To i owo

W jaki sposób powstaje spektakl teatralny? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź zapoznając się z filmikami z pliku. Zachęcamy również do obejrzenia spektakli teatralnych o różnym charakterze.
Spektakle


Przedstawiamy krzyżówki, dzięki którym nie tylko pożytecznie spędzicie czas i oderwiecie się od codzienności, ale także zrelaksujecie.
Krzyżówki


W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie z Czerwonym Kapturkiem. Możecie zacząć od przeczytania baśni lub wysłuchać jej w formie słuchowiska. Zachęcamy również do obejrzenia bajki i wykonania prostych kolorowanek.
Baśń
Słuchowisko
Kolorowanki


Czy wiesz dlaczego psy jedzą trawę? Te i inne ciekawostki znajdziesz w zaproponowanych materiałach. Sprawdź, czy „rozgryziesz” wszystkie zagadki.
Ciekawostki i zagadki


Kolejna porcja ciekawych zadań przed Wami. Życzymy udanej zabawy.
Rebusy i kalambury nie dla ponurych


Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami na temat książek, a następnie do samodzielnego wykonania zakładki do swojej ulubionej książkowej pozycji.
Ciekawostki 1
Ciekawostki 2
Ciekawostki 3
Zakładka tekst wiersza
Zakładka wzory


Zapraszamy do podróży po pięknych zakątkach naszego kraju. W zakładce „Dobre praktyki” znajdziecie również pakiet pt. Zwiedzaj z Biedronką Benią, która zabierze Was w podróż w nieznane.
Kodowanie z flagą
Odkryj Polskę
Podróże piosenki
Kolorowanka


Chcecie poznać sekrety sztuczek magicznych? To dobrze się składa. Przedstawiamy sztuczki z wyjaśnieniami. Przygotujcie materiały, dobry humor i zaczynamy!
Magiczne sztuczki


Co dziś pysznego przygotujemy razem z kucharzem Arnoldem?
Kucharz Arnold


Zapraszamy Was na bardzo ciekawy eksperyment pod tytułem „Ciecz nienewtonowska“. Życzymy miłej i pouczającej zabawy!
Ciecz nienewtonowska


Prosta zabawa w brakujące sylaby.
Brakujące sylaby


To nie koniec łamigłówek logicznych. Przed Wami przysłowia w lustrzanym odbiciu. Spróbujcie je odczytać. Zatem wytężcie wzrok i do dzieła! Powodzenia!
Lustrzane odbicie przysłów


Sprawdź co pysznego przygotował dziś dla Ciebie kucharz Arnold. Kto wie, może zdążysz jeszcze przygotować dla mamy smakowitą kolację?
Kucharz Arnold


Dzisiaj Dzień Mamy. Jak myślicie, czy zwierzątka też świętują ten dzień?
Mamy i ich dzieci w świecie zwierząt


Czy każdy z Was wie co to jest fantazja, fantazjowanie? Postaram się dzisiaj przybliżyć Wam oba terminy.
Fantazja, fantazjowanie


Proponujemy dziś dzieciom z klasy pierwszej zbiór kolorowanek, dzięki którym ćwiczymy spostrzegawczość. Należy bowiem na rysunku odnaleźć przed kolorowaniem wymienione przedmioty.
Znajdź i pokoloruj


Zapraszamy Was do zgłębiania tajemnic labiryntów. Przed Wami labirynty, tym razem wyrazowe. Idąc przez labirynt właściwą drogą, zbieracie po drodze wyrazy i układacie z nich zdania, a dokładniej polskie przysłowia, które są rozwiązaniem zagadki. Powodzenia!
Labirynty


Prosta zabawa w skojarzenia, na pewno sprawi Wam wiele radości.
Skojarzenia


Dziś zapraszamy do gabinetu weterynaryjnego. Poznacie pracę weterynarza.
Z wizytą u weterynarza


Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę jest wam potrzebne? Nowa zabawka, a może firmowe ubranie? Każdy z nas ma potrzeby, które stara się zaspokajać w trakcie swojego życia. Jedzenie, potrzeba miłości to tylko niektóre z nich. Zapoznajcie się z filmem: https://www.youtube.com/watch?v=4cmS9KW534 i zastanówcie się nad swoimi potrzebami. Pomocne będą karty pracy, w tym piramida Maslowa, którą możecie samodzielnie wypełnić.
Człowiek
Piramida


Dziś zapraszamy Was w podróż do pracowni krawieckiej.
Z wizytą u krawca


Zapraszamy Was do zabaw w wykreślanki, czyli wyszukiwanie słów. Podejmij wyzwanie! Znajdź nazwy warzyw, owoców, zjawisk atmosferycznych oraz miast w gąszczu literek. Powodzenia!
Wykreślanki


Po wycięciu elementów, możesz złożyć je w całość przyklejając na kartce papieru. Warto również odrysować elementy np. na kartonowym pudełku i wyciąć. Następnie połączyć za pomocą niteczki i będziemy mieć ruchome zwierzątko lub osobę.
Wytnij i złóż


Kropki, które mogą wydawać się chaotycznie rozmieszczone po połączeniu w wyznaczonej kolejności tworzą konkretny obraz. Zapraszamy do zabawy!
Połącz kropki


Kolorowanki


Wydrukuj szablony i stwórz obrazek przedstawiający drzewo z biedronkami. Pamiętaj o odpowiednim zestawieniu biedronki z liściem.
Biedronki


Wyrusz dziś w przygodę z meteorologiem
Z wizytą u meteorologa


Wszystkich ciekawych świata zapraszamy ponownie na prosty i efektowny eksperyment pod tytułem „Barwienie soli“.
Barwienie soli


W ramach odetchnięcia na moment od nauki, zapraszamy Was do odsłony łamigłówek. Niektóre są bardzo proste, inne wymagają główkowania. Nie marnuj czasu, do dzieła! Powodzenia!
Łamigłówki logiczne


Dziś poznacie zawód pilota. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Z wizytą u pilota


Zapraszamy do przygody z muzyką
W krainie muzyki


Dziś zapraszamy do zwiedzenia gospodarstwa i poznania pracy rolnika.
Z wizytą u rolnika


Kolejna porcja ćwiczeń na spostrzegawczość – tym razem w kolorze. Zapraszamy.
Znajdź różnice część III


Wyobraź sobie, że wracasz ze szkoły, jesteś zmęczony i głodny. Spieszysz się do domu na obiad i wciąż myślisz o tym, ile masz jeszcze lekcji do zrobienia. Nagle podchodzi do Ciebie kolega ze szkoły i mówi, że znalazł rannego psa i prosi Cię o pomoc. Co zrobisz? Podejmij decyzję, czy pomożesz koledze, czy wrócisz do domu?
Czy istnieje idealny wybór? Zapoznaj się z filmem: https://www.youtube.com/watch?v=BQt_vz7W7BM
Podejmowanie decyzji jest trudne. Te informacje i ćwiczenia mają pomóc Ci w ich podejmowaniu.
Tabela
Zalety i wady
Zasady pracy w zespołach
Podsumowanie


Dziś czas na łamigłówki logiczne, przy których będziecie musieli wytężyć wzrok i odnaleźć obrazki bez pary, a następnie takie same. Gotowi? Do dzieła!
Łamigłówki logiczne


Wszystkich ciekawych świata zapraszamy ponownie na prosty i efektowny eksperyment pt. „Hodowla kryształków”. Domowa plantacja kryształków. Czy to możliwe? Tak, to możliwe. Zapoznaj się z instrukcją i do dzieła.
Hodowla kryształów


Proste numerowane kolorowanki na pewno wprowadzą Was dziś w świetny nastrój.
Kolorowanka


Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć krótką historię szkoły. Jak wyglądała szkoła wiele lat wstecz? Śledząc jej historię można stwierdzić, że wiele zmieniło się w przeciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu lat w polskich szkołach i to na dobre. Udamy się teraz w sentymentalną podróż w czasie i porównamy dzisiejsze warunki z poprzednimi.
Szkoła dawniej i dziś


Witam wszystkich miłośników kulinarnych przygód. Dziś coś, na co zapewne czekaliście od dawna …. Robi się coraz cieplej, wiec pora na pyszne i zimne LODY.
Kucharz Arnold


Kto z nas nie lubi zabawy w „znajdź różnicę”? Myślę, że wiele z Was to uwielbia.
Ćwiczenia spostrzegawczości są niezwykle ważne, ponieważ rozwijają pamięć wzrokową, orientację przestrzenną, czy zdolność do analizy i syntezy – czyli wszystko to, co pomaga w dalszej nauce.
Pani Paulina przygotowała dzisiaj dla najmłodszych Świetliczaków zbiór ćwiczeń na spostrzegawczość.
Miłej zabawy!
Ćwiczenia na spostrzegawczość
Znajdź 5 różnic


Zapraszamy dziś do poznania chińskiej układanki. Przeczytaj czym jest tangram i układaj z niego co tylko chcesz.
Tangram


Jeżeli interesują Cię treści związane z Unią Europejską zapraszamy do zapoznania się z materiałami.
Unia Europejska
Podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej


Wykonując ćwiczenie będziesz nie tylko ćwiczył umiejętność wycinania małych elementów, ale również doskonalił własną spostrzegawczość.
Dopasuj elementy


Kochani zapraszamy Was do poznania przesympatycznego Pana stomatologa, który chętnie opowie o swojej pracy. Przygotował dla was mnóóóstwo niespodzianek.
Z wizytą u stomatologa


Zapraszamy do przygód w labiryncie. Znajdź drogę do wyjścia a przy tym rozwijaj swoją spostrzegawczość.
Labirynty


„Składać ziarnko do ziarnka to mądra gospodarka”- dzisiaj uczymy się oszczędzać na podstawie wiersza „Rozrzutny wróbelek” Jana Brzechwy. Zapraszamy!
Uczymy się oszczędzać z wróbelkiem


Zapraszamy do zabawy z hasłem przewodnim empatia.
Empatia


Przedstawiamy eksperyment pt. „Dmuchane stworki” do wykonania w domu. Bardzo proste, i efektowne doświadczenie z efektem „WOW” na koniec. Dobra zabawa gwarantowana!
Eksperyment


Witajcie Kochane Dzieci! Zapewne wiecie doskonale , że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Kucharz Arnold przygotował dla was wiele wspaniałych przepisów. Sprawdźcie sami.
Śniadanie


Przedstawiamy instrukcję wykonania wianka z mniszka lekarskiego. To prosta czynność, z którą każdy z Was powinno sobie poradzić Przekonajcie się sami.
Wianek z mniszka lekarskiego


Zapraszamy dziś najmłodszych do uzupełnienia prostych kart pracy z książką w tle.
Dzień Książki


Czy przygotowywałeś kiedyś słodki miodek z kwiatów mniszka lekarskiego? Jeśli nie – teraz jest ku temu najlepszy czas. Wybierz się z rodzicami na spacer i zbierzcie wspólnie kwiaty. Potem, pod opieką dorosłych przygotuj pyszny i zdrowy miodek. Smacznego.
Syrop z mniszka lekarskiego


Zapraszamy Cie do poznania różnych zawodów. Dziś możesz „odwiedzić” salon fryzjerski. Dowiesz się jak wygląda praca fryzjera. Będziesz mógł stworzyć swój model i doskonalić na nim swoje umiejętności.
Z wizytą w salonie fryzjerskim


To już czas na następną odsłonę gier, które zaangażują każdego, bez względu na na wiek. Przedstawiamy gry, do których wystarczy ołówek i kartka w kratkę.
Gry


Rozpoczynając od różowej kropki spróbuj wykonać rysunek zgodnie z zakodowaną instrukcją. Na początek przedstawiamy pliki zawierające podgląd. Będzie łatwiej. Później już samodzielnie musisz odszyfrować zapis. Powodzenia!
Rysowanie – kodowanie


Zapraszamy do ponownego spróbowania swoich sił i rozwoju spostrzegawczości. Wybierz interesujący dla siebie wzór i znajdź jak najwięcej różnic.
Znajdź różnice


Zapraszamy do podróży kulinarnej z kucharzem Arnoldem. Przygotował dziś dla Was domowe słodycze, które są idealną propozycja na drugie śniadanie lub na deser, gdy dopadnie Cię spadek energii.
Kucharz


Przedstawiamy gry karciane i kościane, które zaangażują każdego, bez względu na wiek. Możecie się prześwietnie bawić i z rodzeństwem, i z rodzicami. Zapoznajcie się z zasadami i zacznijcie od zaraz.
Gry


Czy wiesz, co to jest Escape Room? A może miałeś już okazję być w „pokoju zagadek”?
Escape roomy, zwane również pokojami zagadek to forma rozrywki umysłowej, w której grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki, żeby znaleźć klucz do wyjścia.
Escape roomy przygotowane są według różnej tematyki.
Dzisiaj zapraszamy Was do tajemniczego domu Pani Doroty… czy pomożecie jej znaleźć zagubiony klucz?
Miłej zabawy!
Aby wejść do tajemniczego domu, kliknij poniżej:
Tajemniczy dom pani Doroty


Zapraszamy do lekcji gotowania z naszym kucharzem Arnoldem. Życzymy pyyyyyysznej zabawy.
Kucharz


W pliku znajdziesz kolorowanki, ale najpierw będziesz musiał połączyć kropki. Jedne z nich są łatwiejsze inne trudniejsze. Wybierz tą, która najbardziej Ci się podoba i do dzieła.
Połącz kropki


W tym tygodniu zapraszam młodsze dzieci do wizyty w teatrze. Dowiecie się m.in. w jaki sposób tworzony jest spektakl teatralny, a także poznacie najbardziej rozpoznawalne teatralne lalki.
Teatr


Zapraszamy na kolejny eksperyment z wodą. Weź potrzebne materiały i eksperymentuj razem z nami. Baw się dobrze!
Eksperyment


Zapraszamy do lasu! Wydrukuj kartę i ruszaj po przygodę. Pamiętaj tylko, aby nie śmiecić w lesie i nie oddalać się od dorosłych. Powodzenia!
Karta pracy


Czy malowałeś kiedyś mandale on-line? Spróbuj i daj znać, czy Ci się podobało.
Gry interaktywne


Przed naszymi pierwszakami kolejna porcja zadań matematycznych, kto jest gotowy na to, aby się z nimi zmierzyć? Mamy kolorowanki matematyczne, zadania na przeliczanie, uzupełnianie brakującej liczby w działaniu, grafy matematyczne, symetrię.
To i owo matematycznie


Czy dbasz o Naszą Planetę ? Czy potrafisz to robić ? Czy wiesz dlaczego należy dbać o Ziemię? Na te i inne pytania pomogą odpowiedzieć Ci materiały przygotowane poniżej.
Dzień Ziemi


Zapraszamy Was do spróbowania swoich sił w starciu z językiem polskim. Przedstawiamy łamigłówki dla każdej mądrej główki.
Anagramy, palindromy, homonimy


Zachęcamy do sięgnięcia po kilka kart pracy. Wykonując je, poćwiczysz tabliczkę mnożenia. Zatem klasy 2 i 3 zapraszamy do pracy.
Matematyka
Tabliczka mnożenia


Wszystkich ciekawych świata zapraszamy na prosty i efektowny eksperyment. Nie marnuj czasu, do dzieła! Weź potrzebne materiały i eksperymentuj razem z nami. Zabawa dla każdego bez względu na wiek.
Eksperyment


Wielu z Was interesuje się dinozaurami i macie na ich temat dużą wiedzę. Zwłaszcza chłopcy mogliby nas wszystkich dużo nauczyć .Tym razem my, pokażemy Wam, jak wykonać kilka prostych prac związanych z tą tematyką. Myślimy, że wszystkie dzieci z klas 1-3 świetnie sobie poradzą.
Dinozaury


Wykonuj podane polecenia i baw się świetnie. Przygotowane dla Ciebie ćwiczenia doskonale rozgrzewają nasz aparat mowy, czyli nasza buzię.
Co potrafi nasza buzia cz.2


Zapraszamy Cię do korzystania z zaproponowanych zabaw interaktywnych. Przy okazji poznasz różne zawody.
Zabawy interaktywne


Czy lubisz zagadki logiczne?
Przedstawiamy łamigłówki mądrej główki. Tutaj znajdziesz ciekawe łamigłówki sudoku. Zapraszamy do zabawy, od której trudno się oderwać.
Sudoku


Przywołajmy miłe wspomnienia ze Świąt. Będziesz potrzebować kostkę do gry, kartkę papieru i coś do pisania. Zaproś do zabawy najbliższych i sprawdźcie, jakie kurczaki zamieszkają w Waszej rodzince.
Wyturlaj kurczaka i złóż mu domek


Witamy Was serdecznie i proponujemy koszyk pełen ciekawych zadań. Na pewno wśród nich znajdziecie coś dla siebie. Ćwiczenia matematyczne pozwolą utrwalić Wam dodawanie i odejmowanie w pamięci. Przedstawione poniżej krzyżówki pozwolą spojrzeć na nie z innej strony. Do tej pory zapewne zetknęliście się z nimi w edukacji polonistycznej, tutaj propozycje matematycznej. Życzy przyjemnych i satysfakcjonujących zmagań naszym najmłodszym uczniom.
To i owo matematycznie


Kochani, zapraszamy Was już do drugich warsztatów z profesorem Artisto. Nauczycie się nie tylko pięknie rysować, ale również wzbogacicie swą wyobraźnię.
Warsztaty z Artisto cz.2


Wytnij i sklej
Tym razem do zabawy zapraszamy chłopców. W pliku znajdziecie zbiór pojazdów, do samodzielnego złożenia. Polecamy wydrukować materiały na sztywnym papierze, aby po złożeniu wszystko pięknie wyglądało. Dla kogo? Myślimy, że dla każdego. W trudniejszych do wycięcia elementach, poproście zwyczajnie o pomoc kogoś starszego. Inspiracje pochodzą ze strony Kwiecien Academy. Poszukajcie, może znajdziecie dla siebie jeszcze coś interesującego.
Wytnij i sklej


Zadania z misiem
Dzisiaj klasom pierwszym oferujemy rozmaite zabawy z Misiem. Wszyscy go lubią. Mamy tutaj labirynty, ćwiczenie na spostrzegawczość, zadania-połącz kolejno kropki. Życzymy udanej i przyjemnej zabawy.
Zadania z misiem


Krzyżówki i znajdź różnice
Dziś zapraszamy Cię do ćwiczenia rozwijającego spostrzegawczość. Wyszukaj różnice w obrazkach. Nie są one najłatwiejsze, ale wierzymy, że świetnie sobie poradzisz. Proponujemy również kilka krzyżówek.
KRZYŻÓWKI
ZNAJDŹ RÓŻNICE


Warsztaty z Artisto
Zachęcamy do nauki rysunku z profesorem Artisto. Świetna zabawa gwarantowana:)
WARSZTATY


Propozycja kolejnych ćwiczeń ortograficznych do wykonania samemu w domu. Myślę, że poradzicie sobie z nimi doskonale ☺️
Powodzenia
ĆWICZENIA


Łamańce językowe 2
Spadł bąk na strąk
a strąk na pąk
Pękł pąk, pękł strąk
a bąk się zląkł
Zapraszamy do ponownego spróbowania swoich sił w łamańcach językowych. Powodzenia!
ŁAMAŃCE


Bajkowe kolorowanki
Czy potrafisz rozpoznać bajki po obrazku? Spróbuj! Przedstawiamy kilka kolorowanek, przy których masz miejsce na wpisanie tytuły bajki, którego dotyczy rysunek. Czy uda Ci się odgadnąć wszystkie bajki? Trzymamy za Ciebie kciuki.
KOLOROWANKI


Łamigłówki patyczkowe
W ramach odetchnięcia na moment od nauki, zapraszamy Was do odsłony łamigłówek z patyczkami. Niektóre są bardzo proste, inne wymagają główkowania. Nie marnuj czasu, do dzieła! Weź kolorowe patyczki do liczenia i baw się razem z nami.
Wszystkim dzieciom życzymy miłej rozrywki i wiele radości z patyczkowego „łamania głowy”.
Kto wie, być może po rozwiązaniu naszych łamigłówek, uda Ci się, drogi Uczniu, wymyślić własne :)
ŁAMIGŁÓWKI


Kolorowane kodowanie
Małymi krokami zbliżamy się do przerwy świątecznej. Proponujemy zatem tematyczne kolorowane kodowanie. Spróbuj swoich sił, a dowiesz się co ukryło się na kartkach papieru.
Kolorowe kodowanie


Dowiedz się jakie sztuczki potrafi Twoja buzia, wykonuj ćwiczenia i baw się wspaniale.
SZTUCZKI


Połącz cyfry
Hej jestem Tolek. Zabieram Cię dziś na wspaniałą przygodę z symetrią. Zobaczysz jak zabawne okaże się odtwarzanie symetrycznych obrazkòw. Możesz w domu pobawić się ròwnież z lustrem, bo tym właśnie jest symetria, czyli lustrzanym odbiciem.
To jak ruszamy ? :)
Połącz cyfry


Spotkanie z językiem polskim
Mam to na końcu języka.

Chcącym pogimnastykować się jeszcze trochę nad naszym ojczystym językiem przedstawiamy kilka propozycji.
Spotkanie z językiem polskim


Gimnastyka mózgu
Kilku ćwiczeń wykonanie lepsze wiedzy przyswajanie- gimnastyka mózgu
Proponujemy Wam ćwiczenia, które pomagają w osiąganiu lepszych wyników w nauce, a także wpływają pozytywnie na samopoczucie.
Gimnastyka mózgu


Angielskie łamigłówki
Lubisz angielskie łamigłówki?
Na przekór wirusowi, nie będziemy się nudzić w domach! A przecież już powitaliśmy Panią Wiosnę :-) . A zatem czas na wiosenne zagadki… ale nie tylko!
Angielskie łamigłówki


Kolorowy świat mody
Wraz z nadejściem wiosny, każdy chciałby wyglądać wyjątkowo promiennie. Teraz Ty możesz zaprojektować kolorowe stroje i zabawić się w stylistę. Mieszaj, łącz, koloruj i baw się przy tym świetnie. Powodzenia :)
Kolorowy świat mody


Kolorowanki matematyczne
Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Wydrukuj kolorowanki i w trakcie zabawy rozwijaj swoje matematyczne umiejętności. Powodzenia
Kolorowanki matematyczne


Łamańce językowe – podejmiesz wyzwanie?

ZADANIA


„Matematyka to nauk królowa,
Cała reszta niech się schowa!”

Rozwiń swoje zdolności liczenia i popisz się umiejętnościami matematycznymi.
Zapraszamy nasze młodsze „Świetliczaki” (z klas 1-3) do zrobienia kilku zadań zamieszczonych poniżej.
Zdjęcia lub skany rozwiązanych zadań można przesyłać na adres mailowy:
paulina.karolczak1@gmail.com
Za prawidłowo rozwiązane zadania pierwsze 20 osób po powrocie do Szkoły otrzyma słodkości!
Miłej zabawy!”

ZADANIA