Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Akcja zbierania orzechów i żołędzi zakończona

W pierwotnym założeniu, nasze zbiory miały zostać przekazane do łódzkiego ZOO. Niestety - z uwagi na bardzo obfity rok pod względem darów ziemi, ZOO na ten moment nie jest w stanie przyjąć więcej. Troszeczkę się spóźniliśmy.

W związku z powyższym zebrane orzechy, a mamy ich około 130 kg powędrują do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi. Myślimy, że to dobra decyzja. Dzięki niej pomożemy nie tylko zwierzętom, ale i ludziom, którzy poświęcają swój czas na pomoc tym zwierzakom, które niejednokrotnie zostają pominięte i wykluczone.

Gorzej sprawa przedstawiała się z żołędziami. Mieliśmy racje pisząc do Państwa jakiś czas temu, że zbiory żołędzi w tym roku są spektakularne. Cieszyło nas to bardzo - do czasu, gdy okazało się, że żadna z okolicznych instytucji nie chce ich przyjąć. Po obdzwonieniu również ZOO w Borysewie zdecydowaliśmy, że zebrane żołędzie w ilości około 110 kg dostarczymy do ich naturalnego środowiska - lasu. Zostały przekazane do lasu w województwie wielkopolskim, by stać się pokarmem dla sarenek, dzików i wiewiórek. W okolicznym lesie, mamy dwie niepełnosprawne sarenki, z pewnością ułatwiliśmy im w ten sposób choć odrobinę zdobycie pożywienia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Cieszy nas to, że jesteśmy w stanie razem, każdą akcję zakończyć sukcesem.