Szkoła w ruchu

Osiągnięcia sportowe:
Franciszek Trepczyński kl IVb:
I miejsce w Mistrzostwach Polski Dzieci w Sztafetowym Biegu na Orientację, (Puchar Najmłodszych, Kwidzyń, 2.06.2019),
II miejsce w Mistrzostwach Polski Dzieci w Sprinterskim Biegu na Orientację, (Puchar Najmłodszych, Kwidzyń, 30.05.2019),
IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację, (Nowa Gdynia, 25.05.2019).


W dniu 31 maja w naszej szkole, jak co roku odbył się Dzień Sportu organizowany w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Uczniowie klas młodszych brali udział w zabawach i grach takich jak: przeciąganie liny, wojna kulkowo- balonowa czy wyścigi rzędów.
Klasy starsze rozgrywały turnieje w piłkę plażową i nożną.
Każdy uczeń otrzymał smyczkę oraz słodki upominek.
Wszystkie klasy obdarowane zostały dyplomami za zajęcie miejsca na podium. Klasy młodsze za zajęcie pierwszego miejsca otrzymały grę, a zwycięzcy klas VI nagrodzeni zostali piłką dla klasy.
Cała społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie!!!


W dniu 5 kwietnia reprezentacja chłopców wzięła udział w 1/8 Finału Mistrzostw Łodzi w Piłce Nożnej. Niestety nie udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek.
Nasi piłkarze dzielnie walczyli ze Szkołą Podstawowa nr 142, z Gimnazjum Gortata oraz Szkołą Podstawowa nr 202. Podczas turnieju raz udało nam się wygrać, raz zremisować i jeden raz ponieśliśmy porażkę.
Gratulujemy naszym zawodnikom gry w duchu fair play!!!
Skład naszego zespołu:
Krystian Starczewski, Jakub Rospara, Patryk Barchan, Patryk Jatczak, Bartek Morawski, Artur Kusiak, Hubert Wojtczak, Patryk Sosnowski, Nikodem Stępniewski


Dnia 22.03.2019 nasi uczniowie wzięli udział w pierwszym etapie Mistrzostw Łodzi w Piłce Nożnej – IMS. Po ciężkiej walce przepełnionej wieloma zwrotami akcji kadra SP 120 zajęła drugie miejsce i tym samym wywalczyła awans do kolejnego etapu mistrzostw.
Skład SP 120:
1. Jakub Rospara
2. Krystian Starczewski
3. Patryk Jatczak
4. Bartosz Morawski
5. Nikodem Stępniewski
6. Patryk Sosnowski
7. Hubert Wojtczak
8. Artur Kusiak


W dniu 6.02.2019r. odbyły się zawody pływackie z okazji 15. Urodzin Stacji Nowa Gdynia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Lena Kulik, Franek Szymański, Leon Czyżak i Kinga Gąsior. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem walczyli w trzech konkurencjach. Konkurencja była duża. Wystartowały 22 reprezentacje z 15 szkół, w tym szkoły plywackie. Gratulujemy udziału i ogromnej walki!!!!


W dniu 14 grudnia, po zajęciach lekcyjnych, grupa chętnych uczniów z klas IV-VIII pojechała do wrotkarni „KołoWrotki” przy ul. Piotrkowskiej 217. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, jeżdżąc na wrotkach pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
Uczniowie, którzy przyjechali do wrotkarni po raz pierwszy, mieli okazję nauczyć się jeździć na wrotkach, a stali bywalcy tego miejsca doskonalili jazdę, uczestnicząc w zadaniach przygotowanych przez prowadzącego lekcję W-FU.
Po aktywnie spędzonym czasie, wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.


Dnia 13.12.2018 roku odbyły się eliminacje do Mistrzostw Łodzi w piłce siatkowej chłopców z roczników 2003 – 2005. Nasi uczniowie w składzie: Bartosz Morawski, Alexander Olszewski, Artur Kusiak, Jakub Rospara, Patryk Barchan, Krystian Starczewski, Adam Wiśniewski, Patryk Jatczak, Bartosz Górzyński po zaciętej walce wywalczyli awans do 1/8 finału. Graliśmy ze Szkołą Podstawową nr 204 oraz Katolickim Gimnazjum SPSK.
Gratulujemy awansu!
Piotr Rabęcki
Aneta Ignar


W dniu 10 grudnia uczennice klas VIII wzięły udział w Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Łodzi w Piłce Siatkowej, który odbył się w Hali Sportowej Towarzystwa Salezjańskiego przy ulicy Wodnej 37. Dziewczęta pierwszy mecz wygrały 2:0, a drugi niestety przegrały z gospodarzami 0:2, którzy dzięki pokonaniu reprezentacji z obydwu szkół zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za sportową rywalizację w duchu fair-play.
Skład naszej reprezentacji:
Anna Andrzejczak, Weronika Stępień, Laura Spławska, Aleksandra Nowak, Amelia Kowalska, Aleksandra Baran, Julia Marciniak, Kalina Marciniak, Agata Kwiatkowska, Nadia Steglińska.


W dniu 7 grudnia uczniowie klas VIa i VIIa kibicowali polskim łyżwiarzom szybkim w Pucharze Świata, który odbył się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.
Wszyscy świetnie przygotowali się do udziału w tej wyjątkowej imprezie sportowej. Uczniowie zabrali ze sobą atrybuty kibica – flagi, trąbki, szaliki i inne biało – czerwone rekwizyty. Dodatkowe emocje pojawiły podczas spotkania z naszym sławnym łyżwiarzem Zbigniewem Bródką. Mieliśmy możliwość zrobienia sobie zdjęć ze sportowcem oraz zdobyć cenny autograf.

W sobotę 10 listopada 2018r. odbył się bieg „100 na 100”, czyli 100 m na stulecie niepodległości oraz gra miejska. Uczniowie podzieleni na dwie grupy rozwiązywali zadania dotyczące symboli narodowych, rozpoznawali miejsca związane z walką o niepodległość w naszym mieście, a także odpowiadali na pytania dotyczące historii szkoły i jej okolic. Piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera spowodowały, że wszyscy uczestnicy tych zawodów byli bardzo zadowoleni.