Sukcesy uczniów

Sukces w konkursie recytatorskim „Kobiety – poetki na start”

W dniu 15 lutego 2018 roku uczennice naszej szkoły: Nela Król, Karina Łącka, Lidia Murowaniecka – z klasy II c, przygotowywane przez Panią Annę Andrzejak oraz Natalia Dwornik – z klasy VI a, przygotowywana przez Panią Katarzynę Bałut, uczestniczyły w konkursie recytatorskim „Kobiety – poetki na start” zorganizowanym przez nauczycieli XXIV LO w Łodzi.
Uczennica klasy II c, Nela Król, zajęła pierwsze miejsce.
Laureaci otrzymali cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni zbiorem utworów Marii Konopnickiej.


Laureaci konkusu LOP

Komisja Konkursowa Zarządu Okręgu Łódzkiego Ligi Ochrony Przyrody przyznała 6 uczniom
z klasy VIIa tytuł laureata XXXI edycji konkursu przyrodniczego „ Mój las”. Laureatami zostali: Julia Budzisz, Maja Grabowicz, Michał Grabski, Kamil Kuśmierczyk, Weronika Mączyńska i Gabriel Patora. Nagrodzeni uczniowie wykonali indywidualne prace opisowe „Runo leśne i jego mieszkańcy”.


I miejsce i wyróżnienia w konkursie „Drogi do niepodległości”

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Ruch Monarchistyczny – Polska Korona. Tematem konkursu były „Drogi do niepodległości”.
I miejsce zajęła Julia Budzisz z klasy VIIa zaś wyróżnienia otrzymały Joanna Andrzejak klasa Vb oraz Zuzanna Ciesiołkiewicz klasa IV c.
Serdecznie gratulujemy.


Sukces w konkursie plastycznym na projekt karty świątecznej „Hej kolęda, kolęda” „Aniołowie się radują…”

W 20. edycji konkursu plastycznego na projekt karty świątecznej „Hej kolęda, kolęda” „Aniołowie się radują…”, uczennica klasy II c – Lidia Murowaniecka, pod opieką wychowawcy – pani Anny Andrzejak, zdobyła wyróżnienie.
Życzymy dalszych sukcesów.


Sukces w VI Konkursie Krasomówczym „Pleciuga”

W dniu 24 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Konkursie Krasomówczym „Pleciuga” „Baśnie, bajki, bajeczki…”.
Uczennica klasy II c, Nela Król, zajęła I miejsce i otrzymała Złotą Pleciugę. Wychowawcą jest Pani Anna Andrzejak. Uczeń klasy I b Wojciech Bukowiecki, zajął III miejsce – wychowawcą jest Pani Katarzyna Jankowska. Uczeń klasy III c, Bronisław Stańczyk, zajął III miejsce. Wychowawcą jest Pani Patrycja Łodwig.
Życzymy dalszych sukcesów.


Kolejny sukces muzyczny uczennicy klasy IV b Oli Nowaczyk

Duet fortepianowy w składzie Ola Nowaczyk i Julka Kudaj otrzymał wyróżnienie w XVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach k. Warszawy „XVII Juliusz Zarębski International Music Competition”, który odbył się w dniach 23-29 października 2017 r.
Dziewczynki zaprezentowały następujące utwory:
1. L.Van Beethoven Sonata d-dur op.6 cz. I
2. M.Ravel „Brzydulka Cesarzowa chińskich pagód” z suity „Moja matka Gęś”


I miejsce w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2017 i otrzymała bon w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego.