III Gala Szkolnego Ośrodka Kariery

Dnia 16 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole III Gala Szkolnego Ośrodka Kariery SP nr 120. Była ona podsumowaniem działań służących orientacji zawodowej w ramach konkursu organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pn. „Najlepszy Szkolny Ośrodek Kariery”. Podczas Gali uczniowie przedstawili efekty pracy Szkolnego Ośrodka Kariery. Były to występy i wystawy przygotowane przez poszczególne klasy. W Galerii Szkolnej podziwialiśmy wykonane przez klasy I atrybuty zawodów oraz wystawę prac plastycznych prezentujących różne zawody, wykonane przez uczniów klas IV. Uczniowie klas IV – VI zaprezentowali swoje kolekcje, osiągnięcia sportowe i prace plastyczne. Oglądaliśmy prezentację multimedialną o zawodach i o wyjściach klas VI – VII do różnych instytucji w ramach orientacji i doradztwa zawodowego. Uczniowie klasy Vb zachwycili widzów grą na gitarze i keyboardzie. Był nawet występ Sławomira. W tę postać brawurowo wcielił się uczeń klasy VIIc. Uczniowie klas II w pięknych „zawodowych strojach” zaśpiewali „Piosenkę o zawodach”, a klasy III przygotowały ciekawe wywiady, plakaty i zagadki o zawodach, które z dużym zaangażowaniem rozwiązywali wszyscy uczniowie klas I – III. Galę uświetnili Rodzice prezentując z pasją uczniom klas IV – VI zawód specjalisty ds. ochrony środowiska oraz programisty systemów komputerowych. Bardzo dziękujemy Rodzicom, że znaleźli czas i zechcieli podzielić się z uczniami swoimi zawodowymi doświadczeniami oraz wszystkim uczestnikom Gali za bardzo aktywny udział.