Szkoła w ruchu

W dniu 29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. To właśnie w tym dniu dzieci „rządzą” szkołą otrzymując od Pani Dyrektor klucz odpowiedzialności.
O godzinie 8.00 uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Biegu Niepodległości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W śród uczniów klas IV najszybszy był Kamil Woźniak, w klasach V zwyciężył Igor Luszyński, w kl VI na podium stanął Nikodem Stępniewski, a w klasach VII mistrzem biegu został Bartek Górzyński.
Uczniowie klas II i III pokonywali stacje sportowe, a najszybsi mieli możliwość wyboru dowolnej nagrody.
W tym dniu odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, tenisa stołowego oraz ringo.
Uczniowie brali udział w grach i zabawach takich jak: przeciąganie liny, bulle, badminton. Dużą atrakcją dla uczniów okazała się zabawa „Wodne balony”.
Pogoda sprzyjała, więc Dzień Sportu zakończył się w radosnej atmosferze.


W sobotę 14.05 duża grupa rowerzystów dzieci, rodziców i nauczycieli wyruszyła w trasę rajdu rowerowego do stawów „Piętnastek” pod Zgierzem. Pojeździliśmy również po Lesie Łagiewnickim, poznaliśmy przyrodę i krajobraz Parku Wzniesień Łódzkich.
Wycieczka nie mogła się zakończyć bez dużej porcji lodów w Arturówku.


9.05 drużyna chłopców i dziewcząt z czwartych klas wzięła udział w Memoriale Eugeniusza Lokajskiego w zawodach czwórboju lekkoatletycznego. Dziewczęta uplasowały się drużynowa na 6 miejscu chłopcy na 7 miejscu. Indywidualnie 2 miejsce w skoku w dal zajęła Jagoda Strzebiecka, 2 miejsce w biegu na 40 m zdobył Karol Kulik.
Wielkie gratulacje.


Gdzie wypływa rzeka Bzura, Sokołówka, widoki z góry widokowej na Rogach, stawy z rzeki Łagiewniczanki, trakty leśne lasu łagiewnickiego, stawy w Arturówku to wszystko można było dowiedzieć się i zobaczyć podczas rajdu rowerowego, który odbył się w sobotę 14.04.


Zgodnie z tradycją lat ubiegłych grupa uczniów klas IV wzięła udział w zawodach pływackich z okazji 14 rocznicy istnienia Aquaparku.
W dniu 22 lutego „na urodzinach basenu w Stacji Nowa Gdynia” reprezentacje szkół uczestniczyły w sztafecie pływackiej 4x25m, tramwajach wodnych i konkursie szybkościowym na zjeżdżalni. Zawody prowadzone były przez instruktorów Stacji Nowa Gdynia, a o bezpieczeństwo zadbali ratownicy WOPR, którzy w czasie imprezy przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego.
Czas na basenie upłynął w atmosferze dobrej zabawy i w duchu sportowej rywalizacji. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, medale i upominki. Za rok na pewno pojedziemy na 15 urodziny.

Skład naszej reprezentacji:

Grupa 1
Martyna Wymysłowska
Karol Kulik
Kamil Woźniak
Krzysztof Badura

Grupa 2
Paulina Pawłowska
Marika Szalkiewicz
Paweł Bukowiecki
Marek Kalsztein


W dniu 23.01.2018r w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Gościem był niepełnosprawny sportowiec, wielokrotny Mistrz Świata, Europy, Kraju, Reprezentant Polski i zawodnik powołany do Kadry Olimpijskiej w Tokyo 2020r, pan Przemysław Wieczorek. Trenuje Para Taekwondo. Ten 33.letni człowiek 13 lat temu stracił obie ręce w zdarzeniu kolejowym. W trakcie spotkania opowiadał o motywacji, celu w życiu, o tym, jak sport i wiara w siebie, przyjaciele i znajomi a także Wiara mogą pomóc w osiąganiu wszystkiego, co chcemy.
W dalszej części zaprezentował techniki stosowane w walce. Zaprosił również do pokazu uczniów naszej szkoły.
W ostatniej części, zaskakując wszystkich, zaczął… RAPOWAĆ!!! Okazało się, że oprócz walki jest świetnym muzykiem!
Ku zaskoczeniu wszystkich na koniec… rozdawał autografy.
Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem.

Nauczyciele WF

Piotr Rabęcki
Aneta Ignar


Zima nam nie straszna!!!

Na zajęciach wychowania fizycznego na pewno nikt się nie nudzi!
W ostatnim czasie, odkąd cieszymy się śniegiem, lekcje WF-u odbywają się na powietrzu, gdzie uczniowie rzucają się śnieżkami, lepią budowle ze śniegu i zjeżdżają na sankach lub jabłuszkach.

Na zdjęciach widzimy zabawy na śniegu uczniów klasy IIIb.


W dniach 29.11 – 5.12 w naszej szkole odbył się „Mikołajkowy Turniej wDwa Ognie Usportowione”.

W zawodach wzięły udział klasy IV-VII. Reprezentacje klas dzielnie walczyły przestrzegając zasad bezpieczeństwa oraz pamiętając o postawie „fair play”.

Wyniki zawodów:

Klasy IV:

I miejsce – klasa IVA

II miejsce – klasa IVC

III miejsce – klasa IVB

Klasy V:

I miejsce – klasa VA

II miejsce – klasa VB

III miejsce – klasa VC

Klasy VI – VII:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa VIIC

III miejsce – klasa VIIA

IV miejsce – klasa VIIB​


W dniu 9 listopada reprezentacja chłopców pojechała na zawody sportowe w piłce siatkowej – rocznik 2001-2004.
Uczniowie naszej szkoły „natrafili” na silne zespoły i nie przeszli do dalszych rozgrywek.
Rozegraliśmy trzy mecze z uczniami z Gimnazjum nr 44, Gimnazjum nr 36 oraz ze Szkołą Podstawowa nr 42, która w zeszłym roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Łodzi w Piłce Siatkowej Chłopców.

Będziemy walczyć o wyjście z grupy w przyszłym roku szkolnym.

Skład naszej drużyny: Jakub Rospara, Bartek Górzyński, Adam Wiśniewski, Krystian Starczewski, Julian Bednarek, Mateusz Siwocha, Patryk Jatczak.


W dniu 7 listopada reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce w eliminacjach Mistrzostw Łodzi w Piłkę Siatkową – rocznik 2002-2004.
Nasze siatkarki wygrały dwa mecze we wspaniałym stylu, pokonując dziewczęta z SP nr 173 i z SP nr 12.
Tym samym zawodniczki z SP 120 awansowały do kolejnego etapu. Brawo!

Skład naszej drużyny:
Weronika Stępień, Anna Andrzejczak, Laura Spławska, Aleksandra Nowak, Julia Marciniak, Kalina Marciniak, Oliwia Lech, Klaudia Szynkowska, Agata Kwiatkowska, Aleksandra Baran i Wiktoria Szablewska.


W dniu 26 października reprezentacja dziewcząt, wzięła udział w rozgrywkach miedzyszkolnych w „Dwa ognie usportowione”.
Pomimo przegranej naszej drużyny, atmosfera podczas zawodów był bardzo przyjemna i humory dopisywały u wszystkich zawodniczek.


Dnia 26.10.2017r. dla klasy 6A i 5B odbyły się zajęcia z trenerem Rugby, panem Zbigniewem Jurzystą. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w treningu Rugby Tag – bezkontaktowej odmiany Rugby. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo chętnie współpracowali i wyrazili chęć bliższego poznania tego sportu na treningach w klubie KS. Budowlani Łódź. W zajęciach pomagał również ojciec Piotra Królikowskiego – ucznia klasy trzeciej w naszej szkole – Pan Michał Królikowski. Pan Michał jest nadal zawodnikiem w klubie.

Aneta Ignar i Piotr Rabęcki


W dniu 13 października uczniowie klasy Va i Vb wybrali się do wrotkarni przy ulicy Piotrkowskiej 217.
Zajęcia nauki jazdy na wrotkach poprowadziła wykwalifikowana instruktorka. Lekcja na wrotkach trwała 60 minut. Czas upłynął bardzo szybko.
Trzeba przyznać, że niektórzy uczniowie po raz pierwszy założyli wrotki na nogi, ale „śmigali” tak, jakby trenowali od zawsze.
Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wrócili do szkoły.


I miejsce w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017

Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017 i otrzymała bon w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego.
Urząd Miasta Łodzi przekazał również 1500 zł na doposażenie boiska wielofunkcyjnego.
Za wygraną w konkursie oraz otrzymane środki finansowe zakupiliśmy zestaw bloków startowych, piłki nożne, piłki siatkowe, piłki do koszykówki oraz siatki do przechowywania nowych piłek.
Cieszymy się, że nasi uczniowie już korzystają z nowoczesnego sprzętu sportowego.