Wydarzenia

Joanna Andrzejak z kl. VIIb została laureatką Międzynarodowego Konkursu „XI INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION”, który odbył się w terminie 01.03 – 30.04. 2020 r. w Belgradzie, w Serbii i zajęła ona II miejsce w VI kategorii gitary klasycznej. Wykonawcy przesyłali prezentowany na żywo materiał. Joanna zagrała 2 utwory z repertuaru muzyki klasycznej: Jorge Cardoso „Milonga”, Domenico Scarlatti „Sonata”. Życzymy dalszych sukcesów.


Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prezentacji o pupilach, które otrzymaliśmy od naszych uczniów. Bardzo się cieszymy, że był taki duży odzew i chętnie podzieliliście się zdjęciami waszych podopiecznych. Pod zdjęciami znajdują się krótkie rymowanki. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają.
Prezentację można obejrzeć tutaj.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
Anna Gębarowska
Agnieszka Waniek- Gromek


Trzyosobowa drużyna uczniów klasy VI z naszej szkoły w składzie: Paweł Borys, Paweł Bukowiecki, Franciszek Jajczak zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Zabawka Edukacyjna w kategorii Młodszy Konstruktor organizowanym przez Politechnikę Łódzką, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Łodzi oraz CZP nr 1 w Łodzi – Planetarium Pomorska.
Gratulujemy!


Uczniowie klasy IIIa rozwiązywali kolejne zadania związane z programowaniem w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Dzisiaj przygotowywaliśmy się do tworzenia SUDOKU. Była bardzo gorąca atmosfera. Pracowaliśmy w grupie. Niektórzy uczniowie czuli, jak im się „spocił” mózg. To były ciekawe zajęcia.


Alicja Twardowska z klasy VII b zajęła pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Mundurowe Liceum Ogólnokształcące na najlepszą okładkę ulubionej lektury szkolnej. Konkurs polegał na stworzeniu w dowolnym programie graficznym przedniej i tylnej okładki książki. Oceniane były kreatywność i nowatorstwo przedstawienia okładki wybranej lektury.


W dniu 28 lutego uczniowie klasy III b: Mateusz Fabijańczyk i Szymon Rodak wzięli udział w XVII ŁÓDZKIM TURNIEJU „PRZYGODA Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO” i zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali puchar oraz podziękowanie dla szkoły, a także nagrody indywidualne. Uczniów przygotowywała nauczycielka, Anna Andrzejak. Pomocą w przygotowaniach służyły panie: Katarzyna Jankowska i Marta Bącała – Ślęzak.
Serdecznie gratulujemy wygranej.


Piszemy opowiadania
Uczniowie klasy trzeciej b samodzielnie układali opowiadania o dalszych przygodach pasierbicy, która zamieszkała z dwunastoma miesiącami. Prezentujemy kilka z nich.Opowiadania można przeczytać tutaj.
​przygotowała Katarzyna Jankowska


Dni bezpiecznego Internetu na zajęciach z etyki.
Uczniowie na zajęciach z etyki tworzyli plakaty o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Uczniowie klasy VIa: Paweł Borys, Magda Hayek, Hanna Kośmider, Paulina Pawłowska, Kamil Woźniak, Martyna Wymysłowska i Lara Zanders zostali laureatami XXXIII edycji konkursu „MÓJ LAS” organizowanego przez Zarząd Okręgu Łódzkiego Ligi Ochrony Przyrody. Uczniowie zostali nagrodzeni za wykonanie pracy przewidzianej dla II grupy wiekowej. W tej edycji konkursu uczestnicy opracowywali temat: Leśni lotnicy.


W piątek 14 lutego uczniowie klasy IIIa prezentowali kolejne prace podczas realizacji projektu „Dookoła Polski”. Tym razem poznawaliśmy jedną z najpiękniejszych krain geograficznych naszego kraju: Jurę Krakowsko – Częstochowską. Uczniowie pracowali w grupach, przygotowali ciekawe plakaty i krótkie informacje na różnorodne tematy. Wywiązali się ze swoich zadań wyśmienicie.


Wizyta w muzeum

Uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Archeologiczno-Etnograficznym. Poznali różne rodzaje lalek teatralnych: pacynki, kukiełki, jawajki i marionetki, a następnie samodzielnie mogli wykonać własną lalkę. Następnie zwiedzili trzy wystawy muzealne: „Wzornictwo ludowe”, „Cztery pory roku” oraz „Z naszych dziejów”.
To były bardzo ciekawe zajęcia.


Pacynki, kukiełki i inne
We wtorek uczniowie klasy trzeciej b odwiedzili Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne. Podczas warsztatów poznali rodzaje lalek teatralnych. Samodzielnie wykonali lalki według swojego pomysłu. Powstały pomysłowe i bardzo różnorodne lalki.
przygotowała Katarzyna Jankowska


Uczniowie klas I-III przyłączyli się do ogólnopolskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Wszystkie klasy rozmawiały na ten temat ze swoimi nauczycielami, a uczniowie klasy IIIa przygotowali krótką słowną prezentację. To była bardzo ważna lekcja bezpieczeństwa.


Dnia 7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Zawitały na niego królewny, rycerze, kotki, różne zwierzątka, wróżki, baletnice i wiele innych. Gościem honorowym był Kubuś Puchatek. Było dużo muzyki, zabawy, nawet w pewnym momencie zaczął padać śnieg. To był wspaniały bal. Czekamy już na kolejny w przyszłym roku.


Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Zadaniem uczniów było zbudowanie wieży z kubeczków i zapisanie kodu odwzorowującego daną budowle. Następnie uczniowie wymieniali się w grupach swoimi kodami i próbowali odwzorować wieżę kolegów. Wszystkie dzieci pięknie pracowały.


W dniu 05.02.2020 r. uczniowie klas I c i III a wzięli udział w konkursie recytatorskim pod hasłem: „Dzieci lubią misie… i nie tylko”, organizowanym przez XXIV LO w Łodzi. Uczennica klasy III a – Julia Meckier i uczeń klasy I c – Krzysztof Jagodziński zajęli III miejsce, natomiast Laura Czajka i Ignacy Turek z klasy I c otrzymali wyróżnienia. Uczennicę klasy IIIa przygotowywała pani Wanda Fibakiewicz, a uczniów klasy I c pani Anna Andrzejak.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.


Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej od kilku lat uczestniczą w projekcie ogólnopolskim „Teatr Internetowy dla Szkół” realizowanym przez Telewizję Polską. Dzięki nowym technologiom możemy oglądać przedstawienia teatralne wystawiane w teatrach w całej Polsce. Dzisiaj mogliśmy obejrzeć spektakl zatytułowany „Psiakość” z Olsztyńskiego Teatru Lalek, w styczniu oglądaliśmy bajkę „O dwóch takich, co ukradli księżyc” z Łódzkiego Teatru Arlekin. Czekamy na kolejne przedstawienia.


Uczniowie klas IIIa oraz IIa realizują projekt edukacyjny „Zaprogramuj przyszłość”. Uczy on podstaw programowania już od najmłodszych lat oraz rozwija umiejętności cyfrowe w praktyce. Na ostatnich zajęciach wykonywaliśmy zadania z kolorowymi kubkami.


Uczniowie klasy IIIa znależli zimę na naszym szkolnym boisku. Mimo, iż trwała bardzo krótko, to zabawy było co nie miara.


Wewnątrzszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VIII ,,Christmas in different countries – Święta Bożego Narodzenia w różnych krajach

Klasy IV-V:
I miejsce Oliwia Rybacka klasa Vb
II miejsce Maria Sulińska klasa IVa
III miejsce Maja Bednarek klasa IVa

Klasy VI-VIII:
I miejsce Bartosz Walczak klasa VIIa
II miejsce Ivan Stoiljković klasa VIIb
III miejsce Damian Ciepłucha klasa VIIb

Serdecznie gratulujemy!
nauczyciele języka angielskiego


W okresie przedświątecznym w naszej szkole uczniowie wzięli udział w akcji pt. „Matematyczny kalendarz adwentowy”. Polegała ona na stworzeniu własnego kalendarza z rozwiązaniami zadań matematyczny, których treść pojawiała się na drzwiach sali nr 40 codziennie w czasie adwentu. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a kreatywność i zaangażowanie uczniów przerosły wszelkie oczekiwania nauczycieli. Wszystkie prace można podziwiać na drugim piętrze naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i cudowne prace.
Zespół nauczycieli matematyki.


W dniu 18 grudnia w Szkole Podstawowej nr 120 odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego konkursu angielsko-matematycznego „CHRISTMAS and MATHS”.
Do etapu II konkursu matematyczno-angielskiego CHRISTMAS and MATHS zgłosiły się następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 44 w Łodzi,
Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi,
Szkoła Podstawowa nr 170 w Łodzi,
Szkoła Podstawowa nr 175 w Łodzi.

Wyniki przedstawiają się następująco:
Miejsce 1:
• Magdalena Jóźwicka, SP nr 44 w Łodzi;
• Bartosz Wiśniewski, SP nr 175 w Łodzi;
Miejsce 2:
• Karalus Mateusz, SP nr 120 w Łodzi;
• Konopka Łukasz, SP nr 120 w Łodzi;
Miejsce 3:
• Kubiak Krzysztof, SP nr 175 w Łodzi;
• Murowaniecki Wojciech, SP nr 120 w Łodzi;
Wyróżnienia:
• Hill Natan, SP nr 175 w Łodzi;
• Sujak Julian, SP nr 44 w Łodzi;
• Gola Miłosz, SP nr 44 w Łodzi;
Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom.
nauczyciele matematyki


Nowe przygody psa Lampo
Uczniowie klasy trzeciej B po przeczytaniu książki „O psie, który jeździł koleją”, układali dalsze przygody psa Lampo. Powstały bardzo ciekawe prace. Kilka z nich zamieszczamy poniżej. Miłej lektury.
przygotowała Katarzyna Jankowska
prace 1
prace 2
prace 3


Zbliżają się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Wszędzie już nasłuchujemy dzwonków sań świętego Mikołaja. Uczniowie naszej szkoły, jak każdego roku, przygotowali przedstawienie jasełkowe, wprowadzając nas w ten uroczysty czas. Nasze Jasełka obejrzeli rodzice, wszyscy uczniowie, nauczyciele. Dnia 19 grudnia odwiedzimy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”. To, jak każdego roku, jest niezapomniane przeżycie dla małych aktorów.


Warsztaty w EC1
Uczniowie klasy trzeciej B uczestniczyli w warsztatach w EC1. Podzieleni na grupy rozwiązywali zadania matematyczne. Po zakończeniu warsztatów wykonywali doświadczenia fizyczne w eksperymentarium. Na zakończenie zajęć zakupili pamiątki w sklepiku.
Wrażeń było co niemiara.​
przygotowała Katarzyna Jankowska


Lekcja otwarta wychowania fizycznego w klasie IV b w dniu 12 grudnia 2019 r.
Temat: Przestrzegamy zasad oraz reguł w grach i zabawach rozwijających motoryczność – szybkość i koordynację ruchową.


9 grudnia klasa 7b podczas zajęć z doradztwa zawodowego spotkała się z przedstawicielami Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów. Wysłuchaliśmy niezwykle ciekawej opowieści nie tylko o pracy ratownika, sposobów poszukiwania, ale również dowiedzieliśmy się jakie sygnały wysyłają nam psy, a które my błędnie odczytujemy. Warsztaty odbyły się w towarzystwie psich ratowników, Huby i Orbita. Jako klasa naszym gościom podziękowaliśmy włączając się w akcję Strażacka Paczka i przekazując dla potrzebującej rodziny kilka drobiazgów, które z pewnością sprawią, że święta w tym roku będą dla nich odrobinkę szczęśliwsze.


ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ – UCZNIOWIE KLASY VA
Uczniowie klasy Va przygotowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i listy w języku angielskim dla Dorothy z Kenii. Dziewczynka została zaadoptowana przez naszą szkołę w ramach programu adopcja na odległość. Kartki i listy zostały przekazane s. Mariannie, która wyśle je do Kenii.

MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR 2020!
WESOŁYCH ŚWIĄT I ŚZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2020!
Uczniowie klasy Va
Nauczyciel języka angielskiego Ewa Trepka-Domańska


Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczennic z kl. Vc w Ogólnołódzkim Konkursie Literackim „Jak być szczęśliwym w rodzinie”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Łodzi. Zajęły one:
Lena Mackiewicz I miejsce,
Lena Nowak II miejsce,
Łucja Kołodziejczyk III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!


4 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Praw Dziecka. Klasy starsze, spotkały się, aby obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez kolegów z klasy 7c, omawiające nie tylko prawa dziecka, ale i jego obowiązki. Występ artystyczny, wzbogacony został o utwory muzyczne w wykonaniu Jagody Juśkiewicz z klasy 4a. Klasy edukacji wczesnoszkolnej przygotowały kolorowe girlandy, przedstawiające trzymające się za ręce dzieci, odczytały pięknie jednym głosem wiersz o swoich prawach, a także uczyły się mówić NIE w określonych sytuacjach. Na zakończenie każda z klas, otrzymała oprawioną listę praw do klasowej gazetki.


 

I miejsce Mai Bednarek

Z radością informujemy, że Maja Bednarek z klasy IVa zajęła I miejsce w ogólnołódzkim konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 „Jak być szczęśliwym w rodzinie?”. Maja zwyciężyła w kategorii: prezentacja multimedialna.

Serdecznie gratulujemy!


ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ!

Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że po wielu staraniach otrzymaliśmy możliwość adopcji dziewczynki z Afryki, z Kenii , która ma bardzo trudną sytuację materialną i dzięki naszej ofiarności DOROTY będzie miała środki do życia, będzie mogła się uczyć i z nami utrzymywać kontakt listowny. Dzieci z SP120 mogą pisać listy w języku angielskim i przekazywać do mnie, a ja prześlę je do Kenii. Poniżej widzimy zdjęcie Doroty i jej list, który napisała.

s.Marianna


Dnia 28.11.2019r w SP120 odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI „BIBLIA I PRZYPOWIESCI” , w którym wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły na trzech poziomach tj. poziom1 klasy I-III (dwóch uczniów); poziom 2 klasy IV-VI (pięciu uczniów) oraz poziom 3 klasy VII-VIII (trzynastu uczniów). Do konkursu uczestników przygotowywała s.Marianna.

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!

s.Marianna


Czytamy wiersze Adama Mickiewicza

We wtorek uczniów klasy trzeciej B odwiedził tata Eli, który zaprezentował dzieciom dwa utwory Adama Mickiewicza „Pani Twardowska” i „Lis i kozieł”. Pouczająca była przygoda lisa i jego zaradność. Czy wiecie, co oznacza określenie „już witał się z gąską”?

Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób pan Twardowski poradził sobie z diabłem.

przygotowała Katarzyna Jankowska


Opisujemy misia

Uczniowie klasy trzeciej B świętując „Dzień pluszowego misia” wykonali opisy swojego ulubionego pluszaka. Zamieszczamy pięć z nich, wyłonionych drogą losowania.

przygotowała Katarzyna Jankowska

opisy

opisy cd.


Dzień pluszowego misia

Z okazji „Dnia pluszowego misia” uczniowie klasy trzeciej B przygotowali wystawę swoich ulubionych misiów. Następnie każdy opisał wygląd swojego pluszaka. Podczas edukacji matematycznej układaliśmy zadania tekstowe o misiach. Na podsumowanie zajęć dzieci układały misiowe puzzle matematyczne oraz kolorowały podobizny najbardziej znanych misiów, bohaterów książek dla dzieci.

przygotowała Katarzyna Jankowska

Pluszowe misie towarzyszyły tego dnia również dzieciom z klasy Ic.


Przygoda z książką

22 listopada uczniowie klasy VIA odwiedzili IX Targi Ciekawej Książki, odbywające się w łódzkiej hali Expo. Mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą wszystkich gatunków literackich oraz zakupić nowości wydawnicze w promocyjnych cenach. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników gier planszowych.


W dniu 15 listopada 2019 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej (klasy I-IV) wzięli udział w zawodach sportowych „Najlepsi z najlepszych”. Dzieci musiały zmierzyć się z następującymi zadaniami: slalom z przeszkodami, wyścig z kozłowaniem piłki, wyścig z plastikowym lizakiem gimnastycznym, wyścig szeregów „pociąg”, sadzenie ziemniaków, przewlekanie szarfy sposobem od dołu. Zawody odbyły się według zasad fair play.

Wygrana drużyna otrzymała medale, balony i drobny upominek, zaś wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodki upominek.


W dniu 14 listopada, z okazji obchodów Święta Niepodległości, reprezentacja naszej szkoły, składająca się z 10 uczniów, pojechała na zawody strzeleckie, których organizatorami byli nauczyciele XLVII LO w Łodzi.

Zawodnicy strzelali z odległości 10 metrów, z karabinu pneumatycznego o kalibrze 4,5 mm, wyposażonego w zamknięte przyrządy celownicze. Każdy uczeń oddawał 13 strzałów (8+5) do dwóch tarcz, z czego trzy najgorsze strzały były odliczane.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII Jakub Kasztelan zajął 5 miejsce spośród 52 chłopców szkół podstawowych. Na wysokiej 10 i 13 pozycji uplasowali się uczniowie klasy VII a Filip Shbeta i Antoni Ziomek.

Reprezentacja SP 120:

Alicja Wiatr, Antoni Ziomek, Jakub Nowak, Julian Kwaśny, Franciszek Rykała, Filip Shbeta, Bartosz Kocięba, Jakub Kasztelan, Nikodem Stępniewski, Wiktor Wyka.

Gratulujemy całej reprezentacji! Brawo!!!


8 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zorganizowano specjalną wystawę, dzięki której mogliśmy podziwiać plakaty wykonane przez uczniów kl. IV – VI, przedstawiające przełomowe wydarzenia z historii Polski.

Niezwykłe chwile przeżyliśmy również, oglądając przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. Vc, pod kierunkiem p. Marty Bącały – Ślęzak oraz p. Ewy Trepki – Domańskiej. Spektakl był dla wszystkich poruszający i z pewnością na długo utkwi nam w pamięci. Uroczystość jest dziełem wielu osób: naszych aktorów i szkolnego chóru, zespołu muzycznego, solistów, prowadzonych przez p. Bernadettę Forc przy wsparciu muzycznym p. Katarzyny Kartasińskiej. To im wszystkim zawdzięczamy, iż tego dnia mogliśmy przenieść nasze myśli w czasy Polski walczącej o odzyskanie utraconej wolności. Czuliśmy się więc tego dnia wyjątkowo, odświętnie ubrani, nosząc dumnie własnoręcznie wykonane kotyliony.

Ważnym elementem szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest festiwal pieśni patriotycznych, który stanowi element naszej pięknej wieloletniej tradycji. Uczniowie poszczególnych klas, wraz ze swoimi wychowawcami z radością śpiewali teksty, które dawniej i dzisiaj budzą poczucie narodowej dumy. O g. 11.11, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji szkół i zaśpiewaliśmy hymn Polski.

Zrozumieliśmy, że przypominając słowa wszystkich najistotniejszych pieśni, mówiących o historii naszego narodu, przekazujemy sobie nić wzajemnej życzliwości i przyjaźni, łączącej przeszłość z teraźniejszością. Ta więź, umacniana przez kolejne pokolenia, nieustannie kwitnie niczym ogromna niezapominajka w ogrodzie domu pełnego ciepła powstałego z żaru bezcennych wspomnień – bez nich trudno byłoby budować przyszłość. To niezwykłe święto uświadomiło nam również, iż prawdziwa wolność nie jest i nie może być łatwa, prosta. Najpiękniejsze wartości w życiu, takie jak: miłość, prawda, dobro wiążą się z wysiłkiem, gotowością do najwyższego poświęcenia. Wymagają naszego zaangażowania i walki, po to, by inni mogli cieszyć się jej owocami i …przekazywać je dalej, kolejnym pokoleniom. Niech każdy dzień, w wolnej Polsce, będzie przez nas wykorzystany tak, by nie marnować tego bezcennego dziedzictwa zdobytego z tak wielkim trudem przez naszych przodków!


W czwartek 7 listopada 2019 r na zaproszenie Łódzkiego Kuratora Oświaty uczniowie z klasy 7b oraz 8a z SP120 pod opieką S. Marianny Mościckiej oraz p. Katarzyny Ptaszyńskiej wzięli udział w uroczystościach upamiętniających ofiary niemieckiego obozu założonego w czasie wojny przy ul. Przemysłowej na łódzkich Bałutach. O godzinie 12.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Łodzi uczestniczyli we Mszy świętej, celebrowanej przez biskupa Ireneusza Pękalskiego, sprawowanej w intencji dzieci pomordowanych w tym obozie. Następnie z kościoła udali się pod pomnik Pękniętego Serca, niosąc fotografie pomordowanych dzieci oraz uczestniczyli w modlitwie, w której odczytywano ich imiona i nazwiska. Uczniowie wraz z Siostrą zapalili znicze pamięci. Po zakończonych uroczystościach mieliśmy najciekawszą lekcję historii – rozmowę z p. Jerzym, który miał 2,5 roku jak znalazł się obozie dla dzieci jak z ogromnym wzruszeniem opowiedział nam historię swego życia oraz dzieci, którym udało się przeżyć ten koszmar. Obóz przy ul. Przemysłowej w Łodzi był jedynym niemieckim obozem koncentracyjnym dla dzieci. Niemcy założyli go w 1942 r. Dzieci (w wieku od 6 do 16 roku życia) ciężko w nim pracowały, były bite i głodzone. Przez obóz przeszło kilka tysięcy małych więźniów, w chwili wyzwolenia było ich niespełna 900. Po wyzwoleniu wiele z nich zamarzło, bo nie wiedzieli dokąd mają pójść, niektóre zostały zabrane przez rodziny i dzięki temu przeżyły, aby teraz świadczyć, że życie to najcenniejszy dar o który trzeba zabiegać każdego dnia. Spotkania i rozmowy z p. Jerzym ocalonym z piekła nigdy nie zapomnimy.

s. Marianna


Dnia 23 października klasę 6b odwiedziła mama jednego z uczniów w ramach Tygodnia Kariery. Pani Agnieszka była zawodową łyżwiarką figurową na lodzie. Opowiedziała uczniom jak ciężką pracą osiągnęła wiele sukcesów. Oprócz tego zademonstrowała swoje medale, puchary, a także łyżwy. Uczniowie chętnie zadawali różne ciekawe pytania. Lekcja była bardzo pouczająca i interesująca. Wszystkim się bardzo podobała. Dziękujemy Pani Agnieszce, że znalazła chwilę, aby opowiedzieć nam o swojej pracy.


W dniu 16 października 2019 r. odbył się w naszej Szkole Szkolny Konkurs Piosenki „Piosenka dobra na wszystko”. Konkurs miał charakter otwartego przeglądu, w którym wystąpili soliści, duety oraz zespoły muzyczne. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Repertuar wykonywanych piosenek był różny i naprawdę trudno było wybrać najlepszych.

Tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy również Dzień Papieski. Papież uwielbiał muzykę i lubił śpiewać. Aby uczcić ten szczególny dzień na początek wystąpiła schola prowadzona przez Siostrę Mariannę – wykonując ulubioną piosenkę Papieża – „Barkę”.

Jurorami w konkursie byli: Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter – duet występujący w 7 edycji The Voice of Poland 7 wraz z Panią Dyrektor. Sebastiana gościliśmy w naszej Szkole już drugi raz.

W zeszłym roku artysta oczarował nas nie tylko swoim śpiewem, lecz również wspaniałą osobowością, dlatego bardzo się cieszymy, że ponownie przyjął nasze zaproszenie aby uczestniczyć w Konkursie.

Karina Łącka (IVc) oraz Ignacy Pierlejewski (IVc) podczas Konkursu mieli swój debiut w roli prowadzących. Młodzi prezenterzy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi postawionymi przed nimi zadaniami.

Jury oceniało umiejętności muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny wykonywanych piosenek. I tak pierwsze miejsce w Konkursie zajęła Uczennica klasy IVc Nela Król. Nela wykonała piosenkę z filmu Pocahontas – „Kolorowy wiatr”. Młoda artystka świetnie wcieliła się w rolę Pocahontas i z wielką pasją „opowiedziała” o bajkowym świecie pełnym szacunku do przyrody, poczucia z nią więzi i bliskości. Drugie miejsce zajęła Uczennica klasy 7c Patrycja Czarnecka, która zaśpiewała utwór z repertuaru amerykańskiej piosenkarki Bonnie Raitt – „Will the sun ever shine again”. Trzecie miejsce powędrowało do Uczennicy klasy IVa Jagody Juśkiewicz, która śpiewająco zastanawiała się kim zostanie – gdy dorośnie (?!). (Piosenka „Drzwi do kariery”, słowa: Marek Sochacki, muzyka: Marek Zborowski-Weychman). Specjalne wyróżnienie czyli nagrodę publiczności zdobył najmłodszy uczestnik Konkursu: Uczeń klasy 1c – Ignacy Turek, który zachwycił widownię wykonaniem piosenki Andrzeja Rosiewicza „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

Nagrodami w konkursie były statuetki: złoty/srebrny/brązowy mikrofon, kosze słodyczy, a także „coś specjalnego” od jurorów w postaci Vouchera na indywidualną lekcję z Danielem, Sebastianem oraz wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów Justyną Panfilewicz. Vouchery zostały przyznane Jagodzie Juśkiewicz, Patrycji Czarneckiej oraz Mai Maciejewskiej z klasy 7c.

Serdecznie gratulujemy!


Uczniowie klasy IIIA odwiedzili dnia 16 października Muzeum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Najpierw zwiedzaliśmy stałe wystawy: dowiedzieliśmy się, jak powstaje prąd, w jaki sposób jest dostarczany do naszych domów, jak działa magnez oraz oglądaliśmy wiele ciekawych zjawisk powstających w naszym otoczeniu dzięki nowoczesnej technice. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach z klasą pt.” Jak zostać inżynierem, czyli o matematyce i konstrukcjach”. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne, poznali magiczny kwadrat, konstruowali, układali i klasyfikowali. To były bardzo ciekawe zajęcia. Już planujemy kolejne.


Dnia 15.10.19r z racji Dnia Papieskiego odbył się w naszej szkole drużynowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II dla klas 6-8, przygotowany przez s. Mariannę Mościcką. Wystartowały drużyny, których skład i wyniki zamieszczamy poniżej.

Skład i wyniki drużyn można poznać tutaj.


W dniu 14 października klasa VII a i VII b, pod opieką wychowawców pojechały na wycieczkę do Uniejowa. Pierwszym punktem programu był spacer po czworobocznym Rynku, który z trzech stron opasany jest XIX wiecznymi kamieniczkami, a czwartą część stanowi park. Następnie uczniowie oglądali wnętrza Kolegiaty Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Zamek w Uniejowie – jeden z głównych zabytków miasta.

Miasto Uniejów ma charakter turystyczny. W 20008 roku otwarto Termy z gorącymi solankami leczniczymi. Pobyt uczniów na termach okazał się największą atrakcją wycieczki. Wszyscy doskonale bawili się w wodzie. Po kąpieli udaliśmy się do restauracji, znajdującej się na terenie obiektu na pyszną za pizzę. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.


Gość w klasie trzeciej B

W ubiegłym tygodniu uczniów klasy trzeciej B odwiedziła mama Oli, która opowiedziała o zawodzie farmaceuty. Uczniowie poznali właściwości niektórych roślin leczniczych. Na zakończenie zajęć wykonali własnoręcznie krem do rąk, prawie jak dorośli farmaceuci.

przygotowała Katarzyna Jankowska


Tydzień Kodowania

W dniach 5 – 11 października 2019 uczniowie klas V oraz VIc tradycyjnie już brali udział w Tygodniu Kodowania. Korzystali przy tym z zasobów code.org. Okazało się, że mają już swoich faworytów. Są to Minecraft i Kodable. Całe szczęście, że co roku pojawiają się nowe zadania tychże bohaterów.

Jak zawsze zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem.


Dnia 30 września uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w warsztatach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim, których tematem była obserwacja zwierząt i roślin w poszczególnych warstwach lasu. Zajęcia odbywają się w ramach projektu edukacyjnego „Cztery pory roku”.


Warsztaty przyrodnicze

W poniedziałek uczniowie klasy trzeciej B uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Lesie Łagiewnickim.Zajmowali się warstwami lasu. Nazywali rośliny występujące w poszczególnych warstwach lasu oraz zwierzęta tam żyjące. Chociaż pogoda nie dopisywała, wycieczka była udana.

przygotowała Katarzyna Jankowska


Nasze prace

Podczas zajęć plastycznych uczniowie klasy trzeciej B wykonali z plasteliny postać syrenki. Pomysłów na przedstawienie syrenki było bardzo dużo. Powstała interesująca galeria prac.​

przygotowała Katarzyna Jankowska