Półkolonie zimowe 2019

Regulamin rekrutacji
Informacje o półkoloniach
Plan półkolonii
Jadłospis półkolonii zimowych

Relacja z półkolonii

11 lutego. Dzień pierwszy.

W poniedziałek 11 lutego rozpoczęła się nasza przygoda z półkoloniami zimowymi. Po zapoznaniu się z naszymi prawami i obowiązkami braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Klub Karate Shotokan Kachi. Było to połączenie wiedzy z praktyką z zakresu sztuk walki. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie upadać w sytuacji, gdy ktoś nas zaatakuje i ćwiczyliśmy podstawowe chwyty. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na podsumowanie zasad. Wykonaliśmy pracę półkolonijne znaki zakazu i nakazu. Do końca dnia działaliśmy plastycznie, poszerzaliśmy swoje zainteresowania komputerowe i braliśmy udział w grach zespołowych. Pierwszy dzień półkolonii minął bardzo wesoło. Czekamy na kolejne dni pełne zabawy i uśmiechu.

12 lutego. Dzień drugi.

Drugi dzień naszej przygody rozpoczął się od przypomnienia zasad obowiązujących podczas wyjścia. Bogaci w wiedzę wyruszyliśmy w podróż do kina Cinema City, gdzie obejrzeliśmy bajkę Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru. Po powrocie do szkoły, posileni smacznym obiadem przystąpiliśmy do działań plastycznych. Z masy solnej wykonaliśmy świeczniki o dowolnym kształcie. Kiedy kolorowe, obsypane brokatem dzieła rozpoczęły proces wysychania, my spotkaliśmy się z funkcjonariuszami policji. Przybliżono nam temat bezpieczeństwa w życiu codziennym, a także mieliśmy możliwość zasiąść w prawdziwym radiowozie. Dzień zakończyliśmy tak bardzo lubianą aktywnością fizyczną na sali gimnastycznej.

13 lutego. Dzień trzeci.

Poranek trzeciego dnia półkolonii przywitał nas śniegiem, który na szczęście nie przeszkodził w podróży do Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła, gdzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztacie pt. Zabawka z różnych stron świata. Podczas zajęć nasi półkoloniści wykonali samodzielnie 3 zabawki. Najwięcej zadowolenia wywołał tzw. kulkołap wykonany z papierowego kubeczka, folii aluminiowej i włóczki. Każdy stworzył również laleczkę, która w innych kulturach ma magiczną moc. Powierzamy jej bowiem swoje zmartwienia. Następnie należy włożyć laleczkę pod poduszkę a ona zabierze nasze troski. Po powrocie do szkoły spędzaliśmy jeszcze aktywnie czas na sali gimnastycznej biorąc udział w grach zespołowych. Już jutro kolejny dzień pełen wrażeń, na który już dziś nie możemy się doczekać.

14 lutego. Dzień czwarty.

Przygodę w czwarty dzień półkolonii rozpoczęliśmy od działań plastycznych. Dzień sprzyjał refleksji nad tym, czy mamy w swoim otoczeniu osobę, na którą zawsze możemy liczyć i zwrócić się do niej w trudnych chwilach. Właśnie dla takiej osoby wykonaliśmy upominek – ozdobny wazonik i walentynkę. Gdy nasze dzieła były gotowe udaliśmy się do Muzeum Sztuki MS2 gdzie uczestniczyliśmy w warsztacie „Kształcienie”. Po tym, jak dowiedzieliśmy się jak powstaje cień, stworzyliśmy własne stwory, przy użyciu latarki i dłoni. Następnie nastąpiła prezentacja naszych małych potworków. Zajęcia zakończyliśmy rysując na kliszy świat dla powstałych wcześniej stworzeń. To był dzień pełen zabawy i uśmiechu.

15 lutego. Dzień piąty.

Ostatni dzień pierwszego tygodnia półkolonii rozpoczęliśmy od tak wyczekiwanych przez dzieci zajęć komputerowych. Następnie udaliśmy się do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, gdzie wykonywaliśmy patriotyczne zakładki do książek. Po działaniach plastycznych przyszedł czas na aktywność fizyczną. Wspólne zabawy z balonami, twister, gry zespołowe jeszcze bardziej zintegrowały naszą grupę. Z niektórymi widzimy się w kolejnym tygodniu ferii. Pozostałym dziękujemy za wspólną, bezpieczną zabawę i życzymy dalszego udanego wypoczynku.