Zabawy ruchowe

„… to taniec zabawa. To rytm, który przenika, gdy płynie muzyka…”

Wiemy jak bardzo lubicie tańczyć, i jak wiele frajdy sprawiają Wam zabawy połączone z ruchem i tańcem. Co Wy na to aby dzisiaj stworzyć krótki (nawet kilkunastosekundowy) układ choreograficzny do swojej ulubionej piosenki? :)

Jeżeli chcecie się pochwalić swoim tańcem – śmiało wysyłajcie swoje filmiki do Pani Pauliny!

Zabawy towarzyskie
Najlepszym sposobem na umilenie czasu spędzonego w domu jest zabawa z rodziną i przyjaciółmi. Obecny okres jest najlepszą okazją do miłego spędzenia czasu, również do odkrycia swoich ukrytych zdolności i talentów?
Oto przykłady zabaw, które można przeprowadzić w dowolnym momencie i warunkach.
ZABAWY

Zapraszamy do zabawy z utworami pochodzącymi ze strony EDUMUZ. Proste utwory i choreografie z pewnością nie sprawią Ci trudności. Poproś rodziców, aby na portalu Facebook odszukali „Inspiracje muzyczno-ruchowe Marii Tomaszewskiej i zobacz, jak przy muzyce bawią się inne dzieci.
Powodzenia.
Zabawy Marii Tomaszewskiej
„Nogi stonogi”
„Przyklejaniec Oli”
„Ręce w górę”
„Sportowcy”
„Krzyżowanie”

Ćwiczenia, yoga, tańce
Poniżej zbiór prostych ćwiczeń, wśród których znajdziecie klasyczne podskoki, ale i elementy yogi czy prosty układ taneczny. Ćwiczenia są w języku angielskim, jednak na pewno świetnie sobie z nimi poradzicie. Wszystkie zaproponowane pliki znajdziecie na Youtube, który jest skarbnicą interesujących materiałów do ćwiczeń w domu. To co? Kto podejmuje wyzwanie?
ĆWICZENIA

Ćwiczenia ruchowe z misiem
Hej jestem Miś Bartek. Lubię sport nie od dziś. Pewnie tak jak wy moi kochani. Dlatego zachęcam WAS do wspólnej zabawy i ćwiczeń z moimi przyjaciółmi. To jak ruszamy?
Ćwiczenia ruchowe z misiem Bartkiem

Przedstawiamy kilka utworów muzycznych, do wykorzystania podczas wspólnych zabaw ruchowych. Bawiąc się, możemy odtwarzać przygotowane propozycje, lub tworzyć własne choreografie.
Utwory muzyczne do zabaw ruchowych
„Pięta i palce”
„Morze Bałtyckie”
„Stary tygrys”
„Afrykanski”
„Motyl”
„Kankan”
„Obłoki”