam czym jest dla nas kochająca rodzina i przyjaźń. Następnie wykonaliśmy prace plastyczną. Dzień zakończyliśmy w sali komputerowej na przyjemnych grach interaktywnych. Jutro wizyta w kinie. Już nie możemy się doczekać.

31 stycznia
Trzeci dzień naszych ferii zimowych. Dzisiaj wybraliśmy się do Lasu Łagiewnickiego na poszukiwania śladów i tropów zwierząt leśnych. Zobaczyliśmy olbrzymie kretowisko, spotkaliśmy w legowisku pod sosnami dwa dziki, widzieliśmy wspinającą się do swojej dziupli na wysokim drzewie wiewiórkę. Mieliśmy również czas na wspinaczkę po zwalonym drzewie. Po powrocie do szkoły panie z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Łodzi wyjaśniły nam, jak należy segregować śmieci i co powstaje w wyniku ich przetworzenia.
To był ciekawy i bardzo ekologiczny dzień.

30 stycznia
Drugi dzień trwania naszych półkolonii. Dzisiaj byliśmy na warsztatach plastycznych w Centru Zajęć Pozaszkolnych nr 1. Wykonywaliśmy pracę z masy solnej „Kolorowe koty”. Jak zwykle efekty były zaskakujące. W drodze powrotnej trochę rekreacji w parkowej siłowni. Niektórym zmarzły nosy. To był ciekawy dzień.

29 stycznia
Rozpoczęły się upragnione ferie zimowe. Grupa uczniów postanowiło wspólnie spędzić ten czas na terenie szkoły. Dzisiaj odwiedziliśmy salę zabaw TWISTER. To był czas aktywnie spędzony na zabawie , wyścigach i wspólnej zabawie. Już czekamy na jutrzejszy dzień.