Biblioteka szkolna

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję,znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego”.
Jan Paweł II

 

Kliknij, aby pobrać Regulamin biblioteki SP120.
Kliknij, aby pobrać Regulamin wypożyczania darmowych podręczników.

 

Biblioteka szkolna zaprasza w roku szkolnym 2018 / 2019:

PONIEDZIAŁEK 8.30 – 15.00
WTOREK 8.30 – 15.00
ŚRODA dzień bez wypożyczeń
CZWARTEK 8.30 – 14.00
PIĄTEK 8.30 – 13.30
Biblioteka jak nowa!

Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzenia naszego ciągle zmieniającego się pomieszczenia. Szkoła dokłada wszelkich starań by było to miejsce lubiane, w którym dzieci chętnie przebywają i dobrze się czują. W trakcie przygotowań jest przestrzeń czytelnicza dla uczniów starszych.

Mamy mural!!!

W trakcie wakacji p. Paulina Wiśniewska – Matysiak wykonała na ścianie obok biblioteki szkolnej przepiękny mural według projektu jednej z uczennic klasy 7a – Weroniki Mączyńskiej. Projekt został wybrany podczas konkursu zorganizowanego w poprzednim roku szkolnym 2016/2017.

W roku szkolnym 2017/2018 przybyło już ponad 200 nowych pozycji książkowych.
W darze otrzymaliśmy zarówno lektury jak też beletrystykę dla dzieci i młodzieży oraz lubianą szczególnie przez młodszych uczniów serię książek autorstwa Holly Webb.
W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali książki do biblioteki.