Sukcesy

Pragniemy Państwa poinformować, iż p. Marta Bącała-Ślęzak, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, zajęła II miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym pt. „Łódzkie Kolorami Malowane” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Szkołę Podstawową nr 173 w Łodzi. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Kurator Oświaty. Zadaniem uczestniczących w konkursie nauczycieli było ułożenie tekstu dyktanda na temat „Łódzkie  niepodległe – 100 lat wolności naszej Ojczyzny”. Praca miała na celu upamiętnienie działalności narodowowyzwoleńczej łódzkich harcerzy.

Nagrodzone dyktando p. Marty Bącały – Ślęzak umieszczamy poniżej, zachęcając jednocześnie Uczniów do wydrukowania tekstu i uzupełnienia brakujących liter zawierających trudność ortograficzną. Można dyktando również „pomalować”, bowiem każda trudność ma przyporządkowany ściśle określony kolor. Jaki konkretnie? Odpowiedź znajdziemy w wierszyku:

Ó – różowe od dziś będzie,

granatowe rz – wszędzie,

ż – zielone niezawodnie,

h – brązowe, bardzo modnie,

sz – wyjątki – czerwone,

u i ch – czarnym posmolone.

 

Wzorcowy tekst dyktanda znajduje się w drugim pliku. To, co? – Do  dzieła! Życzymy Ci jak najmniej ortochochlików! 

 

TEKST WZORCOWY Historia w muszli wspomnień

Dyktando uzupełnianka


Wyniki Sprawdzianu Szóstoklasisty 2015 / 2016


NALEŻYMY DO NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ŁODZI

Z satysfakcją informujemy Państwa, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 120 w Łodzi bardzo dobrze napisali Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów. Zajęliśmy pierwsze miejsce w dzielnicy Łódź – Bałuty i trzecie miejsce w Łodzi wśród szkół podstawowych prowadzonych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.

Nasi szóstoklasiści napisali I część sprawdzianu ogółem na 79% punktów możliwych do uzyskania (w tym język polski na 82,1%; matematykę na 75,7%); II część sprawdzianu – język angielski na 86,4% punktów możliwych do uzyskania.

Więcej o wynikach tegorocznego sprawdzianu możecie się Państwo dowiedzieć z  artykułu „Najlepsze szkoły w Łodzi” zamieszczonego w Dzienniku Łódzkim w dniu 18 czerwca 2015r., a także z raportu opublikowanego przez  Okręgową  Komisję Egzaminacyjną w Łodzi.