Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolne obchody Święta Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. We wszystkich klasach odbyły się lekcje poświęcone historii Polski od rozbiorów do 1918 r. Uczennice klas ósmych przybliżyły tematykę walki o wolność swoim młodszym kolegom z klas I-IV przedstawiając prezentację na ten temat.

Zaprezentowana została ekspozycja wykonana przez Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury „EStoK, na których widnieją plakaty i odezwy wzywające do obrony Ojczyzny, do walki z bolszewikami i do mobilizacji przed Bitwą Warszawską. Dzięki wystawie uczniowie mają możliwość zobaczyć, jakie znaczenie miała wojna z bolszewikami i jak ówcześnie odbierana była przez społeczeństwo polskie. Na ekspozycji zaprezentowano osiem plansz. Wystawa została opracowana i dofinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.  

W przededniu rocznicy wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

15 listopada 2022r odbył się konkurs pieśni patriotycznych, w którym swój talent prezentowali zarówno uczniowie klas starszych, jak też młodszych.

Święto, które obchodzimy każdego roku uczy nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.