Świetlica

Laurka to dla babci i dziadka bezcenny upominek. Sposobów na stworzenie oryginalnej i pełnej miłości laurki jest mnóstwo! Są laurki rysowane, są także wyklejane. Można wydrukować gotowy szablon do kolorowania albo poeksperymentować z origami. Jedno jest pewne. Nie ma znaczenia metoda, forma czy kolorystyka, bo każda laurka sprawi babci i dziadkowi ogromną radość!Bałwanek z papieru


Pomaganie jest super! Dlatego kolejna partia naszego rękodzieła, w imieniu dzieci, tym razem zasili bazarki prowadzone przez Fundację Kocia Mama z Łodzi i Stowarzyszenie Głos Zwierząt ze Zgierza.
Razem z dziećmi zapraszamy Państwa na bazarki wyżej wymienionych organizacji na portalu Facebook.

Tęskniąc za powrotem do normalności, przypomnijmy sobie czasy, kiedy wszyscy razem spędzaliśmy miło czas w świetlicy szkolnej, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.
Zapraszamy do oglądania!


Ciąg dalszy ćwiczeń z nami – wspaniałymi Pierwszakami!


Tradycyjny kiermasz szkolny, dzięki któremu mogliśmy wesprzeć organizacje pomagające zwierzętom niestety z wiadomych względów się nie odbędzie. Znaleźliśmy inny sposób, aby pomóc. W imieniu naszych dzieciaków, które zawsze z ogromną radością brały udział w kiermaszu przekazujemy rękodzieło do Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, gdzie zostanie wystawione na prowadzonym przez nich bazarku. Jesteśmy szczęśliwi, że chociaż w taki sposób możemy w tym trudnym roku dołożyć swoją cegiełkę do pełnych brzuszków naszych czworonożnych przyjaciół. Działamy dalej a Państwa zapraszamy na bazarek ŁTOnZ.

Dzieci z klasy Ib pod czujnym okiem Pani Pauliny nawet podczas edukacji zdalnej są bardzo aktywne na lekcjach wychowania fizycznego, bo przecież: ruch i podskok to świetna zabawa, a sport dla dzieci ważna sprawa. Ręce w górę w przód i bok, skłon do przodu, przysiad, skok!

Zapraszamy do ćwiczeń z nami – wspaniałymi Pierwszakami!


Panią Paulinę bardzo lubimy,i zawsze chętnie z nią ćwiczymy.Lekcje W-Fu to fajna sprawa,a różne ćwiczenia to świetna zabawa!

Zapraszamy do ćwiczeń z Julkiem z klasy Ib!


„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa, tłusta oliwa”. Wesoło pracowaliśmy z z wierszem – każda z grup w trakcie słuchania wybierała zgodnie z tekstem utworu elementy do swoich wagonów, następnie nastąpiło wspólne kolorowanie.
Pracowaliśmy również z książką 101 ciekawostek o pociągach poznając historię kolei i wyjaśniając pojęcia takie jak maszynista, palacz, konduktor. Nasze dzieciaki uporządkowały wydarzenia w kolejności chronologicznej. Wykonanie wspólnie pracy sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Przygodę z realizacją projektu „Niezwolnieni z tolerancji” rozpoczęliśmy od pracy z książką pt. „Człowiek jaki jest każdy widzi”. Przedstawia ona w bardzo ciekawy sposób relacje człowieka ze zwierzętami. To właśnie one, zwierzęta opowiadają w książce o tym, jaki jest człowiek. Opisują go z różnej strony. Zarówno tej dobre jak i złej, podkreślając, że nie wolno przedstawiać sytuacji inaczej niż ona jest w rzeczywistości.
Po wysłuchaniu historii rodziny Yeti dzieciaki wykonały wspólną pracę przedstawiająca szczęśliwe zwierzęta wykorzystując do tego piankowe nalepki.

Trening na świeżym powietrzu ma wiele zalet, a jesień jest dobrą porą na spacer, bieganie lub jazdę na rowerze. Zwłaszcza, że wydaje się, iż ryzyko przeniesienia koronawirusa na zewnątrz jest mniejsze.
Jesienna rozgrzewka nie tylko przygotuje ciało do dalszych ćwiczeń, ale także rozgrzeje lepiej niż herbata.


Świetlica zapewnia dzieciom opiekę w trakcie nieobecności rodziców, lecz również organizuje im czas – uczniowie mogą tutaj odrobić lekcje, odbyć dodatkowe zajęcia, pobawić się w gronie rówieśników. Do dyspozycji Świetliczaków są sale lekcyjne klas 1-3, które znajdują się na pierwszym piętrze naszej Szkoły. Możliwość wyjścia do tych sal pomaga rozładować ewentualne nagromadzenie się większej ilości dzieci w jednym miejscu – co jest szczególnie istotne podczas obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Gry i zabawy ruchowe to bardzo lubiana przez dzieci w wieku szkolnym forma aktywności ruchowej. Gdy za oknem zaczyna padać deszcz, zaczynamy więc analizować, co można robić z naszymi Świetliczakami i jak je zająć. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszą się zabawy na sali gimnastycznej. Dzieci bawią się tam i biegają, korzystają ze sprzętu sportowego, grają w piłkę. Często bawią się w berka i bardzo lubią „wycieczki” na szkolną salę gimnastyczną!


Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę orzechów i żołędzi dla mieszkańców łódzkiego ZOO. Wspólnie udało nam się zebrać 117.6 kg orzechów i 34.9kg żołędzi. To ogromny sukces. Przysmaki zostały już przekazane do ZOO.
Jeszcze raz dziękujemy.


Woda – jeden z czterech żywiołów na którego temat rozmawialiśmy. Na początek dzieci obejrzały krótki filmik, pokazujący jak wygląda zanieczyszczona śmieciami planeta Ziemia i jakie niesie to konsekwencje dla zwierząt. Film wywołam ogromne wzruszenie. Nie obyło się bez chusteczek…ale to dobrze, ponieważ pokazuje, że naszym uczniom los naszych zwierzęcych przyjaciół nie jest obojętny.
Opowiedzieliśmy sobie ile zasobów wodnych znajduje się na naszej planecie, a także dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę. Mnóstwo pozytywnej energii wywołało doświadczenie, gdzie za pomocą ostrego ołówka przebiliśmy woreczek z wodą i ku zdziwieniu dzieci, woda nadal była w woreczku. Zachęcone doświadczeniem z pewnością w domu wykonają kolejne zaproponowane przez nas eksperymenty. Zwieńczeniem tematu było wykonanie makiety z podziałem na wodę czystą w której pływają szczęśliwe, wykonane przez dzieci z makaronu ryby, i tę część gdzie pływają śmieci i nie ma tam organizmów żywych. Efekty naszej pracy podziwiać możemy na zdjęciach. Niebawem poznamy kolejny żywioł. Już teraz zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

„Dynia dojrzała,
jest wielka okazała
związana z przemijaniem,
jesieni odkrywaniem.
To rekompensata za utratę letniego słońca,
dlatego taka piękna pomarańczowa gorąca…”W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej Świetlicy Dzień Dyni. Dzieci były przebrane w różne ciekawe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi.


Jesienna aura sprzyja rozmaitym aktywnościom na świeżym powietrzu. Dlatego jeżeli pogoda dopisuje, nie wahamy się, wychodzimy z naszymi Świetliczakami i korzystamy z jesiennych uroków.

Trwa realizacja projektu „Jedzie pociąg z daleka”. W minionym tygodniu nasze dzieciaki poznawały województwa i ciekawe miejsca, które można w nich zobaczyć. Odbyły również podróż z Biedronką Benią do czego zachęcili też innych uczestników projektu z różnych miejsc w Polsce. Odtańczono układ do utworu „Lokomotywa”. Nasz kącik projektowy nabiera rumieńców.

Trwa zbiórka orzechów i żołędzi dla mieszkańców łódzkiego ZOO. Zebrane na ten moment dary suszymy, by w jak najlepszym stanie dostarczyć przysmaki dla zwierzaków.
Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy.

Konkurs plastyczny „Jesień Pajączka Edwarda” zakończony. Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem, ponieważ w konkursie udział wzięło 20 uczniów. Każdy z nich zasługuje na brawa i gratulacje za samodzielnie wykonaną pracę konkursową. Wśród osób na podium mamy:
I miejsce : Zuzanna Jarzębska i Hanna Brandt
II miejsce: Małgorzata Kośmider i Filip Jeż
III miejsce: Weronika Jagiełło
WYRÓŻNIONE: Alisa Bakai i Kuba JaniakWszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych.

Na pewno wszyscy zgodnie stwierdzą, że zabawy na dworze są wyjątkowo korzystne dla dzieci. Zapewniają dużo ruchu – w dodatku na zewnątrz, a nie w ciasnym pomieszczeniu. Odpowiednia ilość promieni słonecznych oraz świeżego powietrza są niezwykle istotne dla zdrowego rozwoju. Dlatego pilnujemy, aby nasze Świetliczaki jak najczęściej przebywały na świeżym powietrzu.

Uczniowie klasy 1a w minionym tygodniu wyruszyli w podróż z Biedronką Benią. Odwiedzili Górę Świętej Małgorzaty, Łęczycę, Tum, Turek i Osadnik Gajówka. Poznali przy tym historię Diabła Boruty i obejrzeli, jak wygląda turniej rycerski. Jak przystało na prawdziwych podróżników, wcześniej zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wycieczek.

W pochmurny i deszczowy dzień w naszej świetlicy powstały kolorowe prace. Szyszki, makaron i kasztany zostały zaczarowane. Korzystając z farb, nasze dzieciaki wykonały z nich prace pt. Las jesienią.

Puk, puk, puk… w okienko!
Wyjdźcie prędko dzieci, bo słoneczko świeci…Korzystając z pięknej, słonecznej pogody Świetliczaki często bawią się na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych z elementami współzawodnictwa i rywalizacji. Tego rodzaju zabawy i gry dają im okazję do wyrobienia ogólnej sprawności, przyczyniają się do kształtowania takich cech motorycznych jak: szybkość, zwinność, zręczność, poprzez naturalne użyteczne formy: ruch. Rywalizacja natomiast wyzwala w dzieciach radość i swobodę oraz uczy umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas gier i zabaw z elementami współzawodnictwa.

Z początkiem października klasa 1a pod opieką wychowawcy i nauczycieli świetlicy, wyruszyła w podróż po krajach Europy. Wszystko dzięki udziałowi w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jedzie pociąg z daleka”.
Trzymajcie kciuki za bezpieczną i pełną wrażeń podróż naszych pierwszoklasistów. Zapraszamy do śledzenia relacji.

Regulamin świetlicy szkolnej

Regulamin odbioru dziecka ze świetlicy