Przedszkolaki na start

W dniu 19 kwietnia 2018 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja zawodów sportowych „Przedszkolaki na start”.
W grach i zabawach sportowych brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 47 i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9. Udział w rywalizacji wzięli również uczniowie klasy pierwszej B naszej szkoły. Zabawa była świetna, rywalizacja zacięta. Uczestniczące drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Międzyszkolny Konkurs Multimedialny ,,O Książce w Języku Obcym” dla uczniów klas VI-VII

Międzyszkolny Konkurs Multimedialny ,,O Książce w Języku Obcym” dla uczniów klas VI-VII:
1 miejsce Julia Budzisz klasa VIIa i Adriana Stańczyk klasa VIIb
3 miejsce Karolina Pawłowska klasa VIa
Wyróżnienie Maja Grabowicz klasa VIIa

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce zaprezentowali swoje prace (prezentacje multimedialne) na temat promocji ulubionej książki w języku angielskim w XXIV Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, które było organizatorem konkursu. Patronat honorowy objęła Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Oceniano merytoryczny przekaz treści, poprawność językową i stylistyczną, pomysłowość i oryginalność, jakość wykonania prezentacji oraz jej formę estetyczną.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Nauczyciele języka angielskiego:
Ewa Trepka-Domańska
Anetta Trzmielak

Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Języka Angielskiego” dla uczniów szkół podstawowych

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Języka Angielskiego” dla uczniów klas II-VII.
Wyróżnienia otrzymali: Natalia Lipińska z klasy VIIb i Wojciech Walczak z VIIa.
Konkurs odbył się 7 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi. Rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który składał się z 21 pytań.
Organizatorem była firma DELTA.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Nauczyciele języka angielskiego:
Ewa Trepka-Domańska
Anetta Trzmielak

Nowy tekst w Klubie Ortograficznego Fitnessu

Kochani Uczniowie!
Wraz z nadejściem wiosny proponujemy Wam niecodzienną gimnastykę – trening ortograficzny. Wcale nie katorżniczy, wylewający siódme poty, ale, mamy nadzieję, dostarczający Wam dużo radości niczym chichot klekoczącego bociana. Wystarczy kliknąć zakładkę: Klub Ortograficznego Fitnessu na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tam najnowszy wiersz pani Marty Bącały-Ślęzak, nauczycielki języka polskiego, który nosi tajemniczy tytuł: „Marchewka dla nietoperza Pelagiusza?” Po prostu wydrukujcie jego wersję w formie uzupełnianki. Wypełnijcie luki w wyrazach z trudnością ortograficzną, a następnie sprawdźcie sami, porównując właściwą pisownię z tekstem oryginalnym. Proste, prawda? Nasz Klub Ortograficznego Fitnessu jest zaadresowany do każdego, kto chce bawić się ortografią. Zatem, do dzieła! Tym razem poznasz tajniki kulinarne nietoperzy! Niech każdy uwierzy, że to pożyteczne zwierzaki, choć wydaje się, że niejeden z nich groźnie zęby szczerzy!

Międzyszkolny Konkurs ,,Szkolny Dzień Brytyjski” dla uczniów klas VII

Dominika Kazimierczak klasa VIIb
Amelia Malinowska klasa VIIb
Wojciech Walczak klasa VIIa
zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Szkolny Dzień Brytyjski”- Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii

Agata Kwiatkowska, klasa VIIa, zajęła 3 miejsce na sobowtóra – Lookalike competition

W konkursie wzięło udział 13 szkół (podstawowych i gimnazjalnych) z Łodzi.

Organizatorem było XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!

Informację na temat konkursu przygotował nauczyciel języka angielskiego mgr Ewa Trepka-Domańska
Nauczyciele- opiekunowie konkursu:
Klasa VIIa – nauczyciel języka angielskiego mgr Ewa Trepka-Domańska
Klasa VIIb – nauczyciel języka angielskiego mgr Anetta Trzmielak

Dzień Technologii Informacyjnej w naszej szkole

Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa MEN, której celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych w edukacji. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone szkoły, przedszkola, placówki edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe. Uczestnictwo w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zadeklarowało 328 podmiotów z Polski i z zagranicy.
Nasza szkoła również uczestniczyła w tym wydarzeniu i 21 marca – Dzień Nowych Technologii Informacyjnych w klasach edukacji wczesnoszkolnej rozpoczął się od lekcji otwartych dla rodziców, których celem było pokazanie roboczego dnia pracy dziecka w klasie oraz sposobu wykorzystania nowoczesnych technik informacyjnych na zajęciach edukacyjnych. Uczniowie klasy Ia pracowali z multibookiem i opracowywali bardzo smaczny temat „Smak czekolady”. Uczniowie klasy IIIb wybrali się w podróż do Ameryki Północnej – oglądali prezentację multimedialną na temat tego niezwykłego kontynentu oraz przedstawiali przygotowane referaty na temat osobliwości omawianej krainy. Uczniowie klas Ib, IIc oraz IIb opracowywali temat związany z pierwszym dniem wiosny – oglądali prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne i pracowali e-podręcznikiem.

Technologie informacyjne to nie tylko fizycznie namacalne coraz to bardziej doskonałe wynalazki służące do komunikacji, ale także przeróżne aplikacje, programy i działania związane z przetwarzaniem informacji. Otaczają nas z każdej strony, nawet jeśli czasem nie jesteśmy tego świadomi. Właśnie dlatego dzisiejszy dzień poświęciliśmy na to, aby przybliżyć sobie zagrożenia związane z owymi technologiami i stać się jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami sieci. Dzięki burzy mózgów stworzyliśmy „Internetowego Olbrzyma”, którego nakarmiliśmy zagrożeniami związanymi z technologiami informacyjnymi. Świadomi tego, co może nam się przytrafić wykonaliśmy pajęczynki bezpieczeństwa. Każdą z nich strzeże od dziś pajączek, który przypomina o zasadach obowiązujących podczas korzystania z zasobów Internetu. Klasa III a pracowała z hasłami: „Używaj antywirusa”, „Nie podawaj haseł i swoich danych”, „Nie udostępniaj zdjęć bez zgody osób na nich się znajdujących”, „Nie pisz z obcymi”. To tylko kilka z zasad, o których przypominają nasze pajączki. Z taką wiedzą śmiało i świadomie możemy korzystać z tego, co oferuje nam XXI wiek.

Na 2 godzinie lekcyjnej zostały przeprowadzone quizy „Świadomość w sieci” dla klas IV i V utworzone  przez uczniów klas siódmych na platformie Quizizz . Prosta obsługa, ciekawy interfejs, motywujące grafiki sprawiły, że quizy wywołały pozytywne reakcje i mnóstwo emocji, zarówno przy układaniu testów jak i ich rozwiązywaniu.  Atrakcyjność testu poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych zmotywowała uczniów do działania, a przygotowanie testu  wymagało znajomości zagadnień dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zaprezentowaniu quizów uczniowie klasy VIa przedstawili ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące bezpiecznych i niebezpiecznych stron w Internecie.

Na 3 godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VII rozwiązywali na sali gimnastycznej na platformie Kahoot test interaktywny JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE. Uczniowie poszczególnych klas w grupach 3-4 osobowych konkurowali ze sobą odpowiadając na wyświetlone pytanie w określonym czasie. Zastosowanie tej aplikacji miało na celu uświadomienie uczniom korzyści edukacyjnych płynących z korzystania z technologii informacyjnej.
Konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i budziła wiele pozytywnych emocji.

Część starszych klas pracowała z platformą LearningApps, rozwiązując na niej zadania dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a następnie samodzielnie tworząc własne aplikacje na ten temat.

Na koniec odbył się szkolny pokaz talentów „Mam talent”.

Po południu uczniowie kontynuowali zajęcia w szkolnej świetlicy – nauczyciele przygotowali interesujące zajęcia z wykorzystaniem TIK. Poniżej kilka słów na ten temat:
Niesamowitym jest w jak szybkim tempie rozwija się aktualnie rynek komputerowy. Wielu z nas nie jest nawet świadomym tego, jak kiedyś wyglądy i do czego były wykorzystywane te sprzęty. Dziś małe i lekkie – dawniej ogromne i ciężkie. Dziś wykorzystywane w praktycznie każdej dziedzinie życia – dawniej jedynie na potrzeby wojska. Stacjonarne i przenośne. Te z tradycyjną klawiaturą i te z ekranem dotykowym. To co je łączy to fakt, że służą nie tylko nauce i gospodarce, ale również usprawnianiu życia i rozrywce.
Dziś przybliżyliśmy sobie zatem historię tych wielofunkcyjnych wynalazków, z którymi pracujemy na co dzień. Zajęcia zakończyliśmy działalnością twórczą, tworząc wymarzone, kolorowe komputery przenośne.


Po części teoretycznej dzieci uczyły się tworzyć bezpieczne hasła, a następnie bezpiecznie logować się na komputerze.

Dla odprężenia zaś tworzyły z różnych materiałów emotki.

Ranking miejskich szkół podstawowych w Łodzi

Miło nam poinformować, iż w rankingu miejskich szkół podstawowych w Łodzi opublikowanym w Dzienniku Łódzkim 13 marca 2018r. Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi plasuje się na 2 miejscu. Z rankingiem można zapoznać się tutaj.

Międzyszkolny Konkurs Językowy „My winter holidays – postcard” dla uczniów klas III-VII

W Międzyszkolnym Konkursie Językowym dla uczniów klas III-VII wzięło udział 27 szkół z Łodzi i okolic – przesłano 162 prace.
Zadaniem uczniów było przygotowanie pocztówek w języku angielskim na temat swoich ferii zimowych.

Organizatorem była Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka w Łodzi.

W kategorii klas VI-VII:
1 miejsce zajęła Julia Budzisz z klasy VIIa
2 miejsce Maria Dąbrowska z klasy VIa
Wyróżnienie przyznano Weronice Mączyńskiej z klasy VIIa

Oceniano formę językową i plastyczną – formę wypowiedzi, poprawność wypowiedzi, poprawność językową, staranność wykonania, stronę graficzną, pomysł, format pracy.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Zakupy za 1% podatku za 2016r.

Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku za rok 2016. Za pozyskane środki ( 4,200 zł) kupiliśmy pięcioelementową skrzynię, cztery ławeczki gimnastyczne z równoważnią, rakietki i piłeczki do tenisa, tablicę wyników oraz ringo.
Jednocześnie będziemy wdzięczni, jeśli 1% należnego podatku za 2017 rok przekażecie Państwo na potrzeby naszej szkoły.
Numer KRS 0000401965
Bardzo istotne jest wyszczególnienie nazwy naszej szkoły jako cel szczegółowy.

Dziękujemy!!!

Książka pani Marty Bącały-Ślęzak zgłoszona do udziału w plebiscycie na Książkę Roku 2017

Mamy ogromną przyjemność Państwa poinformować, iż książka pt. „Przegryź dyktando jak smaczne mango” pani Marty Bącały-Ślęzak, została zgłoszona do udziału w plebiscycie na najlepszą Książkę Roku 2017, organizowanym przez serwis Granice.pl. Za zbiór 20 dyktand dla uczniów kl. IV-VI nasza nauczycielka języka polskiego otrzymała już nagrodę Książką Jesieni 2017 w kategorii „Poradniki”. Zachęcamy więc Państwa do internetowego udziału w ww. konkursie. Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną zestawy atrakcyjnych książek. Zagłosować można do  28 stycznia 2018r., tj. do najbliższej niedzieli. 

Aby oddać głos na zbiór tekstów ortograficznych pt. „Przegryź dyktando jak smaczne mango”, należy:

  • wejść na stronę: www.ksiazkiroku.pl/,
  • otworzyć zakładkę „Zagłosuj i wygraj”,
  • wypełnić pola, podając imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego,
  • wybrać z kategorii „Poradniki” tytuł zbioru dyktand pt. „Przegryź dyktando jak smaczne mango” pani Marty Bącały-Ślęzak
  • po zagłosowaniu otrzymacie Państwo bezpłatny sms, z kodem pozwalającym potwierdzić głos,
  • numer telefonu nie będzie w żaden sposób wykorzystywany przez organizatorów plebiscytu portal Granice.pl. Zaliczone zostają wyłącznie potwierdzone głosy.

Z góry serdecznie dziękujemy Państwu za każdy oddany na książkę głos.