Nasze – Wasze bezpieczeństwo

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Nachodzą wakacje – czas beztroskich zabaw. Nie możemy jednak zapominać o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii wirusa. Przedstawiamy Wam do poczytania dwie książeczki, a także prezentację w której znajdziecie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sytuacji, gdy konieczny będzie Wasz powrót do szkoły.
Koronawirus szkoła
Koronawirus przewodnik
Koronawirus książka

 

Przypominamy zasady podczas pracy z książką.
Zasady korzystania z książki

 

Jak powinienem się zachować, gdy użądli mnie pszczoła bądź osa? Pierwsza pomoc w sytuacji użądlenia.
Użądlenia

 

Zapraszamy do szybkiego utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy.
Dzielni ratownicy

 

Pogoda w naszym kraju jest bardzo zmienna. Zastanawiamy się czasem jak się ubrać, aby było nam wygodnie, nie za gorąco lub nie za zimno. Kiedy uprawiamy sport, bardzo ważny jest strój sportowy. W jaki sposób odpowiednio się przygotować dowiecie się z materiałów opracowanych przez p.Anetę Ignar.
Dobieramy strój sportowy
Zasady gry w siatkówkę

 

Na pewno wiecie, że aktywność ruchowa sprzyja rozwojowi organizmu i zachowaniu zdrowia. Zapoznajcie się z materiałami i ćwicząc podnoście swoją wydolność fizyczną.
Wysiłek fizyczny a zdrowie człowieka

 

W lesie, na łące, w parku spotkać można wiele pięknych roślin, które mogą zawierać substancje trujące bądź szkodliwe dla człowieka. Jakie to są rośliny? Zobaczcie sami.
Nie wszystko złoto co się świeci

 

Sytuacja jest trudna i zmienia się dynamicznie. Z dnia na dzień pojawiają się nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją.
Książeczka o koronawirusie

 
Cześć dzieciaki! Dziś przygotowaliśmy dla Was materiały związane z PIERWSZĄ POMOCĄ. To bardzo ważny i potrzebny temat. Pamiętajcie – wiedza w tym zakresie może pomóc uratować życie.
Pierwsza pomoc


Zapraszamy w kulinarna podróż z Kucharzem Arnoldem.
Dziś dowiecie się kilku ważnych rzeczy na temat żywienia. To jak gotowi???
Kucharz Arnold

 

Witam Was wszystkich. Dzisiaj zastanowimy się nad równowagą między pracą i odpoczynkiem, dlaczego jest ona tak ważna dla naszego zdrowia.
Praca a wypoczynek


Bezpieczeństwo to podstawa
Pamiętaj, że bezpieczeństwo to podstawa. W tym pliku znajdziesz kilka ważnych wskazówek, a na końcu niespodziankę. Każdy może zapoznać się z materiałami. Powtórki wiedzy nigdy dość.
Bezpieczeństwo to podstawa

Nasze – Wasze bezpieczeństwo

ZADANIA
ZADANIA