Świetlica

Od 11 lutego do 11 marca 2020r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji charytatywnej polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek dla podopiecznych z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Celem akcji było rozwijanie wrażliwości na los drugiego człowieka oraz zachowań proekologicznych. Pokazaliśmy, że los chorych dzieci nie jest nam obojętny. Efekty zbiórki były imponujące. W tak krótkim czasie udało nam się zebrać 19 kg plastikowych nakrętek. Część zgromadzonych surowców przekazano do siedziby ŁHdD ul. Łupkowa 1. Natomiast druga część trafi na rzecz Maksymiliana. Zwykła nakrętka a tyle radości. Serdecznie Wszystkim dziękujemy!Dzień Dziecka


Po kliknięciu w plakat otworzy się jego wersja w pdf.


W oczekiwaniu na kolejne wspólnie spędzone dni

PREZENTACJA29 lutego podczas uroczystej Gali KotoMania 2020 uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w konkursie „Kot i jego legenda – kot czarownicy, czarny kot”. Kinga Gąsior, Kamil Hayek, Paulina Olewińska i Magda Hayek otrzymali nagrody z rąk założycielki FKM Pani Izabeli Milińskiej. Jak na urodziny przystało, po części oficjalnej gdzie obejrzeliśmy występy zaprzyjaźnionych z Fundacją dzieci, dorosłych i seniorów udaliśmy się na pyszny tort. Jeszcze raz składamy gratulacje Kindze, Kamilowi, Paulinie i Magdzie a FKM życzymy wszystkiego najlepszego.


W grupie zawsze raźniej. Właśnie dlatego w świetlicy staramy się odrabiać lekcje wspólnie i wzajemnie się motywować. Bardzo cieszy nas fakt, iż coraz więcej uczniów klas starszych chętnie angażuje się w pomoc młodszym kolegom.


W minionym tygodniu rozmawialiśmy z naszymi dzieciakami o zasadach dobrego wychowania. Realizując projekt pokonaj bariery przez dobre maniery, wykonaliśmy plakat przedstawiający kilka z zasad, jakimi młodzi ludzie powinni kierować się w życiu. Nasze zasady dotyczyły zarówno relacji międzyludzkich, jak i szacunku do zwierząt i rzeczy materialnych.


17 i 18 lutego odbył się kiermasz babeczka dla koteczka. To drugi rok realizacji tej inicjatywy. Tym razem, dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców zebraliśmy 670 zł. To ogromny sukces. Zakupiliśmy ponad 66kg dobrej jakościowo mokrej karmy dla kotów, którą w imieniu naszych uczniów przekazujemy Fundacji Kocia Mama z okazji nadchodzących urodzin. Opiekę nad przedsięwzięciem w tym roku oddaliśmy w ręce uczniów klasy 4a, którzy w roli opiekunów kiermaszu sprawdzili się rewelacyjnie. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie.


Smutno byłoby na świecie, gdyby każdy kwiat miał ten sam kolor, gdyby każde drzewo dawało takie same owoce, gdyby wszystkie zwierzęta nie miały futerka i gdyby każdy człowiek był taki sam. Ponieważ na co dzień nie doceniamy piękna różnorodności, jakie nas otacza, postanowiliśmy zastanowić się nad nim w słoneczne piątkowe popołudnie. Nasi uczniowie tym razem pracowali z książką pt. ”Są takie koty” autorstwa Martyny Czub, w której autorka pokazuje nam w prosty, ale barwny sposób, że choć każdy z nas jest inny, to dopiero razem tworzymy coś wyjątkowego, tworzymy WSZYSTKO, tworzymy piękny świat. Tak jak w przyrodzie dostrzegamy piękno różnorodności, tak i dostrzegać powinniśmy je u sobie, dbając o to, abyśmy byli szczęśliwi, po to, abyśmy tym szczęściem mogli zarażać drugiego człowieka. Po skończonej lekturze, dzieci wzięły udział w konkursie, którego celem było wykonanie okładki do książki ze złotą myślą w środku. Wspólnie wyłoniliśmy zwycięzcę – Maję Zając z klasy III B, do której powędrowała książka i puzzle.


Drugie życie przedmiotów stało się w minionym tygodniu naszym głównym tematem do rozmów. Podczas jednych z zajęć, poruszając tę tematykę wykorzystaliśmy stare płyty, celem zrobienia oryginalnych świeczników. Pokryte czarną farbą akrylową płyty, dzieci ozdobiły najpierw stosując metodę wydrapywania, następnie ozdobiły kolorowymi guzikami i brokatem, by ostatecznie przy pomocy bezpiecznego lakieru zabezpieczyć całość przed zniszczeniem. W ten oto sposób powstało coś z niczego.


Uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych „Morał jako nauka na co dzień”. Mieli do wykonania w grupach cztery zadania. Pierwszym było wyjaśnienie terminu „morał”. Następnie dzieci zostały zapoznane z bajką z morałem „Bajka o sowie i myszy”. Później z najbardziej znanymi przysłowiami polskimi.
W dalszej części uczniowie mieli za zadanie ułożyć w każdej z czterech grup z rozsypanek wyrazowych po 4 przysłowia i zapisać je na tablicy.
Kolejnym zadaniem było pokazanie za pomocą ciała danego przysłowia, a dzieci z innych drużyn miały je odgadnąć. Na zakończenie miały zapisać wybrane przysłowie na kartce i ozdobić je.
Na koniec zajęć dzieci zostały obdarowane balonami w kształcie serca.


Wstaję dziś rano,
Uwierzyć nie mogę,
Biały śnieg przykrył
Domy, pola i drogę!

Zima w końcu dała o sobie znać. Co prawda tylko na jeden dzień… lecz postanowiła dać dzieciakom trochę szczęścia. We wtorkowe popołudnie dzieci wyszły na plac zabaw. Najpierw ulepiły bałwana. Potem była bitwa na śnieżki. Kilka osób zrobiło nawet orzełka na śniegu. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.


Na zajęciach plastyczno – technicznych w świetlicy dzieci rozpoczęły przygodę z origami. Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Sztuka ta rozwija zdolności manualne, uczy dokładności i precyzji. Rozbudza wyobraźnię i uczy kreatywności. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, „wyczarowując” z papieru różne kształty i zwierzęta. Oto efekty ich pracy.


Czworo uczniów z naszej szkoły, zdecydowało się przygotować pracę na konkurs organizowany przez Fundację Izy Milińskiej Kocia Mama. Trzymajmy kciuki za naszych uczniów. Ogłoszenie wyników niebawem.Święta tuż tuż…, więc dzieci w świetlicy czas spędzały na wykonywaniu prac plastycznych o tematyce świątecznej. Podczas zajęć uczniowie poznali świąteczne zwyczaje i tradycje. W radosnym nastroju wykonywali świąteczne dekoracje i kartki. Oto efekty ich pracy.


Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali i prowadzili kiermasz z przeznaczeniem na zakup karmy dla potrzebujących zwierząt. Udało nam się zebrać 650 zł. Za całą kwotę dokonaliśmy zakupu mokrej karmy dla psów, która przekazana zostanie na rzecz Stowarzyszenia Głos Zwierząt i mokrej karmy dla kotów, przekazanej dla Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Każdy dzień, w którym pomagamy innym, powinien być tym najszczęśliwszym w naszym życiu.


Od 23 września do 29 listopada uczniowie naszej świetlicy brali udział w akcji charytatywnej polegającej na zbieraniu żołędzi i orzechów dla mieszkańców łódzkiego ZOO. Celem akcji było rozwijanie zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Pokazaliśmy, że los zwierząt nie jest nam obojętny. Efekty zbiorów były imponujące. Udało nam się zebrać 47 kg orzechów oraz 32 kg żołędzi, co dało łącznie 79 kg darów. Zgromadzone zbiory były sukcesywnie przekazywane do łódzkiego ZOO. Zebrane dary będą pokarmem dla zwierząt kopytnych- bizony, żubry, jeleni, antylop, a nawet żyraf. Smakoszami orzechów są z kolei papugi i pawiany. Jesteśmy pewni, że nasi zwierzęcy przyjaciele będą nam za to bardzo wdzięczni.
Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy!


W świat ruszyły napisane przez naszych uczniów życzenia świąteczne. Skierowaliśmy je do osób, które wykonują ogrom pracy dla i ze zwierzętami. Mamy nadzieję, że ten drobny gest da choć trochę nowej energii na nadchodzący rok, by z podniesionym czołem wychodzić naprzeciw trudnościom, z jakimi ci dobrzy ludzie spotykają się w swojej codziennej pracy.


Ani mróz, co szczypie w uszy,
ani śnieg, co w oczy prószy,
ani wiatr, co czoło chłodzi,
nic zabawie nie zaszkodzi.

My się zimy nie boimy, na podwórko wnet pędzimy! Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uwielbiają zimową aurę, dlatego z niecierpliwością wyczekują kiedy będzie okazja aby bawić się na śniegu, budować bałwana lub igloo.


Realizując projekt Mól Książkowy, nasi uczniowie każdego tygodnia spotykają się z tekstem niosącym dla nich ważny przekaz. Pracując z książką, nie tylko odkrywamy nieznane dla nas wcześniej pojęcia, poszerzając własną wiedzę, ale także budujemy silne więzi społeczne, poczucie własnej wartości i rozwijamy empatię. Wszystko w atmosferze zaufania, przy użyciu metod aktywizujących.


Bezpieczeństwo w sieci jest jednym z ważniejszych tematów, o jakim staramy się rozmawiać jak najczęściej. Tym razem dzieciaki wykonały plakaty informujące, jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu. Powstała pajęczyna bezpieczeństwa, w której każdy pająk niósł przestrogę przed czyhającym w sieci niebezpieczeństwem i parasol bezpieczeństwa opowiadający o wszystkim, co sprawia, że w sieci możemy być zagrożeni, a także wskazujący, jak się przed tym chronić.
Dzieciaki obejrzały również serię filmików pokazujących, jak odpowiedzialnie korzystać z sieci, co dało im pomysły na hasła promujące bezpieczeństwo i Internecie. Przy okazji obejrzeliśmy również GADKI z psem i zapamiętaliśmy: GDY MÓWISZ NIE, TO ZNACZY NIE.


Serce się raduje, gdy każdego dnia z tablicy znika zdjęcie psiaka. Oznacza to, że być może, któryś z nich znalazł swojego wirtualnego opiekuna i od teraz będzie mu się żyło lepiej.
Na tablicę promującą wirtualną adopcję trafiły najbardziej potrzebujące, wskazane przez pracowników schroniska pieski. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej, która podana jest przy każdym zdjęciu. Zostało jeszcze kilka potrzebujących istot. Może jutro to Ty podarujesz któremuś swoje serce?


Dnia 12 listopada 2019r. uczniowie klasy drugiej „a” w patriotycznym obowiązku wyruszyli na Cmentarz Wojskowy p.w. Św. Jerzego w Łodzi. Tam w atmosferze powagi i skupienia zapalili znicze na grobach żołnierzy, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Takim akcentem zakończyliśmy akcję „Zapal pamięć”.


Gdy czytamy, otwiera się przed nami magiczny świat. Świat, który uczy, że możliwe jest wszystko to, na co damy sobie szansę i z czym postanowimy się zmierzyć. Idea promowania czytelnictwa jest obecna w naszej szkole od lat, dlatego w tym roku z ogromną przyjemnością uczniowie klasy pierwszej rozpoczynający swoją „przygodę” rozpoczęli ją w towarzystwie Gangu Słodziaków. Wooowwwww jakie super drzewo – wykrzyczały dzieci, wchodząc do szkolnej biblioteki. To magiczne drzewo Słodziaków – powiedziała Pani. Właśnie dziś, pod tym magicznym drzewem spotkamy się z naszymi przyjaciółmi z Gangu. Kto chce należeć to Gangu Słodziaków?

JA! JA! JA TEŻ – krzyczały dzieci.

Do Gangu przyjmowane są zwierzaki, a zatem każdy z Was powinien zastanowić się, kim z Gangu chciały zostać. Jednym słowem musimy zamienić się w magiczne Zwierzaki Słodziaki – powiedziała Pani.

Na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i konsternacja…jakim zwierzakiem zostać? Czy na pewno będę mógł należeć do Gangu? Chyba tak…w końcu każdego dnia spotykam się z bajkowymi przyjaciółmi w ich magicznym świecie książki. Tak, na pewno mnie przyjmą…tylko kim zostać?

„Chodź, chodź, poznaj Gang Słodziaków, małych leśnych rozrabiaków i odkryj z nami lasu czar, czar…” rozległa się piosenka. Pomogła ona dzieciakom w podjęciu decyzji, kim zostaną. I tak, w dźwiękach „co u słodziaków, tysiące wrażeń skoki przygody w krainie marzeń” zamieniliśmy się w Zwierzaki Słodziki z Magicznego Lasu. Na twarzach dzieci zagościły własnoręcznie wykonane maski, i zamieniły się w Liska Lucka, Jeżyka Jerzyka, Rysia Rysia i Zajęczyce Zuzie.

Czym jednak byłyby Gang Słodziaków małych leśnych rozrabiaków gdyby zabrakło w nim najważniejszego…podkreślenia roli szacunku dla przyrody tolerancji i przyjaźni. Właśnie dlatego, na Magicznym Drzewie pojawiły się nowe, wykonane przez dzieciaki słodziaki. Do Gangu, przyjęto Krokodylka Karola, Węża Wincentego i Niedźwiedzia Michałka…kto wie, może niebawem i one staną się bohaterami słodziakowych opowieści? – myślały dzieci.

Pozdrawiamy z Gangu SP120 w Łodzi.


W ramach akcji „Zapal pamięć” na 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę 101 zniczy zapłonęło przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Łodzi. Społeczność szkolna w ten sposób oddała hołd bohaterom walk o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.


Najmłodsi uwielbiają się przebierać, dlatego specjalnie dla nich ostatni dzień października na świetlicy był doskonałą okazją do zabawy – to właśnie tego dnia odbył się pokaz mody. Stroje były bardzo różne. Na wybiegu pojawiły się dzieci wystylizowane na czarownice, księżniczki, kościotrupy, pająki dynie i wiele innych. Pokaz zakończył się seansem filmowym Hotelu Transylwania 3. W całej sali rozchodził się zapach popcornu oraz wszelkiego rodzaju przekąsek. Dzień ten dostarczył wszystkim dużej dawki dobrego humoru.


W dniach 14-31 października 2019r. przeprowadzona została zbiórka zniczy „Zapal pamięć”, której celem było oddanie czci bohaterom poległym w walce za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej uzbieraliśmy 214 zniczy. W Dzień Zaduszny zapłonęły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza w Łodzi. Oto efekty naszej zbiórki.


Oglądanie kolorowych liści, korzystanie z jesiennego słońca, wypatrywanie wiewiórek i ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Jesień to idealny czas na wspólną obserwację zmian, jakie zachodzą w przyrodzie. I tak pewnego pięknego jesiennego dnia Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym „Co w jesiennej trawie piszczy”. Konkurs został przeprowadzony w altance na świeżym powietrzu. Zadaniem dzieci było przygotowanie pracy plastycznej o tematyce jesiennej z użyciem darów jesieni. Prace plastyczne były fantastyczne, oryginalne i pomysłowe. A jak wiadomo każdy konkurs musi mieć atrakcyjne nagrody tak było i w tym przypadku.

Nagrodziliśmy najlepsze prace:

I miejsce: Paulina Walkowska (IIIb)
II miejsce: Maria Mostowska (IIa)
III miejsce: Ignacy Pierlejewski (IVc)

Wyróżnienia:
1. Julian Szałapski (IIIa)
2. Zuzanna Uba (IIb)
3. Karolina Michalska (IIIb)

Serdecznie gratulujemy!


Październik to doskonały miesiąc do obserwacji przyrody szykującej się do zimowego odpoczynku. Nasi uczniowie mogli poznali ciekawą pracę przyrodnika, poprzez aktywną działalność i obserwację. Samodzielnie szukali niezwykłych zjawisk przyrodniczych. Obserwowali roślinność jak i napotkane w pobliżu zwierzęta i owady. Uczniowie z entuzjazmem stwierdzili, że praca przyrodnika jest bardzo ciekawa.


Przeszedł sobie dawno
śliczny, złoty wrzesień…

Teraz nam październik

Dała pani jesień…

Lato odeszło w zapomnienie, zrobiło się jesiennie. Na szczęście na dworze jest jeszcze bardzo przyjemnie – ciepło i słonecznie. Dlatego warto wykorzystać tę nastrojową aurę na zabawę na świeżym powietrzu.


Niecodziennym materiałem plastycznym stały się dziś kukurydziane chrupki. Ponieważ za oknem jesień nasze dzieciaki wykonały z nich kolorowe dynie. Powstały również oryginalne stwory w jesiennych barwach, a także mniejsze i większe budowle.


Powolutku mija nam tydzień z Kubusiem Puchatkiem. Oglądając historię małego misia wyjaśniliśmy sobie, że każdy z nas jest inny, ale mimo to można się świetnie razem bawić. Lepiliśmy z plasteliny całą grupkę przyjaciół ze Stumilowego Lasu, a także uczennice klasy IV i V czytały głośno młodszym uczniom przygody Kubusia.


Co ciekawego może wyjść z mieszanki soli, piasku i wody? Oczywiście masa solna, z którą nasi pierwszoklasiści spędzili dziś wesoło czas po lekcjach. Z przygotowanej masy powstały jeże małe i duże. Ozdobione ziarnami słonecznika zwierzaki od dziś zdobią parapety w pokojach naszych uczniów, przypominając o miłej zabawie.


Gdy na dworze ponuro, my wesoło bawiły się w szkole. Wyścigi rzędów, głuchy telefon, zabawy z piłką, kalambury i wspólne rysowanie wprawiają nas w świetny nastrój, nawet gdy za oknem plucha.


Korzystając z pięknej pogody, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej spędzają czas na świeżym powietrzu. Dzieci mają do dyspozycji boisko, gdzie mogą grać w piłkę, i plac zabaw, który jest chyba ulubionym miejscem uczniów z klas młodszych.
Plac zabaw jest dla dzieci miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód.


Informacje o pracy świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych i rozwijanie ich zainteresowań.

Zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć uczniom przebywającym w świetlicy proponujemy udział w różnorodnych formach zajęć świetlicowych:

  •  zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredką, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki.
  • zajęcia ruchowe, zabawy na świeżym powietrzu,  ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną.
  • zajęcia dydaktyczne – zabawy słowne ćwiczenia w poprawnym czytaniu,  zgadywanki itp.
  • zajęcia z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy.
  • zajęcia wyrównawcze, pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowanie się do lekcji z pomocą wychowawcy świetlicy.
CELE I ZADANIA ZAJĘĆ OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYCH:

1. Zapewnienie uczniom przebywającym w świetlicy bezpiecznych warunków spędzania czasu wolnego na terenie szkoły.

2. Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej.

3. Organizowanie gier i zabaw ruchowych w pomieszczeniu i na powietrzu mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny.

4. Uczestnictwo w kulturze, organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.

5. Upowszechnianie i kształtowanie zasad kultury zdrowotnej, nawyków higieny i czystości.

6. Rozwijanie i uczenie samodzielności.

7. Współdziałanie z rodzicami, wychowawcami klas i innymi nauczycielami.

8. Kształtowanie postawy bezinteresownej pomocy bliźnim oraz zwierzętom.

9. Upowszechnianie i kształtowanie zasad bezpiecznego korzystania z komputera i zasobów internetowych.

10. Przekazywanie treści wychowawczych.

 

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1. Świetlica jest czynna każdego dnia, w którym odbywają się zajęcia w szkole w godzinach od 7.00 do 17.00.
2. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie z klas I –VIII.
3. Zapisu dziecka dokonuje rodzic poprzez wypełnienie karty zgłoszenia do świetlicy – (załącznik nr 1 do regulaminu świetlicy).
4. Karta zgłoszenia do świetlicy zawiera podstawowe dane o uczniu.
5. Uczniowie powinni być odbierani ze świetlicy przez dorosłych. W przypadku odbierania dzieci przez inne osoby, niż rodzice, osoby te muszą posiadać pisemne upoważnienie podpisane przez rodziców wraz z numerami dowodów osobistych w/w osób. Bez tych danych upoważnienie nie będzie honorowane.
6. Jeżeli dziecko wraca do domu bez opieki osoby dorosłej, np. ze starszym rodzeństwem, musi posiadać pisemne oświadczenie, że rodzice wyrażają na to zgodę i ponoszą całkowitą odpowiedzialność za dziecko podczas jego powrotu do domu.
7. Odbiór dziecka ze świetlicy szkolnej odbywa się według wewnętrznego regulaminu. (Regulamin odbioru dziecka ze świetlicy).
8. Dziecko podczas pobytu na boisku jest odbierane osobiście przez rodzica bądź wyznaczoną osobę (należy o tym poinformować wychowawcę świetlicy).
9. W przypadku zmiany danych zapisanych w karcie zgłoszenia do świetlicy, np. numeru telefonu osób odbierających, należy niezwłocznie zawiadomić o tym wychowawcę w celu uaktualnienia informacji.
10. W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia, np. ruchowe, plastyczno – techniczne, dydaktyczne, muzyczne, czytelnicze, relaksacyjne. Dzieci mają również czas na zabawy własne. Istnieje możliwość odrabiania lekcji.
11. Uczniowie mogą wychodzić ze świetlicy jedynie za zgodą nauczyciela.
12. Uczniowie będą wychodzić ze świetlicy na zajęcia dodatkowe pozalekcyjne, po przyjściu nauczyciela, który prowadzi zajęcia i od tego momentu bierze odpowiedzialność za uczniów oraz za ich powrót do świetlicy. Fakt odebrania ucznia bezpośrednio po zajęciach dodatkowych należy zgłosić wychowawcy świetlicy.
13. W świetlicy przebywać mogą wyłącznie dzieci zdrowe. W przypadku zachorowania dziecka, wychowawca powiadamia o tym fakcie rodzica, który zobowiązany jest do niezwłocznego odebrania dziecka ze szkoły.
14. Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty o znacznej wartości ( np. telefony komórkowe) i przyniesione zabawki.
15. Rozstrzygnięć w sprawach nieujętych w niniejszym regulaminie dokonuje dyrektor szkoły.
16. Regulamin obowiązuje od 1 września 2018 roku.

REGULAMIN ODBIORU DZIECKA ZE ŚWIETLICY

1. Do odbioru dziecka ze świetlicy uprawnione są wyłącznie osoby wskazane w karcie zgłoszenia. W wyjątkowych okolicznościach dziecko może być odebrane ze świetlicy przez osobę wskazaną przez rodzica (nie znajdującą się w karcie zgłoszenia). W takim przypadku rodzic telefonuje do szkoły, wskazując osobę odbierającą dziecko. Osoba upoważniona do odbioru okazuje wychowawcy świetlicy zgodę do odbioru dziecka ze świetlicy podpisaną przez rodzica, potwierdza swoją tożsamość poprzez okazanie dowodu osobistego i podpisuje zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
2. Rodzice ponoszą odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odbieranego ze świetlicy przez upoważnioną przez nich osobę.
3. Rodzice (osoby upoważnione) po odebraniu dziecka przejmują nad nim odpowiedzialność nawet, jeśli przebywają na terenie szkoły.
4. Zgłoszenie odbioru dziecka jest jednoznaczne z jego wypisem z listy obecności świetlicy. Nie można ponownie oddawać dziecka pod opiekę świetlicy.
5. Rodzice (osoby upoważnione) nie mogą odbierać dziecka ze świetlicy, podczas trwania zajęć dodatkowych – zobowiązani są do czekania, aż do momentu ich zakończenia.
6. Do zadań wychowawców świetlicy nie należy odbieranie dzieci z zajęć dodatkowych, ponieważ dezorganizuje to pracę świetlicy. Aby zapobiec tego typu sytuacjom prosimy rodziców o dokładne zapoznanie się z grafikiem zajęć dodatkowych dzieci.
7. Rodzice (osoby upoważnione) nie wchodzą na teren szkoły (świetlicy) po odbiór dziecka. Zobowiązani są do czekania przy drzwiach wejściowych, a o zamiarze odbioru dziecka informują wychowawców przez widedomofon.
8. Osoba, która przyszła po dziecko informuje o tym fakcie przez wideodomofon wychowawcę świetlicy (podaje swoje imię i nazwisko oraz imię i nazwisko odbieranego dziecka).
9. Fakt odebrania ucznia bezpośrednio po zajęciach dodatkowych należy zgłosić wychowawcy świetlicy przez wideodomofon.
10. Przytrzymywanie i blokowanie drzwi wejściowych jest surowo wzbronione. Związane jest to z zapewnieniem bezpieczeństwa pozostałym dzieciom przebywającym na terenie szkoły.
11. Uczeń nie może być zwolniony z zajęć ani opuścić świetlicy jedynie na podstawie telefonu od rodziców.
12. Jeśli dziecko nie będzie chciało opuścić świetlicy z osobą upoważnioną przez rodziców, nadal pozostanie pod opieką nauczyciela, a on niezwłocznie skontaktuje się telefonicznie z rodzicami w celu ustalenia dalszego postępowania. 13. W przypadku złego samopoczucia dziecka lub innych okoliczności pielęgniarka (wychowawca świetlicy) informuje telefonicznie rodzica o zaistniałej sytuacji. Jeżeli rodzic nie może odebrać dziecka osobiście, wskazuje osobę, która to uczyni. Wskazana przez rodziców osoba musi przy odbiorze dziecka okazać się dowodem tożsamości. Odbiór dziecka potwierdza czytelnym podpisem w sekretariacie szkoły.
14. Pracownik świetlicy może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby odbierającej dziecko wskazuje na spożycie alkoholu lub zachowanie tej osoby jest agresywne. W takim przypadku nauczyciel świetlicy ma obowiązek zatrzymać dziecko do czasu wyjaśnienia sprawy oraz skontaktować się z drugim rodzicem lub osobą upoważnioną przez rodziców.
15. Osoby odbierające dziecko zobowiązane są do przestrzegania godzin pracy świetlicy.
Świetlica jest czynna codziennie w godzinach:7.00-17.00.
16. Jeżeli dziecko nie zostanie odebrane do godziny 17.00 wychowawcy realizują procedury postępowania przewidziane w przypadku pozostania dziecka w świetlicy po godzinach pracy. Wychowawca kontaktuje się telefonicznie z rodzicami dziecka, a następnie powiadamia dyrekcję o zaistniałej sytuacji. Jeśli wychowawca nie nawiążę kontaktu z rodzicami i nieobecność w/w osób przedłuża się do 30 minut, dyrektor szkoły lub wychowawca świetlicy zawiadamia policję. Jeżeli sytuacja taka powtarza się więcej niż jeden raz, dyrektor powiadamia sąd rodzinny.
17. Odbierane dziecko ubiera się w szatni, a następnie prosi osobę z obsługi dyżurującą przy przeszklonych drzwiach o ich otworzenie.

 JEDNORAZOWE UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA