Nowy tekst w Klubie Ortograficznego Fitnessu

Posted in: Aktualności

Kochani Uczniowie!
Wraz z nadejściem wiosny proponujemy Wam niecodzienną gimnastykę – trening ortograficzny. Wcale nie katorżniczy, wylewający siódme poty, ale, mamy nadzieję, dostarczający Wam dużo radości niczym chichot klekoczącego bociana. Wystarczy kliknąć zakładkę: Klub Ortograficznego Fitnessu na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tam najnowszy wiersz pani Marty Bącały-Ślęzak, nauczycielki języka polskiego, który nosi tajemniczy tytuł: „Marchewka dla nietoperza Pelagiusza?” Po prostu wydrukujcie jego wersję w formie uzupełnianki. Wypełnijcie luki w wyrazach z trudnością ortograficzną, a następnie sprawdźcie sami, porównując właściwą pisownię z tekstem oryginalnym. Proste, prawda? Nasz Klub Ortograficznego Fitnessu jest zaadresowany do każdego, kto chce bawić się ortografią. Zatem, do dzieła! Tym razem poznasz tajniki kulinarne nietoperzy! Niech każdy uwierzy, że to pożyteczne zwierzaki, choć wydaje się, że niejeden z nich groźnie zęby szczerzy!