Wydarzenia

Dzisiaj uczniowie klasy Ib kolejny raz wykonali przepiękne zimowe ilustracje. Tęsknimy za szkołą i wspólna pracą, ale zdalnie również staramy się pracować jak najlepiej. Zima jest pięknym okresem, kiedy puszysta pierzynka przykrywa cały świat. Zobaczcie, jak ten świat widzą nasi pierwszoklasiści.

Podczas nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły chętnie włączali się w akcje organizowane przez Samorząd Uczniowski wysyłając swoje prace on-line do opiekunek Samorządu.
Dzięki ich współpracy powstały prezentacje z okazji Dnia Czarnego Kota, Dnia Postaci z Bajek oraz Dnia Pluszowego Misia.Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom.Samorząd Uczniowski
Anna Gębarowska
Agnieszka Waniek-Gromek

Prezentacja Dzień Pluszowego Misia
Prezentacja Dzień Kota i Dzień Postaci z Bajek


Uczniowie klasy Ib jak wszyscy uczniowie starają się pięknie pracować na zajęciach zdalnych. Dzisiaj mówiliśmy o zabawach zimowych. Na zakończenie wykonaliśmy piękne prace plastyczne, aby nimi przywołać puszysty śnieg, za którym bardzo tęsknimy. Pozdrawiamy wszystkich kolegów i koleżanki z naszej szkoły i mamy nadzieję, że wkrótce się spotkamy. Zobaczcie nasze prace.
Do zobaczenia – uczniowie klasy Ib.

Miło mi poinformować, że grupa uczniów z klas IV – VI wzięła udział w I etapie ogólnopolskiego matematyczno – informatycznego konkursu InstaLogik. Do zmagań przystąpiło 3429 osób z 545 szkół. Do II etapu zakwalifikowało się 1714 uczniów, z czego 6 z naszej szkoły. Są to:

Maciej Olszewski kl. IVa
Michał Okruszek kl. VIa
Tymoteusz Kaźmierczak kl. VIa
Michał Ławnicki kl. VIb
Alan Gust kl. VIb
Karol Michalak kl. VIb

Serdecznie gratuluję sukcesu i trzymam kciuki na kolejnym etapie!
Katarzyna Buchman
nauczycielka informatyki


21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klasy 7c wzięli udział w spotkaniu on-line z przedstawicielem zawodu Panią Sylwią Winnik. Autorka książek takich jak Dzieci z Pawiaka, Dziewczęta z Auschwitz, Tylko przeżyć, opowiedziała o swojej pracy i ścieżce edukacyjnej jaką przeszła. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób gromadzi się materiały do reportażu i ile może trwać napisanie książki. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli gościć Panią Sylwię stacjonarnie.

W czasie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, uczniowie klasy 1a poprzez zabawę poznawali zawody. Z pomocą kolegów i koleżanek z klas starszych łączyli nazwy zawodów z wizerunkami ich przedstawicieli, jak również dobierali atrybuty do konkretnych działalności. Najwięcej radości sprawiły naszym dzieciakom kolorowanki o tematyce zawodoznawczej.

„Plastusiowy pamiętnik”
Uczniowie klasy pierwszej c z zainteresowaniem oglądają i słuchają fragmentów książki „Plastusiowy pamiętnik”. Wykonali nawet portrety Palstusia, które zamieszczam poniżej.
przygotowała Katarzyna Jankowska

Organizatorzy konkursu Finansoaktywni. Misja: Planujemy Budżet – Ministerstwa Finansów – przesyłali do naszej szkoły serdecznie gratulacje zwycięstwa!
Nasi uczniowie poradzili sobie najlepiej z zadaniem konkursowym Finansoaktywnych: stworzeniem projektu inwestycji realizowanej w ramach budżetu partycypacyjnego oraz wypromowaniem go w szkole lub środowisku lokalnym.
Uczniowie z całej Polski wykazali się ogromną wyobraźnią i dosłownie zasypali organizatorów konkursu Finansoaktywni twórczymi projektami. Cel był jeden – stworzenie projektu inwestycji, zrealizowanej z budżetu obywatelskiego. Spośród 118. zgłoszeń Kapituła konkursu wyłoniła 10. najlepszych prac. Zwycięzcy 6. edycji to uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie klasy 8c: Maksymilian Chojnacki i Antoni Karasiński. Zespół stworzył projekt inwestycji realizowanej w ramach budżetu partycypacyjnego oraz wypromował go w szkole/środowisku lokalnym: projekt pt. „LETNI CHILL”.
Gratulacje!!!

W dniach 12 – 16 października uczniowie klas II i III uczestniczyli w CODE WEEK. W ramach Tygodnia Kodowania pracowali ze stroną code.org, budując skrypty w świecie Minecraft oraz Elsy. Nauka poprzez zabawę wszystkim się spodobała.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom życzymy radości, uśmiechu i sukcesów w pracy. W tym dniu uczniowie naszej szkoły pamiętali również o byłych pracownikach i wysłali im własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.
Samorząd Uczniowski

MATEMATYKA W ŻYCIU CODZIENNYM

„Najważniejszy jest plan! Czyli o tym jak tworzyć i analizować budżet.”

Uczniowie klas: 7c, 8a, 8b, 8c wzięli udział w programie edukacyjnym Finansoaktywni, organizowanym przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi: Planujemy budżet. Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzieli się m.in. jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji Narodowej.

11 zespołów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie!

Z klasy 7c:

-Murowaniecki Wojciech, Michalski Joachim, Karalus Mateusz;

-Wieczorek Wiktoria, Ślazyk Łucja, Czapnik Martyna;

-Ciesiołkiewicz Zuzanna, Fornalczyk Hanna, Nosek Natalia;

-Siuda Oliwia, Niedziałkowska Karolina, Kołacińska Wiktoria.

 

Z klasy 8a:

-Jakubowska Olga, Lamorska Aleksandra;

-Wiatr Alicja, Pyrzanowska Zuzanna, Sęczkowska Michalina;

 

Z klasy 8b:

- Kacprzak Julia, Oleksiewicz Amelia, Pierlejewski Jan;

-Zajder Igor, Gurdała Franciszek, Stoiljković Ivan;

 

Z klasy 8c:

-Tworek Zuzanna, Potz Katarzyna;

-Karasiński Antoni, Chojnacki Maksymilian;

-Maciejewska Maja, Stupińska Hanna, Bilek Martyna;

 

Prace zostały złożone! Gratulacje!

Jesteście niesamowici, kreatywni i wytrwali.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które pojawią się pod koniec października 2020 r.

Katarzyna Wróbel

nauczycielka matematyki