Wydarzenia

21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy 7c wzięli udział w spotkaniu on-line z przedstawicielem zawodu Panią Sylwią Winnik. Autorka książek takich jak Dzieci z Pawiaka, Dziewczęta z Auschwitz, Tylko przeżyć, opowiedziała o swojej pracy i ścieżce edukacyjnej jaką przeszła. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób gromadzi się materiały do reportażu i ile może trwać napisanie książki. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli gościć Panią Sylwię stacjonarnie.

W czasie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, uczniowie klasy 1a poprzez zabawę poznawali zawody. Z pomocą kolegów i koleżanek z klas starszych łączyli nazwy zawodów z wizerunkami ich przedstawicieli, jak również dobierali atrybuty do konkretnych działalności. Najwięcej radości sprawiły naszym dzieciakom kolorowanki o tematyce zawodoznawczej.

„Plastusiowy pamiętnik”
Uczniowie klasy pierwszej c z zainteresowaniem oglądają i słuchają fragmentów książki „Plastusiowy pamiętnik”. Wykonali nawet portrety Palstusia, które zamieszczam poniżej.
przygotowała Katarzyna Jankowska

Organizatorzy konkursu Finansoaktywni. Misja: Planujemy Budżet – Ministerstwa Finansów – przesyłali do naszej szkoły serdecznie gratulacje zwycięstwa!
Nasi uczniowie poradzili sobie najlepiej z zadaniem konkursowym Finansoaktywnych: stworzeniem projektu inwestycji realizowanej w ramach budżetu partycypacyjnego oraz wypromowaniem go w szkole lub środowisku lokalnym.
Uczniowie z całej Polski wykazali się ogromną wyobraźnią i dosłownie zasypali organizatorów konkursu Finansoaktywni twórczymi projektami. Cel był jeden – stworzenie projektu inwestycji, zrealizowanej z budżetu obywatelskiego. Spośród 118. zgłoszeń Kapituła konkursu wyłoniła 10. najlepszych prac. Zwycięzcy 6. edycji to uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie klasy 8c: Maksymilian Chojnacki i Antoni Karasiński. Zespół stworzył projekt inwestycji realizowanej w ramach budżetu partycypacyjnego oraz wypromował go w szkole/środowisku lokalnym: projekt pt. „LETNI CHILL”.
Gratulacje!!!

W dniach 12 – 16 października uczniowie klas II i III uczestniczyli w CODE WEEK. W ramach Tygodnia Kodowania pracowali ze stroną code.org, budując skrypty w świecie Minecraft oraz Elsy. Nauka poprzez zabawę wszystkim się spodobała.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom życzymy radości, uśmiechu i sukcesów w pracy. W tym dniu uczniowie naszej szkoły pamiętali również o byłych pracownikach i wysłali im własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.
Samorząd Uczniowski

MATEMATYKA W ŻYCIU CODZIENNYM

„Najważniejszy jest plan! Czyli o tym jak tworzyć i analizować budżet.”

Uczniowie klas: 7c, 8a, 8b, 8c wzięli udział w programie edukacyjnym Finansoaktywni, organizowanym przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi: Planujemy budżet. Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzieli się m.in. jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji Narodowej.

11 zespołów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie!

Z klasy 7c:

-Murowaniecki Wojciech, Michalski Joachim, Karalus Mateusz;

-Wieczorek Wiktoria, Ślazyk Łucja, Czapnik Martyna;

-Ciesiołkiewicz Zuzanna, Fornalczyk Hanna, Nosek Natalia;

-Siuda Oliwia, Niedziałkowska Karolina, Kołacińska Wiktoria.

 

Z klasy 8a:

-Jakubowska Olga, Lamorska Aleksandra;

-Wiatr Alicja, Pyrzanowska Zuzanna, Sęczkowska Michalina;

 

Z klasy 8b:

- Kacprzak Julia, Oleksiewicz Amelia, Pierlejewski Jan;

-Zajder Igor, Gurdała Franciszek, Stoiljković Ivan;

 

Z klasy 8c:

-Tworek Zuzanna, Potz Katarzyna;

-Karasiński Antoni, Chojnacki Maksymilian;

-Maciejewska Maja, Stupińska Hanna, Bilek Martyna;

 

Prace zostały złożone! Gratulacje!

Jesteście niesamowici, kreatywni i wytrwali.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które pojawią się pod koniec października 2020 r.

Katarzyna Wróbel

nauczycielka matematyki