Podziękowanie
WINDĄ NADZIEI JEST DOBRO KAŻDEGO Z NAS
Pragniemy podziękować wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, a także pracownikom SP120 w Łodzi za tak wielką otwartość serc, która umożliwiła wsparcie wielu osób potrzebujących w roku szkolnym 2025/2026. Często wśród nich były dzieci: chore, bezbronne wobec wyjątkowo trudnego losu, z jakim przyszło im się mierzyć, mimo młodego wieku.
Każdy gest pomocy jest dla małego i dorosłego człowieka szansą wiary w dobroć istniejącą w świecie. To także świadectwo niezłomnego przekonania, iż w walce o godność np. w sytuacji nieuleczalnej choroby, jest obok ktoś, kto dostrzega cierpienie innych, pochyla się nad nim, sprawia, że osoba dźwigająca ciężar swojego doświadczenia nie czuje się samotna.
Drodzy Państwo! Wspólnie pomogliśmy m. in. mieszkańcom takich placówek jak:
- Łódzkie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej 1 w Łodzi,
- Dom Pomocy Społecznej ,,Pogodna Jesień przy ul. Dojazdowej 5/7 w Łodzi,
- Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej przy ul. Broniewskiego 1A w Łodzi,
- Dom Dziecka nr 3 ,,Słoneczna Polana przy ul. Sowińskiego 3 w Łodzi.
Niezwykła jest świadomość, iż nasza Szkolna Społeczność tworzy łańcuch światła docierającego do tych, którzy nie zawsze są w stanie je zauważyć na drogach kolejnych chwil, niejednokrotnie krętych, pozbawionych wyraźnego kierunku. Ufamy, że to właśnie potęga wspólnego działania nas wszystkich stanowi nieprawdopodobną siłę mającą wielką moc niesienia uśmiechu, pocieszenia tam, gdzie jest to szczególnie pilne, potrzebne, nierzadko ratujące sens życia.
Katarzyna Ptaszyńska
Anetta Trzmielak
Marta Bącała-Ślęzak
Koordynatorki Koła Wolontariatu
