Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniu 28 października 2022 r. uczniowie klas siódmych pojechali na bardzo ciekawą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  

Na początek siódmoklasiści zwiedzili Park Etnograficzny w Tokarni pod Kielcami. W tym oddziale Muzeum Wsi Kieleckiej poznali warunki życia w dawnej wsi w regionie świętokrzyskim. Zajrzeli do wiejskich domów, do gabinetu lekarskiego, apteki, atelier fotografa, a nawet do warsztatu szewca. Oprócz tego dowiedzieli się, w jakich warunkach uczyły się kiedyś dzieci w wiejskiej szkole.   

Jednak naszych uczniów najbardziej urzekł przepiękny, rozległy teren skansenu, gdzie pomiędzy zagrodami XIX-wiecznych wiejskich domów spacerowały konie rasy koniki polskie. 

Następnie siódmoklasiści pojechali do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Poznawali tam tajniki ludzkiego organizmu, korzystając z interaktywnych stanowisk w budynku i ogrodzie. Na wystawę składały się bowiem stanowiska multimedialne i mechatroniczne, przedstawiające pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Pozwoliło to uczniom uświadomić sobie, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Ponadto poznali interaktywne repliki wynalazków powstałych na bazie projektów włoskiego artysty Leonardo da Vinci. 

Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach, a raczej tego, co z niego pozostało. Po wejściu na zamkową basztę widokową uczniowie podziwiali przepiękną panoramę Gór Świętokrzyskich.