Sukcesy uczniów

Uczennica klasy pierwszej b Łucja Troszczyńska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Pocztówka z miasta Łodzi. Pocztówka na 100 lecie odzyskania niepodległości w moim mieście Łodzi”
zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Łodzi ul. Dojazdowa 5/7 oraz Radę Osiedla Julianów-Marysin Rogi.


Wyniki finału XII ArchidiecezjalnegoKonkursu Biblijnego „Ewangelia św. Marka”

26 lutego 2018 roku odbył się Etap rejonowy Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół rejonu łódzkiego oraz rejonu piotrkowskiego,  w którym wzięło udział ponad 300 uczniów, wyłonionych z eliminacji szkolnych z 1500 uczestników. Z SP120 największą ilość punktów otrzymali uczniowie klasy VIa : Antoni Jajczak, Gabriela Szymkowska oraz Karolina Pawłowska, przygotowywani przez katechetkę – s. Mariannę Mościcką. W rejonie znaleźli się w pierwszej dziesiątce i cała trójka przeszła do finału.

Dnia 12 kwietnia odbył się finał konkursu Biblijnego, w wyniku którego zostali wyłowieni laureaci:

I  miejsce:  Karolina Pawłowska, Szkoła Podstawowa 120 w Łodzi

Wyróżnienie: Antoni Jajczak, Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi

Gabriela Szymkowska, Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi

Laureaci i osoby wyróżnione wraz z s. Marianną Mościcką oraz tatą Karoliny – p. Mikołajem Pawłowskim uczestniczyli w Gali  Konkursowej, która odbyła się dnia 14 czerwca 2018 r.  o godzinie 12.00 w Łodzi, ul. ks. I. Skorupki 3. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, a katechetom za zachęcenie i przygotowanie uczniów.

.


Dnia 5 kwietnia 2018 r w SP 184 odbył sięXIV Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II pod hasłem„Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II”
pod honorowym patronatem Metropolity Łódzkiego Arcybiskupa Grzegorza Rysia oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej. W konkursie uczestniczyło 17 szkół z Archidiecezji Łódzkiej. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Michał Grabski i Aleksandra Baran z klasy VII a oraz Joanna Andrzejak z klasy 5 b, wyłonieni z eliminacji szkolnych z grupy klas V-VII .Nagrody i dyplomy za udział oraz podziękowania katechetom ,którzy przygotowali dzieci wręczył uczestnikom Jego Ekscelencja Ks. Bp Ireneusz Pękalski. Gratulujemy!

S. Marianna Mościcka


14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 14 w Łodzi odbyło się posumowanie konkursu „W świecie gier matematycznych”. W konkursie wzięło udział 110 uczniów szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło 80 gier, w tym 79 gier planszowych i jedna w programie Scratch.
Uczennica klasy 4c, Zuzanna Ciesiołkiewicz zajęła III miejsce.
Uczennica klasy 6a Natalia Dwornik oraz uczeń klasy 4c Aleksaner Cichocki, otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy nagrodzonym!


13 czerwca 2018 roku odbyło sie podsumowanie XV konkursu matematycznego „Z Pitagorasem na Ty”.
W konkursie udział wzięły 54 szkoły z województwa łódzkiego, ponad 400 uczniów klas szóstych.
Uczennica naszej szkoły, Gabriela Szymkowska z klasy 6a został finalistka ww. konkursu. Gratulujemy wspaniałego wyniku.


Uczennica klasy pierwszej b Karolina Michalska zajęła pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Z przyjaźnią mi do twarzy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 65 w Łodzi.


I miejsce w konkursie „Razem zapobiegamy pożarom”

Aleksander Cichocki, uczeń klasy IVc zajął I miejsce w IX edycji międzyszkolnego konkursu „Razem zapobiegamy pożarom” pod hasłem „Historia wozów strażackich do końca XIX wieku”. Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 202 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Łodzi we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Łódź – Nowosolna, Radą Rodziców, Radą Osiedla Nowosolna, Firmą Marvel i ŁCDNiKP pod honorowym patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Olek wykonał pod opieką mgr Katarzyny Buchman prezentację multimedialną.
Serdecznie gratulujemy!


Kamil Kuśmierczyk z klasy VIIa zajął III miejsce w Wielkim Teście o Irenie Sendlerowej. Organizatorem konkursu ” Życie w słoiku – ocalenie Ireny Sendler” była Szkoła Podstawowa nr 33 w Łodzi.


Uczennica klasy pierwszej b Łucja Troszczyńska zajęła drugie miejsce w konkursie plastycznym „Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 47 i Radę Osiedla Marysin – Rogi.


Sukces w Mistrzostwach  Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację

Miło nam poinformować, że Franciszek Trepczyński, uczeń klasy IIIb zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację, które odbyły się dnia 12 maja 2018 roku. Franek reprezentował naszą szkołę w tych Mistrzostwach. Zawody wymagały od uczestników dobrej orientacji w terenie i umiejętności korzystania z mapy. GRATULUJEMY SUKCESU!


Zuzanna Ciesiołkiewicz zdobyła nagrodę w konkursie fotograficznym organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi „Do twarzy ci z Niepodległą”.


9.05 drużyna chłopców i dziewcząt z czwartych klas wzięła udział w Memoriale Eugeniusza Lokajskiego w zawodach czwórboju lekkoatletycznego. Dziewczęta uplasowały się drużynowa na 6 miejscu chłopcy na 7 miejscu. Indywidualnie 2 miejsce w skoku w dal zajęła Jagoda Strzebiecka, 2 miejsce w biegu na 40 m zdobył Karol Kulik.
Wielkie gratulacje.


Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy Ia w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat Baśni Rosyjskich: władcy baśniowych krain” organizowanym przez Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Łódzkiego odnieśli znaczące sukcesy:
Zosia Kłos – zajęła II miejsce,
Szymon Wójcik – otrzymał wyróżnienie,
Marcelina Soroka – otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Jestem Bezpieczny – w domu, w szkole, na ulicy”

Reprezentujący uczniów klasy pierwszej A i pierwszej B Julia Meckier z klasy pierwszej A, Szymon Wójcik z klasy pierwszej A, Szymon Rodak z klasy pierwszej B, Antoni Janczak z klasy pierwszej zdobyli trzecie miejsce i puchar w IV Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy „Jestem Bezpieczny – w domu, w szkole, na ulicy”.


III miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie „Człowiek – równowaga – zdrowie”

Julia Budzisz i Weronika Mączyńska – uczennice klasy VII a zajęły trzecie miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie „Człowiek – równowaga – zdrowie” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Dziewczynki wykonały poster na temat „Suplementacja”.

GRATULUJEMY!


Uczniowie klasy VIa zdobyli II miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Dnia 25 kwietnia 2018 roku drużyna uczniów naszej szkoły z klasy VIa w składzie: Amelia Góralczyk, Bartosz Morawski, Patryk Sosnowski i Alexander Olszewski, wzięła udział w Powiatowych Eliminacjach XLI Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy o zasadach i przepisach ruchu drogowego, rozstrzygali pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowanie, poruszali się rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego wyznaczoną trasą, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz pokonywali tor przeszkód. W wyniku turniejowych zmagań zajęli II miejsce i zdobyli puchar.

GRATULUJEMY!


,,FUNtastyczny KONQURS RECYTATORSKI z języka angielskiego” dla uczniów klas I-VII

W Konkursie ,,FUNtastyczny KONQURS RECYTATORSKI z języka angielskiego” wzięło udział 110 uczniów klas I-VII szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego.
Zadaniem uczestników było przygotowanie do recytacji wiersza lub jego fragmentu w języku angielskim o dowolnej tematyce.
Oceniano dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu, poprawność wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyróżnienie przyznano uczennicy klasy Va, Helenie Kopeć, w kategorii klas IV-V.

Organizatorem był Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Nauczyciele języka angielskiego:
Ewa Trepka-Domańska
Anna Gębarowska


Międzyszkolny Konkurs Multimedialny ,,O Książce w Języku Obcym” dla uczniów klas VI-VII

Międzyszkolny Konkurs Multimedialny ,,O Książce w Języku Obcym” dla uczniów klas VI-VII:
1 miejsce Julia Budzisz klasa VIIa i Adriana Stańczyk klasa VIIb
3 miejsce Karolina Pawłowska klasa VIa
Wyróżnienie Maja Grabowicz klasa VIIa

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce zaprezentowali swoje prace (prezentacje multimedialne) na temat promocji ulubionej książki w języku angielskim w XXIV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, które było organizatorem konkursu. Patronat honorowy objęła Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Oceniano merytoryczny przekaz treści, poprawność językową i stylistyczną, pomysłowość i oryginalność, jakość wykonania prezentacji oraz jej formę estetyczną.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Nauczyciele języka angielskiego:
Ewa Trepka-Domańska
Anetta Trzmielak


I miejsce w Ogólnołódzkim Konkursie Ekologicznym: „Przyjaciel Przyrody”

W dniu 18.04.2018r. uczennice klasy II c: Łucja Jankowska, Nela Król, Lidia Murowaniecka, przygotowywane przez Panią Annę Andrzejak, wzięły udział w Ogólnołódzkim Konkursie Ekologicznym: „Przyjaciel Przyrody” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 44 w Łodzi i zajęły I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Języka Angielskiego” dla uczniów szkół podstawowych

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Języka Angielskiego” dla uczniów klas II-VII.
Wyróżnienia otrzymali: Natalia Lipińska z klasy VIIb i Wojciech Walczak z VIIa.
Konkurs odbył się 7 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi. Rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który składał się z 21 pytań.
Organizatorem była firma DELTA.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Nauczyciele języka angielskiego:
Ewa Trepka-Domańska
Anetta Trzmielak


Międzyszkolny Konkurs ,,Szkolny Dzień Brytyjski” dla uczniów klas VII

Dominika Kazimierczak klasa VIIb
Amelia Malinowska klasa VIIb
Wojciech Walczak klasa VIIa
zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Szkolny Dzień Brytyjski”- Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii

Agata Kwiatkowska, klasa VIIa, zajęła 3 miejsce na sobowtóra – Lookalike competition

W konkursie wzięło udział 13 szkół (podstawowych i gimnazjalnych) z Łodzi.

Organizatorem było XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!

Informację na temat konkursu przygotował nauczyciel języka angielskiego mgr Ewa Trepka-Domańska
Nauczyciele- opiekunowie konkursu:
Klasa VIIa – nauczyciel języka angielskiego mgr Ewa Trepka-Domańska
Klasa VIIb – nauczyciel języka angielskiego mgr Anetta Trzmielak


Międzyszkolny Konkurs Językowy „My winter holidays – postcard” dla uczniów klas III-VII

W Międzyszkolnym Konkursie Językowym dla uczniów klas III-VII wzięło udział 27 szkół z Łodzi i okolic – przesłano 162 prace.
Zadaniem uczniów było przygotowanie pocztówek w języku angielskim na temat swoich ferii zimowych.

Organizatorem była Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka w Łodzi.

W kategorii klas VI-VII:
1 miejsce zajęła Julia Budzisz z klasy VIIa
2 miejsce Maria Dąbrowska z klasy VIa
Wyróżnienie przyznano Weronice Mączyńskiej z klasy VIIa

Oceniano formę językową i plastyczną – formę wypowiedzi, poprawność wypowiedzi, poprawność językową, staranność wykonania, stronę graficzną, pomysł, format pracy.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!


III miejsce w IV grupie w Starachowickim Konkursie Gitarowym

Uczennica Joanna Andrzejak, uczęszczająca do klasy V b oraz będąca uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. A. Tansmana w Łodzi, wzięła udział w Starachowickim Konkursie Gitarowym, zorganizowanym w Szkole Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach i zdobyła III miejsce w IV grupie Przygotowywał ją nauczyciel gitary, pan Sławomir Kurzyk.
Życzymy dalszych sukcesów.V miejsce w turnieju „Przygoda z przepisami ruchu drogowego”

W dniu 23.02.2018 r. odbył się XV finał ŁÓDZKIEGO TURNIEJU „PRZYGODA Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO”. Wzięły w nim udział uczennice z klasy III c: Kołodziejczyk Łucja i Kwiecień Gabriela. Uczennice były przygotowywane przez Panią Annę Andrzejak. Nasza szkoła zdobyła V miejsce w tym turnieju.


Julia Budzisz laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literackiego

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż Julia Budzisz, uczennica kl. VIIa, została laureatką V edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Porozmawiaj z babcią lub dziadkiem na temat ulubionych zabawek z dzieciństwa”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego w Łodzi. Uczestniczyło w nim aż 42 uczniów z 18 szkół, także spoza Łodzi.
Warto dodać, że sama idea tego przedsięwzięcia jest wyjątkowo piękna i szlachetna. Inicjatorzy całego przedsięwzięcia dążyli bowiem do stworzenia dzieciom okazji budowania międzypokoleniowej więzi, wypływającej z szacunku dla bliskich sercu: Babć i Dziadków. Tekst Julii, ujęty w formie wywiadu z Babcią Marią, stanowi przykład niezwykłej, a zarazem poruszającej rozmowy z ukochaną osobą, odsłaniającą przed wnuczką piękno własnych wspomnień.


Sukces w konkursie recytatorskim „Kobiety – poetki na start”

W dniu 15 lutego 2018 roku uczennice naszej szkoły: Nela Król, Karina Łącka, Lidia Murowaniecka – z klasy II c, przygotowywane przez Panią Annę Andrzejak oraz Natalia Dwornik – z klasy VI a, przygotowywana przez Panią Katarzynę Bałut, uczestniczyły w konkursie recytatorskim „Kobiety – poetki na start” zorganizowanym przez nauczycieli XXIV LO w Łodzi.
Uczennica klasy II c, Nela Król, zajęła pierwsze miejsce.
Laureaci otrzymali cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni zbiorem utworów Marii Konopnickiej.


Laureaci konkusu LOP

Komisja Konkursowa Zarządu Okręgu Łódzkiego Ligi Ochrony Przyrody przyznała 6 uczniom
z klasy VIIa tytuł laureata XXXI edycji konkursu przyrodniczego „ Mój las”. Laureatami zostali: Julia Budzisz, Maja Grabowicz, Michał Grabski, Kamil Kuśmierczyk, Weronika Mączyńska i Gabriel Patora. Nagrodzeni uczniowie wykonali indywidualne prace opisowe „Runo leśne i jego mieszkańcy”.


I miejsce i wyróżnienia w konkursie „Drogi do niepodległości”

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Ruch Monarchistyczny – Polska Korona. Tematem konkursu były „Drogi do niepodległości”.
I miejsce zajęła Julia Budzisz z klasy VIIa zaś wyróżnienia otrzymały Joanna Andrzejak klasa Vb oraz Zuzanna Ciesiołkiewicz klasa IV c.
Serdecznie gratulujemy.


Sukces w konkursie plastycznym na projekt karty świątecznej „Hej kolęda, kolęda” „Aniołowie się radują…”

W 20. edycji konkursu plastycznego na projekt karty świątecznej „Hej kolęda, kolęda” „Aniołowie się radują…”, uczennica klasy II c – Lidia Murowaniecka, pod opieką wychowawcy – pani Anny Andrzejak, zdobyła wyróżnienie.
Życzymy dalszych sukcesów.


Sukces w VI Konkursie Krasomówczym „Pleciuga”

W dniu 24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Konkursie Krasomówczym „Pleciuga” „Baśnie, bajki, bajeczki…”.
Uczennica klasy II c, Nela Król, zajęła I miejsce i otrzymała Złotą Pleciugę. Wychowawcą jest Pani Anna Andrzejak. Uczeń klasy I b Wojciech Bukowiecki, zajął III miejsce – wychowawcą jest Pani Katarzyna Jankowska. Uczeń klasy III c, Bronisław Stańczyk, zajął III miejsce. Wychowawcą jest Pani Patrycja Łodwig.
Życzymy dalszych sukcesów.


Kolejny sukces muzyczny uczennicy klasy IV b Oli Nowaczyk

Duet fortepianowy w składzie Ola Nowaczyk i Julka Kudaj otrzymał wyróżnienie w XVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach k. Warszawy „XVII Juliusz Zarębski International Music Competition”, który odbył się w dniach 23-29 października 2017 r.
Dziewczynki zaprezentowały następujące utwory:
1. L.Van Beethoven Sonata d-dur op.6 cz. I
2. M.Ravel „Brzydulka Cesarzowa chińskich pagód” z suity „Moja matka Gęś”


I miejsce w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017 i otrzymała bon w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego.