Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Global Money Week w SP120

Zadbaj o swoją przyszłość, mądrze zarządzaj pieniędzmi, to hasło tegorocznej kampanii, której organizatorem jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD/INFE.

 

W tym roku w działaniach wzięła udział grupa 124 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej, działając zarówno w czasie zajęć dydaktycznych jak i po lekcjach w świetlicy szkolnej. 

Uczniowie klasy I a i II a wykonali plakaty dotyczące oszczędzania, a towarzyszył im Kot Biznesik i jego rymowanki.  Uczniowie klasy II b poznawali zasady odpowiedzialnego zarządzania własnymi finansami i znaczenie bardzo trudnych słów: popyt, inwestycja, potrzeba, zachcianka, wolność finansowa, przychód pasywny. Również im, w rozważaniach pomagał Kot Biznesik. Na zakończenie zaprojektowali swoją wymarzoną skarbonkę. 

Klasa III b oprócz pogadanek i filmów na temat oszczędzania zapoznała się z grą planszową pt: Rodzina Pieniążków. Gra ta w atrakcyjny sposób integruje różne obszary edukacji finansowej, poruszane dotychczas w ramach SKO. Wspiera m.in. postawy związane z systematycznym oszczędzaniem, cyberbezpieczeństwem, ekologią i zdrowym odżywianiem. Jako działania klasy III c omówiono zasady rozsądnego zarządzania budżetem i wykonano skarbonki. 

Również w czasie zajęć w świetlicy dzieci stworzyły skarbonki ze słoików, nadając drugie życie przedmiotom. Powstały również plakaty z hasłem przewodnim kampanii.