Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Książkowe podróże małe i duże - zajęcia czytelnicze z elementami programowania

Innowacja "Książkowe podróże małe i duże - zajęcia czytelnicze z elementami programowania" ma na celu szerzenie idei popularyzacji czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Ma ona zachęcać i motywować uczniów do częstszego czytania, jak i nauki programowania poprzez zabawę. Jest odpowiedzią na problemy związane ze spadającym czytelnictwem a także wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego. 

Zaproponowana innowacja przygotowana została z myślą o uczniach, którzy pasjonują się programowaniem i robotyką, czyli bardzo popularnymi zagadnieniami w obecnych czasach. Jednocześnie podczas prowadzenia zajęć autorka chce zachęcać uczniów do jak najczęstszego sięgania po książki (zarówno literaturę fachową, jak i beletrystykę), pokazując uczestnikom, że jedne pasje nie wykluczają innych, a nawet mogą wzajemnie się uzupełniać.

Cele główne innowacji to: rozwijanie u uczniów kompetencji czytelniczych oraz uniwersalnych umiejętności, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej; rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji z wykorzystaniem komputera; kształcenie umiejętności bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych, bezpiecznego zachowania w sieci i przestrzegania praw autorskich.

Zagadnienia zostały opracowane w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego.

Katarzyna Kartasińska, Katarzyna Buchman