Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie projektu: „Kartka świąteczna dla Ukrainy” - inicjatywa łódzkich szkół SP 45, SP 56, SP 120

Weekend z Palmową Niedzielą był dla klasy 3a bardzo pracowity.  W sobotę 9.04.2022 r.  byliśmy w SP nr 45 na podsumowaniu projektu: „Kartka świąteczna dla Ukrainy” - inicjatywa łódzkich szkół SP 45, SP 56, SP 120. 

Zachęcamy do obejrzenia wykonanej z tej okazji prezentacji o tradycjach wielkanocnych w Polsce i w Ukrainie.

Głównym założeniem inicjatywy było wsparcie w okresie świątecznym walczących z reżimem putinowskim Ukraińców. Nasi uczniowie wykonali piękne wielkanocne kartki, wyrażając w ten sposób swoją solidarność, przekazując radość i otuchę dla żołnierzy i mieszkańców Ukrainy. Kartki zostaną przekazane na ręce nauczycielki współpracującej ze Stowarzyszeniem Dom Wschodni i trafią bezpośrednio na Ukrainę do Czerwonogradu.

Kartki w formacie a4 zostały umieszczone na 4 kartonach a1 i opatrzone zwrotem Здоров'я та щасливого Великодня – zdrowych i szczęśliwych świąt wielkanocnych. Po drugiej stronie kartki napisaliśmy po ukraińsku życzenia świąteczne:

Z okazji zbliżających się Świąt wielkanocnych życzymy wszystkim mieszkańcom Ukrainy, aby jak najszybciej mogli wrócić do swojej ojczyzny i cieszyć się świętami w gronie rodziny.

Uczniowie szkół podstawowych z Łodzi.

 

З нагоди прийдешнього Великодня бажаємо всім жителям України якнайшвидше повернутися на батьківщину та насолодитися святом у колі родини.

Учні початкової школи з Лодзі.

 

Tego dnia odwiedziła nas Telewizja Polska -TVP Łódź.  Zosia i Aleks udzielili wywiadu. Następnie byliśmy pokazani w ŁWD o 14.30.

Natomiast w niedzielę, tj. 10.04.2022 r. przedstawiciele klasy 3a – Wiktoria, Antek i Janek wraz z panią Magdą zostali zaproszeni do Radia Łódź na godzinę 9.00, aby opowiedzieć o całej akcji. Wzięli udział w audycji na żywo pt.: „Nasze dzieci”.