Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Patrona

Przed świętami majowymi, nasza społeczność szkolna zgromadziła się, by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – święto patrona naszej szkoły. Uroczysta akademia stała się okazją do przypomnienia ważnych kart historii Polski, a także do wyrażenia dumy z naszego dziedzictwa narodowego.

Prowadzenie akademii powierzono Karinie Łąckiej, przewodniczącej szkoły, oraz Łucji Jankowskiej z klasy VIII c. W krótkiej, ale treściwej prezentacji przedstawiły one kontekst historyczny uchwalenia Konstytucji, podkreślając jej znaczenie dla kształtowania się polskiej demokracji.

Młodsze klasy, podczas lekcji, zanurzyły się w świat historii szkoły i jej patrona. Oglądały kroniki szkolne, rozmawiały o Konstytucji 3 Maja i poznawały jej wpływ na rozwój naszego kraju. Starsi uczniowie natomiast, na zajęciach z wychowawcami, sprawdzali swoją wiedzę w quizie (kahoot) o historii szkoły i patrona. Wspólnie tworzyli również plakaty przedstawiające twórców Konstytucji 3 Maja, które następnie zaprezentowali podczas akademii.

W szkole odbył się również konkurs "Małe wielkie przemówienie", w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty oratorskie i podzielić się refleksjami na temat okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło też słodkiego akcentu – kiermaszu ciast patriotycznych, z którego dochód przeznaczono na cele charytatywne.

Na zakończenie uroczystości, cała społeczność szkolna stanęła na boisku szkolnym, tworząc żywą flagę – imponujący symbol jedności i patriotyzmu. To wspólne doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Uroczystość Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole była nie tylko okazją do świętowania rocznicy uchwalenia ważnego dokumentu historycznego, ale również do budowania wspólnoty i wzmacniania wartości patriotycznych. Była to również doskonała lekcja historii i obywatelstwa dla młodego pokolenia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości.