Sukcesy uczniów

Miło nam poinformować, iż Mateusz Karalus z kl. Vc zajął II miejsce w ogólnołódzkim konkursie na prezentację multimedialną „Jak być szczęśliwym w rodzinie” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14.
Serdecznie gratulujemy!


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki organizowany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty

Uczeń klasy 8a Julian Bednarek zakwalifikował się do Etapu III Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w Województwie Łódzkim dla uczniów szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!
KONKURS LITERACKI

Z przyjemnością informujemy, iż trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatkami VI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Porozmawiaj z babcią lub dziadkiem o największym marzeniu z ich dzieciństwa”.
W kategorii wiekowej klas IV-V I miejsce zajęła uczennica klasy Vb Jagoda Strzebiecka.
W kategorii wiekowej klas VI -VIII laureatkami I i II miejsca zostały uczennice klasy VIIIa Julia Budzisz i Maja Grabowicz.


Uczniowie klasy 8a:

Weronika Mączyńska i Wojciech Walczak zakwalifikowali się do Etapu III Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w Województwie  Łódzkim dla uczniów szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!
Nauczyciel języka angielskiego,
Ewa Trepka-Domańska


W roku setnej rocznicy bohaterskiego zrywu Orląt Lwowskich uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie „Pamięci Orląt Lwowskich”. Miło nam poinformować, że Wojciech Murowaniecki kl. Vc zajął II miejsce w tym konkursie, zaś Laura Spławska kl. VIIIc otrzymała wyróżnienie.


Miło nam poinformować, że w konkursie pt. „Takich pieniędzy świat nie widział” prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 120 zostały docenione, a uczniowie nagrodzeni.
Nagrody otrzymali:
Julia Budzisz kl. VIIIa
Kamil Woźniak kl.Va
Jowita Głosek kl. VIIIb
Aleksandra Lamorska kl. VIa
Wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Hayek kl. Va
Jakub Nowak kl.VIa
Oliwia Troszczyńska kl. VI c
Laura Spławska kl. VIII c


11 grudnia uczennice klasy IIIc: Karina Łącka i Lidia Murowaniecka wzięły udział w VII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Łódzkie Kolorami Malowane” pt. „Łódzkie niepodległe – 100 lat wolności naszej Ojczyzny”. Konkurs przygotowany został przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Organizatorem była Pani Bogusława Rajska we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 173. Uczennica Lidia Murowaniecka zajęła II miejsce.Uczennice przygotowywała do konkursu wychowawczyni – Anna Andrzejak.


Miło nam poinformować, iż Ola Nowaczyk z kl.Vb wraz z Julią Kudaj, grając w duecie fortepianowym zdobyły I miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu 8 grudnia 2018 r.
Zaprezentowały następujące utwory:
M. Revel – Suita
Moja Matka Gęś.


WYNIKI TESTU KOMPETENCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASY 6a (OBECNEJ 7a) W ROKU SZKOLNYM 2017/18

W teście kompetencji z języka angielskiego po klasie szóstej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/18 wzięło udział 25 szkół z Łodzi i regionu, tj. 1113 uczniów.
Test składał się z 3 części: słuchania ze zrozumieniem, czytania ze zrozumieniem, znajomości funkcji i środków językowych.
Średni wynik dla szkół podstawowych z Łodzi i regionu to 26,7 pkt (66,75%).
Średnia klasy 6a (obecnej 7a) w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi wyniosła 31,08 pkt (77,71 %).
Organizatorem testu było ŁCDNIKP.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

nauczyciel języka angielskiego
Ewa Trepka-Domańska