Karty pracy

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was różnego typu grafy matematyczne i zadania związane z zegarem. Jesteśmy już na ostatniej prostej przed wakacjami, dlatego warto wytężyć umysł jeszcze chwilę solidnie popracować.
Z matematyką nam po drodze
Grafy matematyczne

Na dzisiaj przygotowałam dla Was zadania o tematyce przyrodniczej. Możecie sprawdzić się ze znajomości ze świata roślin, jak i zwierząt, nazw i kolejności poszczególnych miesięcy.
Połącz kolejno cyfry rzymskie z arabskimi, są to poszczególne miesiące w roku.

Karty przyrodnicze

Dziś zapraszamy do wykonania prostej krzyżówki ze zwierzakami.
Krzyżówka ze zwierzętami

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami więc tabliczkę mnożenia pewnie masz już w małym paluszku. Nie nie stoi jednak na przeszkodzie, by w miły sposób sprawdzić swoją wiedzę.
Mnożenie

Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejną porcję matematycznych zmagań, a mianowicie zajmiemy się ułamkami, obliczaniem – jaka to część całości? Kto ma ochotę aby zmierzyć się z poniższymi zadaniami? Zapraszam i życzę powodzenia.
Jaki to ułamek

Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu tabliczki mnożenia. Wiemy, że ćwiczycie ją już bardzo długo, ale trzeba ćwiczyć by dojść do perfekcji. Napełnij zatem brzuszki zwierząt odpowiednimi wynikami. Obok – sprawdzenie.
Tabliczka mnożenia

Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję kolorowanek matematycznych, czyli przyjemnej z pożytecznym.
Życzę przyjemnej pracy i zabawy.
Kolorowanki matematyczne

Z matematyką nam po drodze ? Oczywiście, że tak !!! Ćwicz razem z nami i zostań matematycznym mistrzem .
Z matematyką nam po drodze

Dzisiaj przygotowałam dla Was porcję zadań z mnożenia pisemnego. Jest to niezbędna umiejętność, którą stosujemy wtedy, gdy nie możemy skorzystać z kalkulatora, a chcemy szybko wykonać obliczenia. Kto zmierzy się z poniższymi zadaniami? Powodzenia.
Mnożenie pisemne

Zapraszamy do rozwiązania karty pracy z której dowiesz się, jak wyglądają warzywa w początkowej fazie wzrostu. W przygodę zabiera Cię znany już wszystkim dobrze piesek Odi.
Zielono w ogródku
Film

Dzisiaj mam dla Was zadania, które umożliwią udoskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania sposobem pisemnym. Kto spróbuje zmierzyć się z poniższymi zadaniami ? Życzę powodzenia i samych trafnych wyników.
Dodawanie i odejmowanie sposobem pisemnym

Napisanie tekstu dyktanda może być sporym wyzwaniem – szczególnie kiedy dopiero poznajemy zasady ortografii i brakuje nam wprawy w ich stosowaniu. Jednak podobnie jak w każdej innej dziedzinie, tak i tutaj można nieźle się wyćwiczyć.
Pani Paulina przygotowała dla Was kolejną serię dyktand, tym razem możecie zmierzyć się z pisownią u i ó.
Powodzenia w ortograficznych zmaganiach!
Dyktanda

Zapraszamy na spotkanie z pieniędzmi. Pomożesz liskowi zrobić zakupy?
Na zakupach

Zapraszamy do uzupełnienia prostych kart pracy. Pieniądze dla uczniów klasy 3; Pogoda – dla najmłodszych.
Pieniądze
Pogoda

Zapraszamy na przygodę z Lisem Luckiem do lasu. Sprawdź czy rozpoznasz tropy zwierząt, rozwiąż zagadki i krzyżówki. Na koniec zapoznaj się z Leśnym Savoir-Vivre.
Leśne zwierzęta

Dzisiaj zmierzymy się z mnożeniem i dzieleniem do 50. Poniżej macie kilka różnorodnych zadań z tego tematu. Kto chce się sprawdzić na ile pamięta tabliczkę mnożenia? Powodzenia!
Mnożenie do 50

Jak zapewne większość z Was wie – Pani Paulina jest mistrzem ortografii. Już od najmłodszych lat szkolnych brała udział w wielu konkurs ortograficznych, które miały za zadanie sprawdzić znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, a także umiejętność praktycznego ich zastosowania.
Naukę ortografii należy zaczynać od najmłodszych lat i wiedzę tę utrwalać.
A czy Wy lubicie dyktanda? Sprawdźcie czy uda Wam się zdobyć komplet punktów.
Na początek dyktanda sprawdzające pisownię rz i ż.
Do dzieła!
Dyktanda

Dzisiaj Waszym zadaniem będzie dorysowanie drugiej części obrazków. Dzięki tym ćwiczeniom doskonalicie umiejętność dostrzegania symetrii w rysunkach, i przypomnicie sobie pojęcie odbicie lustrzane. Jest to bardzo przyjemne zadanie. Po narysowaniu drugiej połowy obrazków, można je pokolorować. Przyjemnej zabawy życzymy klasom pierwszym i drugim.
Symetria w rysunku

Czy wiesz, że w nazwach owoców i warzyw ukrywają się ortograficzne trudności? Rozwiąż krzyżówkę i sprawdź jakie tajemnice ukrywają się w nazwach tych zdrowych produktów. Do rozwiązania krzyżówki zapraszamy uczniów klasy drugiej i trzeciej.
Warzywno-owocowa krzyżówka ortograficzna

Zapraszamy klasy 3+ do spotkania z mnożeniem i dzieleniem w zakresie 100
Mnożenie i dzielenie do 100

Drogie Dzieci z klas 2 i 3,
Ćwiczenie czyni mistrza. Mając na uwadze powyższą zasadę, zapraszamy dzisiaj na rozwiązanie kilku ćwiczeń ortograficznych. Powodzenia! Pozdrawiam, p.Paulina
Karta pracy klasa 3

Zapraszamy klasy drugie i trzecie do spróbowania swoich sił w ortograficznym starciu z literką ch i h.
Ortografia h, ch

Wesołe wierszyki autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej wprowadzą Cię w dobry nastrój przy okazji ćwiczeń ortograficznych. Polecamy w szczególności klasom drugim i trzecim celem utrwalenia reguł ortograficznych.
Wesołe wierszyki