Samorząd uczniowski

Rajd Powitania Wiosny

17 marca 2018 r. wyruszyliśmy na Rajd Powitania Wiosny. Co prawda aura nie przypominała tego, że za kilka dni powitamy kalendarzową wiosnę, jednak niosąc nasze Marzanny chcieliśmy powiedzieć zimie żegnaj! Mamy nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu powitamy nową porę roku nie tylko w kalendarzu, ale także w przyrodzie.


Konkurs na najładniejszego bałwanka

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadzono konkurs samorządowy na najładniejszego bałwanka dla uczniów klas IV -VII. Komisja konkursowa, w skład której wchodziła Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Pani Pedagog, Pani Paulina Wiśniewska – Matysiak nauczyciel plastyki oraz wychowawcy świetlicy Pan Kamil Pawlak i Pan Dariusz Skurka zdecydowała, że wygrała klasa Va.
Drugie miejsce zajęła klasa VII b, a trzecie klasy Vb i IV b.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.


Konkurs na najładniejszego misia

W listopadzie przeprowadzono konkurs samorządowy na najładniejszego misia dla uczniów klas IV -VII.
Komisja konkursowa w skład której wchodzili przedstawiciele samorządów klasowych zdecydowali że
I miejsce zajęła Aleksandra Marciniak z klasy IV B.
Wyróżnienie zdobyła Karolina Deka z klasy IV b.
Wyróżnienie zdobyła także Natalia Dwornik z klasy VI a.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.


Rajd Mikołajkowy

Każdego roku w o tej porze udajemy się na rajd mikołajkowy. 2 grudnia 2017r. wyruszyliśmy na wędrówkę przez Las Łagiewnicki. Pogoda tego dnia nam dopisała – nawet leśne szlaki były lekko oprószone śniegiem. Na mecie czekał na nas święty Mikołaj z podarunkami.


Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek 30 listopada uczniowie klas IV-VII świętowali Andrzejki bawiąc się na szkolnej dyskotece. Szaleństwom na parkiecie towarzyszyło śpiewanie ulubionych utworów oraz liczne dedykacje piosenek. Uczniowie zadbali także o organizację bufetu pełnego smakołyków. Nie zabrakło również salonu wróżb oferującego najliczniejsze sposoby przepowiadania przyszłości. To był naprawdę magiczny wieczór.


Kwesta na Starym Cmentarzu

Na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej zorganizowana została XXIII kwesta na rzecz ratowania starych, zapomnianych zabytków. Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w tej kweście. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem kwestowali wśród osób odwiedzających Stary Cmentarz oraz sprzątali mogiły. Każdego roku ze szczególną uwagą sprzątamy grobowiec Józefa Bortnowskiego, byłego prezydenta Zgierza, nad którym nasza szkoła sprawuje honorowy patronat.