Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie projektu: „Kartka świąteczna dla Ukrainy” - inicjatywa łódzkich szkół SP 45, SP 56, SP 120

Weekend z Palmową Niedzielą był dla klasy 3a bardzo pracowity.  W sobotę 9.04.2022 r.  byliśmy w SP nr 45 na podsumowaniu projektu: „Kartka świąteczna dla Ukrainy” - inicjatywa łódzkich szkół SP 45, SP 56, SP 120. 

Zachęcamy do obejrzenia wykonanej z tej okazji prezentacji o tradycjach wielkanocnych w Polsce i w Ukrainie.

Głównym założeniem inicjatywy było wsparcie w okresie świątecznym walczących z reżimem putinowskim Ukraińców. Nasi uczniowie wykonali piękne wielkanocne kartki, wyrażając w ten sposób swoją solidarność, przekazując radość i otuchę dla żołnierzy i mieszkańców Ukrainy. Kartki zostaną przekazane na ręce nauczycielki współpracującej ze Stowarzyszeniem Dom Wschodni i trafią bezpośrednio na Ukrainę do Czerwonogradu.

Kartki w formacie a4 zostały umieszczone na 4 kartonach a1 i opatrzone zwrotem Здоров'я та щасливого Великодня – zdrowych i szczęśliwych świąt wielkanocnych. Po drugiej stronie kartki napisaliśmy po ukraińsku życzenia świąteczne:

Z okazji zbliżających się Świąt wielkanocnych życzymy wszystkim mieszkańcom Ukrainy, aby jak najszybciej mogli wrócić do swojej ojczyzny i cieszyć się świętami w gronie rodziny.

Uczniowie szkół podstawowych z Łodzi.

 

З нагоди прийдешнього Великодня бажаємо всім жителям України якнайшвидше повернутися на батьківщину та насолодитися святом у колі родини.

Учні початкової школи з Лодзі.

 

Tego dnia odwiedziła nas Telewizja Polska -TVP Łódź.  Zosia i Aleks udzielili wywiadu. Następnie byliśmy pokazani w ŁWD o 14.30.

Natomiast w niedzielę, tj. 10.04.2022 r. przedstawiciele klasy 3a – Wiktoria, Antek i Janek wraz z panią Magdą zostali zaproszeni do Radia Łódź na godzinę 9.00, aby opowiedzieć o całej akcji. Wzięli udział w audycji na żywo pt.: „Nasze dzieci”.