Zabawy ruchowe

O tym że sport to zdrowie wiemy nie od dziś. Zachęcamy więc do skorzystania z kilku propozycji aktywności sportowej.
Zajęcia sportowe

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy! Oto nasze kolejne propozycje na wesołą aktywność ruchową. W zabawie o nazwie dentysta – ząbkami są dzieci.
Baloniada
Dentysta
Światełko
Zabawy ze sznurkiem
Wyścig z dynią

 

Zumba – Minionki

 

Na dobry początek dnia zapraszamy na zabawy z zespołem My3. Bawimy się wesoło- ruch to zdrowie! Gwarantujemy wspaniałą zabawę.
Zabawy z zespołem M3

 

Ćwiczenia ze skakanką

 

Dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję zabaw, do których nie są potrzebne wyszukane sprzęty sportowe czy rekwizyty. Poniżej przedstawione zabawy pozwolą wesoło i radośnie spędzić czas w domu.
Zabawy ruchowe w domu

 

Zumba Kids – Madagaskar

 

Aktywności sportowej nigdy dość! Przedstawiamy dziś przygotowane specjalnie dla Was, przez naszych znawców sportu Panią Anetkę i Pana Darka zbiór ciekawych zabaw sportowych do wykonania w domu. Wesołej aktywności!

W krainie baśni
Poruszanie się po boisku
Mówiąca piłka
Kto ma więcej piegów
Wyczerpały się Wam pomysły na super zabawę ? Nie obawiajcie się ! Mamy kolejne pomysły na gry, które bez problemu wykonasz samemu. Super zabawa gwarantowana!!!
Bieg po buty
Kółko i krzyżyk w biegu

 

 

Zapraszamy Was dziś do zapoznania się z propozycjami nowych zabaw ruchowych. Możecie wybierać spośród ćwiczeń związanych tematycznie z przyrodą, poznawać nowe układy zumby, spróbować swoich sił w wyścigu po 44 czy poskakać do zabawy łapki.
Ziemia – nasz wspólny dom
Łapki-chopki
Wyścig po 44
W zdrowym ciele zdrowy duch
Zabawy ruchowe z zespołem My3
Zabawy z balonami/mission impossible
Disco Dance
Taniec w kategorii disco dance charakteryzuje się szybkim tempem, dynamiką i ekspresją. Jest bardzo żywy i energiczny – teraz czas na Was! Stwórzcie krótki układ taneczny. Możecie wybrać takie ruchy, jakie tylko chcecie. Tu przykład na początek.

 

Zapraszamy do zabaw muzyczno – ruchowych. Niech muzyka Was poniesie. Każdy bawić się może.
Wesołe nutki

Inspiracje muzyczne część 3
Dziś zapraszamy naszych młodszych uczniów klasy 1 do wspólnej zabawy z muzyką, którą już dobrze znają. To kolejne inspiracje Marii Tomaszewskiej. Niektórzy tańczyli do nich w szkole. Przypominacie sobie jak to było? Jeśli nie, zapraszamy! Zatańczcie z rodzicami i pokażcie im, czego już się nauczyliście.
Inspiracje muzyczne
„Kolanana”
„Mały osiołek”
„Patataj”
„Stepuj w kratce”
„Taniec węgierski”

„… to taniec zabawa. To rytm, który przenika, gdy płynie muzyka…”

Wiemy jak bardzo lubicie tańczyć, i jak wiele frajdy sprawiają Wam zabawy połączone z ruchem i tańcem. Co Wy na to aby dzisiaj stworzyć krótki (nawet kilkunastosekundowy) układ choreograficzny do swojej ulubionej piosenki? :)

Jeżeli chcecie się pochwalić swoim tańcem – śmiało wysyłajcie swoje filmiki do Pani Pauliny!

Zabawy towarzyskie
Najlepszym sposobem na umilenie czasu spędzonego w domu jest zabawa z rodziną i przyjaciółmi. Obecny okres jest najlepszą okazją do miłego spędzenia czasu, również do odkrycia swoich ukrytych zdolności i talentów?
Oto przykłady zabaw, które można przeprowadzić w dowolnym momencie i warunkach.
ZABAWY

Zapraszamy do zabawy z utworami pochodzącymi ze strony EDUMUZ. Proste utwory i choreografie z pewnością nie sprawią Ci trudności. Poproś rodziców, aby na portalu Facebook odszukali „Inspiracje muzyczno-ruchowe Marii Tomaszewskiej i zobacz, jak przy muzyce bawią się inne dzieci.
Powodzenia.
Zabawy Marii Tomaszewskiej
„Nogi stonogi”
„Przyklejaniec Oli”
„Ręce w górę”
„Sportowcy”
„Krzyżowanie”

Ćwiczenia, yoga, tańce
Poniżej zbiór prostych ćwiczeń, wśród których znajdziecie klasyczne podskoki, ale i elementy yogi czy prosty układ taneczny. Ćwiczenia są w języku angielskim, jednak na pewno świetnie sobie z nimi poradzicie. Wszystkie zaproponowane pliki znajdziecie na Youtube, który jest skarbnicą interesujących materiałów do ćwiczeń w domu. To co? Kto podejmuje wyzwanie?
ĆWICZENIA

Ćwiczenia ruchowe z misiem
Hej jestem Miś Bartek. Lubię sport nie od dziś. Pewnie tak jak wy moi kochani. Dlatego zachęcam WAS do wspólnej zabawy i ćwiczeń z moimi przyjaciółmi. To jak ruszamy?
Ćwiczenia ruchowe z misiem Bartkiem

Przedstawiamy kilka utworów muzycznych, do wykorzystania podczas wspólnych zabaw ruchowych. Bawiąc się, możemy odtwarzać przygotowane propozycje, lub tworzyć własne choreografie.
Utwory muzyczne do zabaw ruchowych
„Pięta i palce”
„Morze Bałtyckie”
„Stary tygrys”
„Afrykanski”
„Motyl”
„Kankan”
„Obłoki”